زایمان طبیعی بدون ورزش ممکن می باشد؟

زایمان طبیعی بدون ورزش ممکن می باشد؟

پورتال تفریحی پورتال ۱ :: لطفا در ادامه زایمان طبیعی بدون ورزش ممکن می باشد؟ را ببینید.

در هفته ۳۴ بارداری اولم هستم. تصمیم گرفتم در صورت امکان زایمان طبیعی داشته باشم. آیا ورزش نکردن در طول بارداری مانع خواهد شد؟

سوال مخاطب نی‌نی‌بان: من ۳۰ سالمه و در هفته ۳۴ بارداری اولم هستم. تصمیم گرفتم در صورت امکان زایمان طبیعی داشته باشم. آیا ورزش نکردن در طول بارداری مانع خواهد شد؟
بهترین رژیم غذایی در سه ماهه اول بارداری

پاسخ دکتر طاهره افتخار، جراح و متخصص بانوان و زایمان، فلوشیپ اروژنیکولوژی:
انجام تمرینات ورزشی خاص زیر نظر متخصص فیزیوتراپی آمادگی جسمانی بدن را در طول بارداری افزایش  و مشکلات بعد از زایمان را کاهش می دهد.
با وجود فواید ورزش در باردرای اما در تعیین زایمان دخالت ندارد. در واقع ورزش نکردن به نظر برسد عوارض داشته باشد اما مانع از زایمان طبیعی نیست.

پاسخ دکتر اعظم سادات جزایری، متخصص بانوان، زایمان و نازایی:
ورزش کردن در دوران بارداری سه جلسه در هفته و معمولا بین نیم تا یک ساعت پیشنهاد می​شود و تاکید می‌شود که فعالیت ورزشی پس از سه ماهه اول بارداری باشد و نباید به صورت حرکات ناگهانی و پریدن باشد.

نی‌نی‌بان جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «کودک‌یاری» و «سلامت جنسی» در اختیار شما قرار می‌دهد.

براي عضويت در خبرنامه ني ني بان و اطلاع از بهترين و پربيننده ترين مطالب، کافي می باشد يک بار فرم عضويت ما را از اينجا پر کنيد.

زایمان طبیعی بدون ورزش ممکن می باشد؟

منبع : نی نی بان

لطفا نظر خود را درباره زایمان طبیعی بدون ورزش ممکن می باشد؟ با ما در میان بگذارید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موبایلتو شارژ کن