خاورمیانه به کجا می رود؟

خاورمیانه به کجا می رود؟

وبسایت تفریحی پورتال ۱ :: لطفا در ادامه خاورمیانه به کجا می رود؟ را ببینید.

پورتال یک آرشیو وب فارسی:جمهوری اسلامی: از سال ۱۳۸۱ با حمله آمریکا به عراق و سرنگونی نظام بعثی صدام تحولات خاورمیانه هم چنان به سوی جنگ و بحران پیش می رود. در آن روز هیچکس فکر نمی کرد که تحولات خاورمیانه به اینجا برسد که در آستانه یک انفجار بزرگتر قرار دارد.
به گزارش خبرنگار «ایسنا» از لبنان، تحولات موسوم به بهار عربی که در سال ۱۳۸۸ در شمال آفریقا آغاز شد یکی به لیبی و دیگری به سوریه ختم شد و هر دو را به کام جنگ و نابودی سوق داد اما همه مشاهده ها و بسیج نیروها اکنون متوجه سوریه می باشد. به راستی پس از حدود چهار هفته از حضور پرقدرت نیروی هوایی روسیه در این نقطه از جهان چه می گذرد که هیچ فصل مشترکی بین طرف های درگیر وجود ندارد؟ و همه طرف ها به رغم حرف از حل سیاسی به سوی بسیج بیشتر قوا حرکت می کنند؟
وزیر خارجه قطر هم از جنگ علیه سوریه حرف می گوید. وی معتقد می باشد اگر لازم باشد به همراه ائتلاف سعودی – ترکی به سوریه حمله می کنند.
وزیر خارجه سعودی نیز می گوید بشار اسد هیچ جایگاهی در آینده سوریه ندارد و با آغاز روند تشکیل دولت انتقالی باید از قدرت کناره گیری کند. وی معتقد می باشد سقوط داعش و پیروزی بر آن منوط به خروج اسد از قدرت در نظام … [ تماشا متن کامل خبر در روزنامه جمهوری اسلامی ]

سه شنبه ، ۵آبان۱۳۹۴

[تماشا متن کامل خبر]

خاورمیانه به کجا می رود؟

منبع : وبسایت پورتال یک

لطفا نظر خود را درباره خاورمیانه به کجا می رود؟ با ما در میان بگذارید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موبایلتو شارژ کن