رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا: اگر روسیه وارد عراق شود، در حضورمان بازنگری می‌کنیم

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا: اگر روسیه وارد عراق شود، در حضورمان بازنگری می‌کنیم

وبسایت تفریحی پورتال ۱ :: لطفا در ادامه رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا: اگر روسیه وارد عراق شود، در حضورمان بازنگری می‌کنیم را ببینید.

پورتال یک آرشیو وب فارسی:ایسنا: چهارشنبه ۶ آبان ۱۳۹۴ – ۱۶:۱۷

رئیس جدید ستاد مشترک ارتش آمریکا اظهار کرد: در صورتی که روسیه حملات هوایی خود علیه اهداف داعش در عراق را آغاز کند، ارتش آمریکا در حضور خود در عراق تجدیدنظر خواهد کرد. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، جوزف دانفورد، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا خطاب به کمیته نیروهای مسلح مجلس سنای این کشور گفت: «من تلاش کردم تا به رهبران عراق توضیح دهم اگر آنها از روس‌ها دعوت به اجرای حملات هوایی کنند، تداوم حمایت ما از آنها حقیقتا به مشکل برخواهد خورد.» وی در ادامه گفت: «آنها به من تضمین دادند که چنین دعوتی از روسیه نکردند و قرار نیست که چنین دعوتی را مطرح کنند. با نخست‌وزیر و وزیر دفاع عراق در جریان سفر چند روز پیش خود به بغداد درباره این مساله صحبت کردم.» مجلس سنای آمریکا نسبت به امکان حملات هوایی روسیه علیه داعش در عراق اظهار نگرانی کرده هست. پیشروی‌های روسیه در جنگ با تروریست‌ها در سوریه قانونگذاران آمریکایی را وادار کرده تا از دولت اوباما به دلیل نداشتن راهبرد درست انتقاد کنند. دانفورد و اشتون کارتر، وزیر دفاع آمریکا در جلسه استماع سنا تلاش کردند تا به توصیف اقدامات بعدی ائتلاف ضد داعش تحت رهبری آمریکا در سوریه بپردازند. کارتر توضیح داد: «نتیجه‌ای که ما به دنبالش هستیم هم شکست داعش و هم انتقال قدرت از نظام بشار اسد به دولتی هست که میانه‌رو و فراگیر باشد. آینده سوریه در دستان مردم سوریه خواهد بود.» همچنین دانفورد در ادامه تاکید کرد: «ارتش سوریه در حال حاضر با کمک نیروهای روسیه در حال پیشرفت و باز پس گیری اراضی از دست تروریست‌ها هستند.» قانونگذاران آمریکایی همچنین قابلیت‌های نیروهای امنیتی بحران‌زده عراق را نیز زیر سوال بردند. کارتر گفت: «واحد رقابت با تروریسم عراق یک نیروی باانگیزه و موثر هست اما عراق از فقدان نیروهای سنی با انگیزه و توانمند رنج می‌برد.» انتهای پیام
کد خبرنگار:

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا: اگر روسیه وارد عراق شود، در حضورمان بازنگری می‌کنیم

منبع : وبسایت پورتال یک

لطفا نظر خود را درباره رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا: اگر روسیه وارد عراق شود، در حضورمان بازنگری می‌کنیم با ما در میان بگذارید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موبایلتو شارژ کن