درمان های مفید برای محافظت از مفاصل زانو

درمان های مفید برای محافظت از مفاصل زانو

سایت تفریحی پورتال ۱ :: لطفا در ادامه درمان های مفید برای محافظت از مفاصل زانو را ببینید.

732170_646

برای درد های ممتد و مشکلات رایج زانو از چه روش های درمانی باید کمک بگیریم و بهترین راه و روش های مراقبت از مفاصل زانو کدامند با چه حرکات ورزشی می توانیم زانوهایی سالم داشته باشیم

دکتر بغدادی فوق تخصص ارتوپدی کودکان گفت: هدف تعویض مفصل زانو از بین بردن دردی است که در این مفصل بر اثر ساییدگی، آرتروز، روماتیسم و تخریب سطح مفصلی ایجاد شده است که از عوامل شایع ایجاد درد در افراد بالا‌تر از ۴۰ سال شناخته شده است. بنابراین به دست آوردن دامنه حرکتی مطلوب در مفصل زانو و اصلاح تغییر شکل‌های ایجاد شده در زانو از فواید تعویض مفصل زانو است.

وی افزود: با تخریب غضروف مفصلی زانو، حرکت مفصل دردناک می‌شود که خشکی و محدودیت حرکتی را به دنبال دارد و در این وضعیت می‌توان با تعویض سطوح مفصلی، حرکات مفصل را بهبود بخشید و درد را از بین برد. عمل جراحی تعویض مفصل زانو یکی از موفق‌ترین اعمال جراحی است و در اغلب موارد مفصل مصنوعی بیش از ۲۰ سال عمر می‌کند.

دکتر بغدادی با بیان اینکه موارد عفونت‌های مفصلی اورژانسی که نیازمند جراحی است، با اقدامات دیر هنگام می‌تواند به همراه عوارض غیرقابل برگشت، زمینه آرتروز را نیز فراهم کند، تصریح کرد: علاوه بر افزایش سن، علل ژنتیکی، نوع شغل و حرفه، اضافه وزن، عوامل هورمونی و‌ نژاد نیز می‌تواند در بروز عفونت‌های مفصلی دخیل باشد و در صورتی که درمان‌های غیرجراحی مانند دارو درمانی، کاهش وزن و فیزیوتراپی در بیمار با عدم موفقیت مواجه شود، تعویض مفصل در نظر گرفته می‌شود.

این فوق تخصص ارتوپدی کودکان اظهار داشت: انعطاف‌پذیری مفاصل تا پیش از ۱۶ سالگی، باعث کاهش شکستگی داخل مفصلی می‌شود. آسیب‌های ورزشی در کودکان و نوجوانان باعث تخریب رباط می‌شود که آرتروز پیش رونده را به دنبال دارد، اما با این وجود اغلب بیماری‌های مرتبط با مفاصل، از عاملی با عنوان ژنتیک تاثیر می‌پذیرند که درمان آن در سنین پایین می‌تواند به درمان قطعی منجر شود. در عین حال انتخاب رشته ورزشی مناسب در سنین ۷ تا ۸ سالگی، مناسب‌ترین زمان برای فعالیت ورزشی است. انتخاب مناسب رشته ورزشی با حداقل عوارض مفصلی، نیازمند در نظر گرفتن راهنمایی‌های مربیان ورزشی و متخصصان طب ورزشی است.

وی در پایان با بیان اینکه رعایت اصول اولیه ورزشی در هر دو جنبه حرفه‌ای و غیر حرفه‌ای ضروری است، خاطرنشان کرد: متخصصان طب ورزشی به دلیل آشنایی با آسیب‌های متفاوت ورزشی و به خصوص مفصلی، می‌توانند به عنوان بهترین راهنمایی کننده برای انتخاب رشته ورزشی حرفه‌ای کودکان باشند تا با توجه به توانایی‌های فردی هر فرد به طور مجزا و با در نظر گرفتن عوارض آسیب‌های مفصلی کمتر، بهترین موارد را پیشنهاد دهند.

باشگاه خبرنگاران جوان

درمان های مفید برای محافظت از مفاصل زانو

منبع : سایت دکتر سلام

لطفا نظر خود را درباره درمان های مفید برای محافظت از مفاصل زانو با ما در میان بگذارید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موبایلتو شارژ کن