طرح جابربن حیان

مطالب جدید

طرح جابربن حیان

طرح جابربن حیان

طرح جابربن حیان

همانگونه که بر همگان روشن است،مشارکت دانش آموزان در فعالیت های کلاسی و بخصوص مباحث علمی علاوه بر افزایش سطح کیفی دانش آنها باعث بروز غلاقه مندی در زمینه پژوهش های علمی در آنان می گردد.به همین دلیل آموزش و پرورش وظیفه دارد در این امر مهم بسترهای مناسب را برای دانش آموزان به وجود آورد.خوشبختانه در رابطه با این موضوع طرح ها و پروژه هایی به وجود آمده است که باعث شرکت دانش آموزان در این طرح ها به صورت مشتاقانه شده است. طرح جابربن حیان است.که در مقطع ابتدایی ایجاد گردیده است.در واقع طرح جابربن حیان به دانش آموزان کمک می کند که به کمک دست سازه های خود و انجام پروژه در راستای مشارکت در فعالیت های علمی در سطح مدرسه ،منطقه و حتی شهرستان کوشا باشند.

طرح جابربن حیان از چه بخش هایی تشکیل شده است؟

  • تابلو نمایش : مهمترین بخش مورد استفاده در طرح جابر است که می توان با استفاده از کارتو پلاست و یا کارتن های مشابه آن را تهیه نمود.
  • عنوان پروژه طرح جابر : این قسمت بخش بسیار تاثیر گذاری در طرح جابر و تابلو نمایش به کار می رود و بایستی در انتخاب این بخش بیشتر تامل کنیم.
  • تحقیق زمینه ای طرح جابر : تحقیق زمینه ای پژوهشی هدفمند است که در راستای پروژه و با منابع و ماخذ قوی و مشخص شده صورت می گیرد.
  • دفتر کارنمای طرح جابربن حیان : دانش آموزان می بایست از آغاز طرح جابربن حیان اقدام به تهیه دفتر کارنما نموده و کلیه وقایع و اتفاقات و مراحلی که در راستای پروژه انجام می دهند را در آن ثبت نمایند.

نمونه طرح جابربن حیان

با توجه به اینکه در طرح جابربن حیان دانش آموزان می بایست آنچه را که در تصورشان و به صورت فرضیه دارند به مرحله اجرا در بیاورند ،استفاده از نمونه طرح جابربن حیان در مقطع ابتدایی می تواند کمک بسیار بزرگی به آنها نماید.به همین دلیل تیم تخصصی بانک فایل پژوهشی معلمان  اقدام به تهیه و تدوین صدها نمونه طرح جابربن حیان نموده است.در واقع می توان گفت طرح جابربن حیان در مقاطع اول،دوم،سوم،چهارم،پنجم و ششم ابتدایی به دلیل اینکه دانش آموزان را وادار به پرسش و پژوهشگری می کند می تواند فاکتور بسیار خوب و مناسبی باشد در جهت اینکه دانش آموزان را به فعالیت های علمی سوق دهد.معلمان ابتدایی می توانند با علاقه مند نمودن دانش آموزان خود به شرکت در این طرح ارزنده سطح علمی و دانش عملی دانش آموزان خود را محک بزنند.همچنین مدیران مدارس میتوانند با فراهم نمودن امکانات مورد نیاز و کافی دانش آموزان و ارائه نمونه کارهای طرح جابربن حیان در قالب فیلم و عکس و همچنین ارائه فرصت لازم به آنها در جهت آزمون و خطا سهم بزرگی در ترویج طرح جابربن حیان داشته باشند.خانواده ها نیز می توانند در این رابطه همکاری نمایندآنها می توانند در کلاس های توجیهی پروژه های دانش آموزی شرکت نمایند و شرایط شرکت فرزندانشان را در این مورد خوب بسنجند .آنها می توانند با گرد آوری موضوعات طرح جابربن حیان که اکثرا در سایت (بانک فایل پژوهشی معلمان) موجود هستند،موضوعی را که به سطح علمی و توانایی دانش آموزانشان بیشتر ارتباط دارد را انتخاب نموده و در انجام دادن آن به دانش آموزان کمک کنند.همانگونه که می دانیم در سطح بالاتر جشنواره هایی همچون جشنواره خوارزمی وجود دارد که شرکت در طرح جابر می تواند پیش زمینه ای باشد برای شرکت دانش آموزان و کسب مقام در جشنواره های سطوح بالاتر .امید است رهنمون های ما برای دانش آموزان،اولیاء و معلمین کارساز بوده باشد.

 معلمان و دانش آموزان عزیز می توانند برای دانلود طرح جابربن حیان با مراجعه به این وبسایت moallemblog.com از نمونه های مختلف طرح جابربن حیان تماشا فرمایند.

بانک فایل پژوهشی معلمان

The post طرح جابربن حیان appeared first on آلامتو.

طرح جابربن حیان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب جدید
乔治赛后谈被嘘:这是对我的尊重!不会干扰我

乔治赛后谈被嘘:这是对我的尊重!不会干扰我 سایت تفریحی پورتال یک :: لطفا در ادامه 乔治赛后谈被嘘:这是对我的尊重!不会干扰我 را ببینید. 乔治赛后谈被嘘:这是对我的尊重!不会干扰我 北京时间۶月۹日,洛杉矶快船以۱۰۹-۱۱۲输给了犹他爵士。此役,保罗-乔治在客场被嘘了整场,赛后,他接受记者的采访谈到了此事。  乔治说:“我喜欢这些,这不会干扰到我,这是对我的尊重。我在这里打出过好的比赛,也打出过不好的比赛。”  “这是比赛的一部分,球迷会参与到比赛的过程中来,我喜欢这些。作为一个客队球员,你会期待得到这种待遇。”  本场比赛期间,爵士主场的球迷在乔治罚球时高喊“被高估”,除此之外,还有爵士球迷高喊:“干掉他”!(Emily) 乔治赛后谈被嘘:这是对我的尊重!不会干扰我اسمس های عاشقانه سری ۵ (ویژه پاییز) لطفا نظر خود را درباره 乔治赛后谈被嘘:这是对我的尊重!不会干扰我 با ما در میان بگذارید. نیش زنبور جان کودک ۹ ساله را گرفت

مطالب جدید
تنفس هوای مطلوب در تهران طی اولین روز زمستان

پورتال یک:با اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، در طول امروز ( اول دی ماه) وزش با سبب بهبود کیفیت هوا و برقراری شرایط قابل قبول شده است. ‌بنابر پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در صبح امروز (اول دی ماه) با وزش باد مؤثر، کیفیت …

مطالب جدید
انتقاد سازمان جنگل‌ها از میزان اعتبارات جنگل‌های شمال در لایحه بودجه

پورتال یک:پس از انتشار لایحه بودجه سال ۱۴۰۱، سهم جنگل‌ها از این لایحه در قالب برنامه حفاظت، احیا و بهره‌برداری جنگل‌ها و مراتع کنار گذاشته‌ شده است اما برخی عبارات در این لایحه به صورت دقیق تشریح نشده‌است و تعاریف کلی و مبهمی برای توضیح این برنامه دیده‌می‌شود. به همین …