خطرات احتمالی در بارداری، علائم درد غیرطبیعی

خطرات احتمالی در بارداری، علائم درد غیرطبیعی

سایت تفریحی پورتال ۱ :: لطفا در ادامه خطرات احتمالی در بارداری، علائم درد غیرطبیعی را ببینید.

۱-۱ دردی که با استراحت خوب شود :  
در دوران بارداری چون تغییراتی در وجود مادر صورت می گیرد  مفاصل از هم باز میشوند ، که در این حالت یک حرکت ناگهانی مادر می تواند باعث تحت فشار قرار گرفتن اعصاب دور مفاصل شود و درد ایجاد کند. ماهیچه ها بر اثر بارداری ضعیف می شوند، مثل ماهیچه پشت وشکم ولگن که وقتی ضعیف می شوند دیگر نمیتوانند مفصل را خوب نگه دارند و درد پیش می آید. بنابراین کفش پاشنه بلند و تخت نپوشید، درست راه بروید، درست بخوابید، زیاد سر پا نایستید، پله را بدو بدو بالا و پایین نروید چون همه مفاصل شل هستند و مچ پا سریع پیچ می خورد و زمین می خورید.ولی بعضی موارد به هر حال بر اثر رعایت نکردن پیش می آید و زیر شکم درد می گیرد ویا یک مسیر از پشت باسن تا زانو درد می گیرد. و این درد با استراحت خوب می شود.

۱-۲ مداوم باشد :
درد زیر شکم که با استراحت فرقی نمی کند و یاشکم سفت میشود که این حالت ها را بیشتر در اواخر دوران بارداری میبینیم. و این سفتی از بین نمی رود و در ضمن با درد نیز همراه است. ممکن است با یک لکه بینی قهوه ای رنگ نیز همراه باشد. این اصلا خوب نیست. سریعا به بیمارستان مراجعه شود. دنبال پزشکتان نگردید فقط به بیمارستانی که قرار است پذیرش شوید، مراجعه کنید، آنها خودشان دکتر را خبرمیکنند.

پیشگیری: بار سنگین بلند نکن. کارهای سنگین نکن. فعالیت شدید نکن.

۱-۳ متناوب باشد :
موقعی هست که درد شروع میشود ، شکم سفت می شود و دردش هم مثل دردهای پریود است و مثلا ۲۰ ثانیه طول می کشد و ول میکند و بعد چند دقیقه دوباره می گیرد . و به همین ترتیب … . بعد از هفته ۳۷ بارداری این نوع درد ، درد زایمان است و و قبل از هفته ۳۷ بارداری زایمان زودرس است و باید به بیمارستان مراجعه کنید و علت بررسی شود و جلوی آن گرفته شود.

( بعد از هفته ۳۷ بارداری این نوع درد ، درد زایمان است و قبل از هفته ۳۷بارداری زایمان زودرس است )

نکته : ممکن است در حدود هفته ۳۷ این حالت باشد که شکم سفت میشود و ۵-۶ ثانیه هم سفت می ماند ولی دردی را احساس نمی کنید . ۸ الی ۹ بار در روز هم این اتفاق بیفتد اشکال ندارد . دهانه رحم دارد آماده زایمان می شود.

 ۲- ترشحات :
هر گونه ترشحی که از مجرای واژن و مجرای ادرار دیده شود.

۲-۱ لکه بینی :
– ماه به ماه پریود یه لکه کوچک دیده میشود و تمام میشود. مشکلی نیست.

– لکه کوچک دیده می شود، با استراحت تمام میشود . مشکلی نیست.

– لکه بینی در هفته های آخر به علت قرار گرقتن سر بچه در لگن، باعث شکننده شدن دهانه رحم میشود و ممکن است مویرگی پاره شود و لکه ایجاد شود. مشکلی نیست.

نکته : هیچ کدام از موارد بالا با درد همراه نیست و با استراحت از بین می رود. ولی اگر ادامه دار باشد باید بیمارستان مراجعه کنید و علت بررسی شود.

– لکه قهوه ای بعد از هفته ۳۷ هم که عالی ست و نشانه آمدن بچه.

۲-۲ خونریزی :
هر زمانی از بارداری اگر خونریزی واضح و روشن دیدید، بیماستان مراجعه کنید. بعضی زمان ها جفت جلو هست و بعضی مواقع دهانه رحم خیلی شکننده است و خونریزی می دهد و بعضی زمان ها جفت از عضله رحم جدا میشودو ….

۲-۳ ترشحات بیش از حد :
* نمناک بودن لباس زیر بخصوص در هفته های آخر خیلی طبیعی است. نوع هورمون ها عوض می شود چون باید دهانه رحم و واژن لیز شود تا زایمان طبیعی راحت تر صورت گیرد.

( ترشحات بی بو و بی رنگ هیچ اشکالی ندارد )

** ترشحات بودار که رنگش متمایل به زرد و سبز باشد یا سفید رنگ و پنیری شکل باشد، این عفونت یا قارچ است و باید بررسی و مداوا شود. اگر این ترشحات ادامه دار باشد و با تعویض لباس زیر و نوش جان کردن آب و ماست خوب نشود، چون باکتریایی است، می تواند باعث پاره شدن کیسه آب شود. حتی یک سرما خوردگی و تب هم می تواند باعث پاره شدن کیسه آب شود بنابراین مادران باردار سرماخوردگی همراه با تب را باید جدی بگیرند. عفونت دندان و لثه باید سریعا درمان شود.

*** ترشح بودار و زرد رنگی که بعد از مدت طولانی سوزش و خارش به آن اضافه نمی شود ، قسمتی از ترشحات طبیعی بدن شماست. اگر این رنگ زرد به سمت سبز برود عفونت است. توصیه میشود که ماست در رژیم غذایی تان باشد، مایعات به اندازه کافی بخورید و موقع ادرار حتما کمی به سمت جلو خم شوید تامثانه کاملا خالی شود.

همیشه سوزش و خارش ودرد پهلو ها نشانه عفونت ها واژینال نیست. و عفونت های ادراری هم داریم. پس اگر سوزش دارید بهتر است که کشت کامل ادرار بدهید تامشخص شود .

۲-۴ پارگی واضح کیسه آب و سوراخ شدن کیسه آب:
علت اصلی هردو عفونت است. بعضی زمان ها هم بچه هایی که درشت هستند و یا سنگین هستند ، بر اثر فشار آوردن باعث پاره شدن کیسه آب می شوند.

پارگی زمانی است که حجم زیادی آب یکباره از شما خارج شود  مثلا به اندازه یک سرامیک زیر پای شما و کل لباستان خیس می شود. این پارگی واضح کیسه آب است. اگر این اتفاق بیفتد چه قبل هفته ۳۷ و چه بعد از هفته ۳۷ باید به حالت خوابیده بروید و پاها را بالا قرار میدهید و ایستاده قرار نمی گیرید و خودتان را به بیمارستان می رسانید.و اگر بعد از هقته ۳۷ باشد که نشانه زایمان است و درد ها شروع می شود و …

اگر قبل هفته ۳۷ اتفاق بیافتد پیگیر می شوند و علت را پیدا می کنند و اگر عفونتی باشد آن را پیدا می کنند وتا جایی که امکان دارد بچه را نگه میدارند. اگر آب دور بچه به یک حداقلی برسد مجبور به بیرون آوردن بچه می شوند.

موقعی که سوراخ میشود تشخیص مشکل میشود. نمناکی درلباس زیرتان می بینید و باید دید که ترشح است یا دفع ادرار بر اثر بی اختیاری است (بعضی مادران در ماههای آخر دچار بی اختیاری ادرار میشوند) و یا کیسه آب سوراخ شده است.

ترشح که وضعییتش معلوم است ، رنگی و کلآ غلیظ تر از مایع دور بچه است. برای اینکه مادر بفهمد که ادرار است یا مایع دور بچه ، از مادر می خواهیم که برود دستشویی و مثانه را کاملا خالی کند و یک نوار بهداشتی تمیز توی لباس زیرش بگذارد و چند تا سرفه ملایم بکند و نه شدید. اگرنواربهداشتی نمناک نشد پس مشکلی نیست ولی اگر نمناک شد سواخ شدگی کیسه آب است و به بیمارستان مراجعه می کنید و پس از دو روز استراحت و پیدا کردن علت و درمان، سوراخ شدگی ترمیم می شود.

۳- کاهش حرکات جنین :  
مطابق سن بارداری باید همیشه حرکات جنین را کنترل کنید. اوایل همون تلق و تلوقش کافی ست . بعد میرسد به حرکات ضربه ای و از هفته های ۳۳ و ۳۴ احتمال اینکه حرکاتش کم شود، هست چون دیگر جا ندارد که حرکت کند .

اگر خواستید چک کنید، مثلا یک نصف روز حواستان به حرکات بچه نبوده و بعدش خواستید بررسی کنید:

اگر تا دو ساعت از زمان شروع بررسی حرکت نکرد یک ماده قندی بخورید مثلا آب قند یا چهار تا خرما یا … و به پهلوی چپتان دراز بکشید و یک ربع تا بیست دقیقه صبر کنید. باید یک الی دو حرکت داشته باشید. اگر نداشتید براین فرض می گیریم که خواب است ، بنا براین یک دست را سمت چپ و دست دیگر را سمت راست شکم می گذارید و یک کم شکم را به سمت چپ و یک کم به سمت راست میبرید و جنین را بیدار می کنید. و دوباره به پهلوی چپ می خوابید و صبر می کنید که حرکت کند.

اگر هیچ حرکتی را بعد از ۴۵ دقیقه الی یک ساعت احساس نکردید. یک بررسی قلب جنین در همان روز انجام دهید. و اگر در بررسی قلب چند تا افت در ضربان قلب داشتیم یک بررسی سلامت جنین از طریق سونوگرافی باید انجام شود.

هفته نوزدهم، مثل یه حباب که زیر دست می خواد بترکه، یا مثل نبض ولی تند تر از نبض خودتان، یا مثل ماهی که از دست لیز می خورد .

البته تعریفی برای حرکت نداریم . بعضی بچه ها پرحرکتند و بعضی ملایمند.

بچه کاملا در این سن می شنود و با صدای بلند ممکن است حرکاتش بیشتر شود و عکس العمل نشان دهد.

بچه ممکن است سکسکه کند  و تکان های مرتب داشته باشد و این نشانه سلامتی اش است.

۴- افزایش وزن ناگهانی از امروز به فردا همراه با ورم در دست و صورت و بدن بصورت ناگهانی و افزایش فشارخون :
 حتما باید بررسی و علت معلوم شود چون ممکن است شروع مسمومیت حاملگی باشد. پس به دنبال این نباشید که بخورید و وزنتان را بالا ببرید که بچه تان تپل می شود. چون عارضه روی خودتان ایجاد می شود.
همچنین دیابت حاملگی معمول و متداول و اذیت کننده است.

مسمومیت حاملگی وقتی ست که ورم و فشار خون بالا و پروتئین در ادرار  بالا باشد. یعنی مادر دیگه نمی تواند به بچه غذا و خون برساند. و این هم برای مادر و هم بچه خطر ناک است.

ولی ورمی که مثلادر پاهاست و با استراحت خوب شود مسئله ای نیست. ولی ورمی که کل بدن را بگیرد مسئله است. و از سه ماهه دوم به بعد احتمالش بیشتر است.

۵ – درد هایی که بالای شکم را می گیرد و همراه میشود با حالت تهوع و استفراغ :
این می تواند یه عارضه کبدی باشد .

ولی حالت تهوع و استفراغ  به تنهایی و بدون اینکه در اشتها خللی وارد کند در ماههای آخر بارداری می تواند دوباره رخ دهد که علت آن فشار رحم به معده است.

 نکته:
درد های زیر دنده ای طبیعی است. بی حسی مور مور شدن در مسیر دستها، خواب رفتگی همه طبیعی است و با ورزش های مناسب بالا تنه ( البته تحت نظر مربی بارداری) کمتر می شود.

 

خطرات احتمالی در بارداری، علائم درد غیرطبیعی

منبع : نی نی بان

لطفا نظر خود را درباره خطرات احتمالی در بارداری، علائم درد غیرطبیعی با ما در میان بگذارید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب تفریحی
دانلود آهنگ سیروان خسروی به همین زودی

دانلود آهنگ قدیمی سیروان خسروی به همین زودی با ما باشید با ♫ دانلود اهنگ معلومه بهش احساس پیدا کردی معلومه نمیخوای پیشم برگردی به اسم کوچک به همین زودی با صدای سیروان خسروی به همراه تکست و بهترین کیفیت ♫ Download Old Music BY : Sirvan Khosravi | Be …

مطالب تفریحی
دانلود آهنگ پازل بند و حمید هیراد بی تاب

دانلود آهنگ قدیمی پازل بند و حمید هیراد بی تاب و حالا از رسانه موزیکفا برای شما ♫ دانلود آهنگ عالی و دلنشین بی تاب از پازل باند و حمید هیراد به همراه تکست و بهترین کیفیت ♫ شعر : حمید هیراد | ملودی : علی رهبری (پازل بند) | …

مطالب تفریحی
دانلود آهنگ ویوان آخر قصه

دانلود آهنگ جدید ویوان آخر قصه با موزیکفا همراه شوید با ♫ دانلود اهنگ آخر قصه با صدای ویوان به همراه تکست و بهترین کیفیت ♫ Download New Music BY : Vivan | Akhare Ghese With Text And 2 Quality 320 And 128 On Music-fa متن آهنگ آخر قصه ویوان …