روش شیردهی به نوزاد در غیاب مادر

روش شیردهی به نوزاد در غیاب مادر

سایت تفریحی پورتال ۱ :: لطفا در ادامه روش شیردهی به نوزاد در غیاب مادر را ببینید.

به دانشگاه می روم و چند ساعت در کنار نوزادم نیستم. در این چند ساعت لب به شیر نمی زند. چکنم؟

سوال مخاطب نی‌نی‌بان: نوزاد پسری دارم که چهار ماه و پونزده روز دارد. دانشجو هستم و از صبح ساعت شش به دانشگاه می روم تا ساعت دو بعد از ظهر. فرزندم در این تایم زمانی لب به شیرخشک نمی زند و گرسنه می ماند تا برگردم. خطرناک است؟ چه کنم؟ وقتی هم بر می گردم شیر می دهم کمی بعد شیر هضم نشده را بالا می آورد با حجم زیاد!

پاسخ دکتر فرزاد وفایی، متخصص اطفال:
شما مادر گرامی با توجه به اینکه نوزادتان شیرخشک نمی خورد باید شیرتان را بدوشید و آن را درون یخچال و نه در قسمت فریزر قرار دهید. این شیر تا بیست و چهار ساعت قابل استفاده است. ساعت هایی که شما حضور ندارید همراهان شما می توانند این شیر را در شیشه پلاستیکی یا شیشه ای که درون یخچال گذاشته اید داخل ظرف پر از آب قرار دهند و آن را روی حرارت بگذارند تا به این صورت به حرارت مناسب برسد و آن را به نوزاد بدهند. در مورد شیر خودتان هم ممکن است با توجه به ساعت هایی که خودتان حضور نداشته اید حجمی که به او می دهید احتمالا زیاد باشد و نوزاد آن را بالا بیاورد. حجم شیری که به نوزادتان می دهید را کم کنید و تعداد دفعات شیر دادن را بالا ببرید تا دیگر دچار این مشکل نشوید. اگر احیانا این کار را انجام دادید و نوزادتان دوباره همان مشکل را داشت نیاز به بررسی دقیق تر پزشک دارد.

نی‌نی‌بان جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «کودک‌یاری» و «سلامت جنسی» در اختیار شما قرار می‌دهد.

اگر شما هم سوال دارید و در مدتی کوتاه پاسخش را می خواهید، به این صفحه بروید.

براي عضويت در خبرنامه ني ني بان و اطلاع از بهترين و پربيننده ترين مطالب، کافي است يک بار فرم عضويت ما را از اينجا پر کنيد.

روش شیردهی به نوزاد در غیاب مادر

منبع : نی نی بان

لطفا نظر خود را درباره روش شیردهی به نوزاد در غیاب مادر با ما در میان بگذارید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موبایلتو شارژ کن