عامل تخریب دندان ها در سنین پایین

عامل تخریب دندان ها در سنین پایین

سایت تفریحی پورتال ۱ :: لطفا در ادامه عامل تخریب دندان ها در سنین پایین را ببینید.

مهمترین عامل تخریب دندان های خردسالان می تواند پوسیدگی آن ها باشد بهتر است از مواد غذایی تحریک کننده برای پوسیده شدن دندان های این سنین استفاده نکنیم و خطر آن را با رعایت نکات بهداشتی برای دهان و دندانشان تا حدودی کاهش دهیم

دندانپزشکان اطفال همواره به والدین توصیه می‌کنند که با رعایت نکات بهداشتی ضروری، سلامت دندان‌ها و لثه‌های کودکان خود را حفظ کنند.

دندانپزشکان توصیه می‌کند برای حفظ سلامت لثه و دندان کودکان والدین باید نسبت به رعایت رژیم غذایی متعادل، حذف مواد خوراکی ناسالم و مسواک زدن روزانه فرزندانشان دقت لازم را داشته باشند.

نتایج یک بررسی در آمریکا نشان داد که پوسیدگی دندان شایع‌ترین عارضه مزمن در میان کودکان است که مصرف زیاد نوشیدنی حاوی قند طبیعی یا افزودنی می‌تواند موجب آن شود. همچنین مصرف نوشیدنی‌هایی با کالری بالا باید به یک یا دو بار در روز محدود شود.

علاوه بر این کودکان در طول روز باید از خوراکی‌هایی همچون میوه‌ها، سبزیجات،‌ غلات، پروتئین‌ها و مواد لبنی مصرف کنند که در نتیجه میزان استفاده از خوراکی‌های ناسالم کاهش می‌یابد و خطر بروز پوسیدگی دندان را پایین می‌آورد.

به گزارش سایت تخصصی کیدزهلث، همچنین لازم است والدین دو بار در روز و برای مدت دو دقیقه دندان‌های کودک خود را با مسواک شست و شو دهند و تا سن هفت سالگی در مسواک زدن به کودکان خود کمک کنند.

عامل تخریب دندان ها در سنین پایین

منبع : سایت دکتر سلام

لطفا نظر خود را درباره عامل تخریب دندان ها در سنین پایین با ما در میان بگذارید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موبایلتو شارژ کن