ضرورت مصرف میوه برای دیابتی ها

ضرورت مصرف میوه برای دیابتی ها

وبسایت تفریحی پورتال ۱ :: لطفا در ادامه ضرورت مصرف میوه برای دیابتی ها را ببینید.

 Fruits-for-Diabetes

اگر دیابت دارید از اهمیت مصرف انواع میوه برای خود غافل نشوید و سعی کنید همواره آن را مصرف کنید چون با مواد مغذی که دارند می توانند در پیشگیری از پیشرفت دیابت و آسیب رساندن آن به بدنتان مفید باشند

به طور معمول تصور بر این می باشد که افراد مبتلا به دیابت باید از نوش جان کردن میوه پرهیز کنند؛ اما علم تغذیه ادعا می کند که مصرف میوه برای این دسته از بیماران مشکلی ایجاد نمی کند.

 در رژیم های غذایی کم کربوهیدرات، نوش جان کردن میوه منع و ادعا می شود که قند موجود در میوه در بدن همانند قند تصفیه شده عمل می کند.

به گزارش وبسایت «MSN»، این واقعیت دارد که تمامی کربوهیدرات ها که از مواد غذایی به دست می آید در نهایت به گلوکز خون تبدیل می شود از جمله کربوهیدرات میوه ها. اما میوه تأثیر کمتری روی میزان قندخون دارد تا مواد غذایی که واقعاً مضر می باشد مانند شکلات، نوشابه و… زیرا همانند سبزیجات، میوه به طور عمده از آب و فیبر تشکیل شده می باشد. فیبر روند افزایش قند میوه را در جریان خون کند می کند در نتیجه به جای افزایش ناگهانی، قند خون به آرامی بالا می رود. میوه نه تنها مضر نیست، بلکه برای مبتلایان به دیابت مفید هم می باشد. به چند دلیل:

میوه با عفونت مقابله می کند
هلو، آلو و شلیل حاوی ماده مغذی خاص می باشد که خواص ضد التهابی دارد. این ترکیب به جریان خون و سپس به سلول ها راه پیدا می کند و آن جا تأثیر مثبتی روی ژن ها و پروتئین های مختلف می گذارد.

از بروز دیابت پیش گیری می کند
فلاوانوئید نوعی ماده مغذی موجود در گیاهان و به ویژه بسیاری از انواع میوه هاست. نتایج بررسی ها نشان می دهد که این ترکیب می تواند خطر بروز دیابت نوع ۲ را کاهش دهد.

مصرف میوه باعث لاغری می شود
نتایج بررسی ها نشان می دهد، برای کاهش وزن طولانی مدت، مصرف میوه از سبزی مهم تر می باشد. محققان آمریکایی عادت غذایی ۷۷ فرد چاق یا دچار اضافه وزن را بررسی کردند تا به تأثیر مصرف میوه روی وزن آن ها پی ببرند. ماه ها بعد مشخص شد هرچه میوه بیشتر مصرف شود کاهش وزن نیز بیشتر می باشد. نتایج ۱۶ بررسی نشان داد که مصرف میوه باعث کاهش وزن می شود.

میوه سلامتی می آورد
همراه با سبزیجات، میوه از بدن در برابر بیماری قلبی، سکته و سرطان معده و کولون محافظت می کند. علاوه بر آن از بروز افسردگی که در مبتلایان به دیابت شایع می باشد، پیش گیری می کند.

روزنامه خراسان

ضرورت مصرف میوه برای دیابتی ها

منبع : وبسایت دکتر سلام

لطفا نظر خود را درباره ضرورت مصرف میوه برای دیابتی ها با ما در میان بگذارید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موبایلتو شارژ کن