درمان فتق نوزادان، چیست؟

سلامت

درمان فتق نوزادان، چیست؟

سایت تفریحی پورتال یک :: لطفا در ادامه درمان فتق نوزادان، چیست؟ را ببینید.

سوال : علت فتق نوزادان چیست و چه درمانی برای آن وجود دارد؟

پاسخ : فتق نوزادی تقریبا در %۵ زایمان ها رخ میدهد و در نوزادان نارس این میزان به %۳۰ میرسد. بیشتر فتق ها در ۶ ماه اول زندگی ایجاد میشوند گه هنگام گریه کردن بچه، با افزایش فشار داخل شکمی مادر متوجه فتق میشود. علت فتق این است که بندناف به دیواره شکم وصل است وقتی جدا میشود یک سوراخ کوچکی ایجاد میشود که آن خود به خود باید بسته شود حالا اگر این کمتر از نیم سانت باشد ما تا ۳ سالگی صبر میکنیم مگر همراه با علائم خطر مثل درد، خونریزی، یبوست و بی قراری باشد. بعضی از فتق ها در قسمت کشاله ران رخ میدهد که معمولا بیضه ها در پسرها و تخمدان ها در دختر یا روده در فتق گیر می افتند. فتق در حقیقت یک عدم تشکیل شدن یکی از اجزا دیواره شکم است و از آن قسمت احشا شکمی بیرون میزنند و به محض تشخیص این فتق باید جراحی صورت گیرد.

برای آگاهی بیشتر از علت و درمان فتق نوزادان به سراغ دکتر سیده رکسانا آتشیان رفتیم. از شما دعوت میکنیم ویدئو زیر را تماشا کنید. برای مراجعه به دکتر سیده رکسانا آتشیان یا دریافت نوبت از مطب دکتر سیده رکسانا آتشیان کلیک کنید.

درمان فتق نوزادان، چیست؟

علائم فتق کودک

  • تورم یا برآمدگی در قسمت کشاله ران که ممکن است موقع گریه کردن یا زور زدن دیده شود و وقتی نوزاد یا بچه آرام است، این تورم دیده نمی شود.
  • یک توده نرم که معمولا در لمس توسط پزشک دردناک نیست.
  • درد در قسمت فتق

درمان فتق کودکان

فتق قسمت اینگوینال نیاز به جراحی دارد، برای اینکه گاهی اوقات روده به داخل اسکروتوم یا قسمت کشاله ران پیچ می خورد و موجب سیاه شدن روده می شود. در نوزادان نارس ممکن است، عمل جراحی به تاخیر افتد تا عمل ریه ها طبیعی شود.

درمان فتق نوزادان، چیست؟

عمل جراحی فتق کودکان تا یک سالگی به تعویق می افتد، چون در بسیاری از آنها رابطه بین شکم و کیسه بیضه بسته می شود و فتق خوب می شود و نیازی به عمل نخواهد داشت.

بیشتر بچه هایی که تحت عمل جراحی قرار می گیرند، روز عمل مرخص می شوند. بچه های نارس بهتر است یک شب در بیمارستان بمانند. بچه ها چند روز بعد ازعمل می توانند فعالیتهای روزانه خود، حتی ورزش را شروع کنند.

زمانی که فتق قسمت کشاله ران بداخل کیسه بیضه کشیده شود، ممکن است بعد از عمل، کیسه بیضه متورم شود و چنان تصور شود که فتق دوباره عود کرده است. این تورم طبیعی است و بعد از مدت کوتاهی (چند هفته) کاملا از بین می رود. فتق کشاله ران بچه ها، در هر سنی اتفاق می افتد، اما ۳/۱ فتق کودکان در ۶ ماه بعد از تولد ظاهر می شوند.

درمان فتق نوزادان، چیست؟

منبع : نی نی بان

لطفا نظر خود را درباره درمان فتق نوزادان، چیست؟ با ما در میان بگذارید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلامت
ترفندهای خانگی کاهش هموگلوبین بالا!

ترفندهای خانگی کاهش هموگلوبین بالا! سایت تفریحی پورتال یک :: لطفا در ادامه ترفندهای خانگی کاهش هموگلوبین بالا! را ببینید. به نقل از برترین ها :در صورتی که گلبول‌ های قرمز خون دارای مقادیر غیر عادی و بالایی از پروتئین هموگلوبین باشند، شمارش هموگلوبین بالا (Hgb) رخ می دهد.افزایش میزان …

سلامت
هایفوتراپی چیست و هزینه آن چقدر است؟

هایفوتراپی چیست و هزینه آن چقدر است؟ سایت تفریحی پورتال یک :: لطفا در ادامه هایفوتراپی چیست و هزینه آن چقدر است؟ را ببینید. افراد بسیاری قصد انجام جراحی لیفت را دارند، اما از عوارض ناشی از این جراحی می‌ترسند و نمی‌دانند هایفوتراپی چیست. هایفوتراپی، که با اسم لیفت بدون …

سلامت
ترفند های زیبایی قدیمی که هنوز هم معجزه می‌کنند

ترفند های زیبایی قدیمی که هنوز هم معجزه می‌کنند سایت تفریحی پورتال یک :: لطفا در ادامه ترفند های زیبایی قدیمی که هنوز هم معجزه می‌کنند را ببینید.  به نقل از برترین ها : زیباتر شدن همیشه یکی از دغدغه‌های انسان‌ها بوده است. وجود ترفندهای زیبایی قدیمی، محصولات آرایشی قدیمی …