خبر وزیر کشور از کاهشی شدن روند ابتلا به کرونا در برخی از استان‌ها

مطالب جدیدپورتال یک: وزیر کشور گفت: وزارت کشور در یک اسفند ستاد مقابله با کرونا را با توجه به جایگاه سازمان مدیریت بحران تشکیل داد و دستور العمل‌های لازم ابلاغ شد برای رئیس جمهور هم گزارشاتی تهیه شد.

به گزارش پورتال یک به نقل از خبرآنلاین، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور صبح امروز در صحن علنی مجلس شورای اسلامی گفت:با هماهنگی که در سطح ملی و استانی نسبت به موضوع مسابقه با کرونا بین مسئولین انجام شده، آنچه الان در آن واقع هستیم و می توانیم یک ارزیابی نسبت به آن داشته باشیم این است که همه مسئولین و دستگاه های اجرایی نسبت به مساله توجیه، شناخت مکفی دارند و هماهنگی ها بسیار خوب است.

وزیر کشور با اشاره به وجود ضعف هایی در روزهای ابتدایی مسابقه با بیماری کرونا، گفت: ما الان در جایی ایستادیم که وزارت بهداشت ما در آمادگی کامل در شناخت مناسب و در تامین امکانات و تجهیزات کامل قرار دارد.

اهم اظهارات وی را در ادامه به نقل از فارس و ایسنا بخوانید؛

* وزارت کشور با توجه به جایگاهش در ساختار اداری استانداری و فرمانداری شهرداری و بخشداری‌ها هماهنگی و پیگیری‌ها در سطح استان‌ها انجام داد. از همان روز اول که آقای نمکی در ۳۰ بهمن اولین گزارش را درباره کرونا ارائه کرد، وزارت کشور در یک اسفند ستاد مقابله با کرونا را با توجه به جایگاه سازمان مدیریت بحران تشکیل داد و دستور العمل‌های لازم ابلاغ شد برای رئیس جمهور هم گزارشاتی تهیه شد.

* با اشاره به وجود ضعف هایی در روزهای ابتدایی مسابقه با بیماری کرونا: در شرایط کنونی با توجه به ضعفی که در روزهای ابتدایی در تامین امکانات، تجهیزات و شرایط بستری شدن در بیمارستان ها، مشکل احتمالی تخت و یا دغدغه و نگرانی که پزشکان و پرستاران عزیز داشتند، ما الان در جایی ایستادیم که وزارت بهداشت ما در آمادگی کامل در شناخت مناسب و در تامین امکانات و تجهیزات کامل قرار دارد.

* این موضوعات با هماهنگی همه دستگاه های اجرایی در کشور انجام شد و نتیجه آن شده که ما امروز در مدیریت این مساله مسیری را که در پیش گرفتیم کاملا برای مسئولین و مردم مشخص است؛ مردم عزیزمان در این ایام با افزایش سطح آگاهی و خود کنترلی و مدیریت خودشان توانستند به ما کمک های عظیمی کنند.

* یکی از مباحثی که از روزهای اول مطرح بود این بود که ما با توجه به این طرح کاهش فاصله اجتماعی اقداماتی همچون تعطیلی مدارس و دانشگاه ها و مراکز تجمع جمعیتی انجام شد، و در مرحله دوم این طرح از هفتم فروردین شدت بیشتری پیدا کرد.

* همه مسئولین و مردم با هماهنگی و همکاری بسیار خوبی که داشتند باعث شد، شرایط مطلوب تری داشته باشیم که همین جا لازم می دانم از نیروی انتظامی، بسیج، سپاه، وزارت بهداشت، فرمانداران، استانداران و بخشداران تشکر کنم.

* حدود ۱۳۵۷ تا ۱۳۵۸ شهر داریم که شهرداران در زمینه ضد عفونی کردن شهر و کمک های مختلف فعالیت داشتند.

* ما در کنار انجام فعالیت و هماهنگی پیگیری و انجام اقدامات لازم که وزارت بهداشت تشخیص در حوزه امنیتی،اقتصادی و اجتماعی تشخیص می داد و نطارت کشور با مسائل بحرانی در شهرستان های مختلف مثل مسئله سیل روبرو بودیم و همین طور با مسائلی در موضوعات مرزی نیز با اقداماتی روبرو بودیم که باید اقدام می شد .

* وزارت کشور در کنار انجام مسائل خودش باید این وظایف را نیز انجام می داد، با شروع مرحله جدید این طرح تحت عنوان فاصله گذاری هوشمند، اصناف به سه دسته تقسیم شده اند.مشاغل با ریسک کم، متوسط و بالا تقسیم بندی شده است

* مقرر شده از ۲۳ فروردین مشاغل با ریسک کم بجز در تهران فعالیت خود را شروع کنند و ما هم پروتکل های لازم را به همه فرمانداران و استانداران داده ایم.

* برای موضوعاتی مثل تجمعات، آموزش و پرورش به همین روند ادامه می دهند و قبل از ۳۰ فروردین مجدداً ستاد ملی مسابقه با کرونا باید تشکیل جلسه بدهد و تصمیمات مقتضی گرفته شود. ما جلسات متعددی در قالب کمیته امنیتی و انتظامی که بر عهده وزارت کشور است و مصوبه شورای عالی امنیت ملی و تصویب مقام معظم رهبری را هم داشته که وزارت کشور عهده دار هماهنگی استانها باشد ما نیز فعالیت های بیشتری را در این حوزه تدارک دیدیم.

* با اشاره به فعالیت های رئیس جمهور در این مدت: روند در کشور خیلی کاهشی بوده است البته این بدان معنا نیست که بگوییم فعالیت ها باید عادی باشد، بلکه باید این روند را ادامه بدهیم که یک طرف نظام و حاکمیت است و یک طرف دیگر مردم هستندکه باید مشارکت را ادامه دهیم.لینک منبع

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب جدید
آموزش تصویری مراحل بازیابی رمز پیج اینستاگرام

آموزش تصویری مراحل بازیابی رمز پیج اینستاگرام سایت تفریحی پورتال یک :: لطفا در ادامه آموزش تصویری مراحل بازیابی رمز پیج اینستاگرام را ببینید. مدت زمان مطالعه این مقاله ۶ دقیقه بسیاری از کاربران به نظر برسد ندانند که فراموشی رمز اکانت پیج اینستاگرام می‌تواند به از دست رفتن پیج …

مطالب جدید
乔治赛后谈被嘘:这是对我的尊重!不会干扰我

乔治赛后谈被嘘:这是对我的尊重!不会干扰我 سایت تفریحی پورتال یک :: لطفا در ادامه 乔治赛后谈被嘘:这是对我的尊重!不会干扰我 را ببینید. 乔治赛后谈被嘘:这是对我的尊重!不会干扰我 北京时间۶月۹日,洛杉矶快船以۱۰۹-۱۱۲输给了犹他爵士。此役,保罗-乔治在客场被嘘了整场,赛后,他接受记者的采访谈到了此事。  乔治说:“我喜欢这些,这不会干扰到我,这是对我的尊重。我在这里打出过好的比赛,也打出过不好的比赛。”  “这是比赛的一部分,球迷会参与到比赛的过程中来,我喜欢这些。作为一个客队球员,你会期待得到这种待遇。”  本场比赛期间,爵士主场的球迷在乔治罚球时高喊“被高估”,除此之外,还有爵士球迷高喊:“干掉他”!(Emily) 乔治赛后谈被嘘:这是对我的尊重!不会干扰我زیباترین شعر عاشقانه از سعدی لطفا نظر خود را درباره 乔治赛后谈被嘘:这是对我的尊重!不会干扰我 با ما در میان بگذارید. دانلود کتاب رمان جدید دختری در کوچه باغ خاطرات

مطالب جدید
تنفس هوای مطلوب در تهران طی اولین روز زمستان

پورتال یک:با اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، در طول امروز ( اول دی ماه) وزش با سبب بهبود کیفیت هوا و برقراری شرایط قابل قبول شده است. ‌بنابر پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در صبح امروز (اول دی ماه) با وزش باد مؤثر، کیفیت …