علت سرطان پستانها، ماموگرافی را جدی بگیرید

علت سرطان پستانها، ماموگرافی را جدی بگیرید

سایت تفریحی پورتال ۱ :: لطفا در ادامه علت سرطان پستانها، ماموگرافی را جدی بگیرید را ببینید.

خب حتما می دونید که ماموگرافی یکی از روشهای تشخیص زودهنگام سرطان سینه بین خانمهاست. بطور متوسط از بین هر هشت زن، احتمال ابتلای یک نفر به سرطان سینه وجود داره.

به همین خاطر پیشنهاد میشه خانمها از سن ۴۰ سالگی حتما به صورت سالیانه به پزشک بانوان مراجعه کنند و تست ماموگرافی رو انجام بدن!

اهمیت ماموگرافی

خوبی این تست اینه که توده های بسیار کوچک سرطانی که غیرقابل لمس هستند شناسایی میشه. ماموگرافی با انرژی ایکس و با اشعه های بسیار ضعیف انجام میشه. به همین خاطر خطری متوجه مراجعه کننده نیست. حتی اگر کوچکترین خطری هم داشته باشه در مقایسه با خطر سرطان سینه قابل قیاس نیست!

ماموگرافی به طور طبیعی باید از ۴۰ سالگی به طور منظم و شروع شه و معمولا دو سال یکبار انجام شه. پس از ۷۵ سالگی میتوان به ۳ سال یکبار به تعویق انداختش.

در صورتی که در اقوام درجه یک شما شخص مبتلا به سرطان سینه وجود داشته باشه شما باید ۵ سال زودتر از سن فرد مبتلا اقدام به ماموگرافی کنید. به عنوان مثال خواهر شما اگر در سن ۴۰ سالگی مبتلا شده باشه، شما باید در سن ۳۵ سالگی اقدام کنید.

از چه سنی باید ماموگرافی انجام بشه؟

در مواقعی که علائم سرطان سینه را دارید بدون توجه به سن، سریعا به پزشک مراجعه کنید. بعد از سن بیست سال، بصورت سالیانه توسط متخصص سینه هاتون بهتره معاینه شه. قبلا می گفتیم که خود شخص سینه ها رو لمس و معاینه کنه اما از بس مواردی دیدیم که خود خانم متوجه توده نشده، بنظرم اینکه متخصص معاینه تون کنه خیلی مفیدتره.

و مورد آخر اینکه متاسفانه سرطان سینه جزو سرطانهایی هست که میتونه در سنین پایین افراد رو درگیر کنه. ابتلا به سرطان سینه دوتا پیک سنی داره یکی سن سی سال و یکی پنجاه سال. این اعداد مربوط به ایالات متحده هست وگرنه تو ایران پیک سرطان سینه حدود ۲۲ و ۴۳ سال گزارش میشه! پس تو رو خدا یه کم جدی بگیرید!

علت سرطان پستانها، ماموگرافی را جدی بگیرید

منبع : نی نی بان

لطفا نظر خود را درباره علت سرطان پستانها، ماموگرافی را جدی بگیرید با ما در میان بگذارید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موبایلتو شارژ کن