زمان مناسب برای تست بارداری

زمان مناسب برای تست بارداری

سایت تفریحی پورتال ۱ :: لطفا در ادامه زمان مناسب برای تست بارداری را ببینید.

توصیه می کنیم اگر می خواهند بدانند که باردار هستند یا نه بعد از اینکه زمان مقرر پریودشان گذشت و خونریزی اتفاق نیفتاد آزمایش بدهند.

سوال مخاطب نی‌نی‌بان: من در۶ تیرماه دوره عادت ماهیانم بوده اما نزدیکی که داشتیم برای بارداری درتاریخ های ۱و۵ مردادماه بوده می خواستم بدونم با توجه به نزدیک بودن زمان پریودیم آیا امکانش هست که بارداری صورت گرفته باشه و یا اینکه در ماه بعد بارداری مشخص می شود؟ چه زمانی تست بارداری بدهم بهتر است؟

پاسخ دکتر کتایون برجیس، جراح و متخصص بانوان و زایمان و فلوشیپ نازایی:
ما معمولا به خانم هایی که سیکل قاعدگی منظمی دارند و به موقع عادت ماهانه می شوند توصیه می کنیم اگر می خواهند بدانند که باردار هستند یا نه بعد از اینکه زمان مقرر پریودشان گذشت و خونریزی اتفاق نیفتاد آزمایش بدهند. حالا این آزمایش می تواند آزمایش خون یا بارداری باشد. کلا ما انتظار داریم که بعد از به تاخیر افتادن پریود، تست بتا عدد حدود ۱۰۰ را نشان بدهد و در این زمان معمولا با بی بی چک هم که چک کنند جواب مثبت است. اما در مورد خانم هایی که قاعدگی های منظمی ندارند ممکن است بعد از تاخیر در پریود آزمایش بدهند و نتیجه منفی باشد اما چند روز بعد که مجددا تست می دهند پاسخ مثبت است.

برای عضویت در خبرنامه نی نی بان و اطلاع از بهترین و پربیننده ترین مطالب، کافی است یک بار فرم عضویت ما را از اینجا پر کنید.

زمان مناسب برای تست بارداری

منبع : نی نی بان

لطفا نظر خود را درباره زمان مناسب برای تست بارداری با ما در میان بگذارید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موبایلتو شارژ کن