جوانسازی پوست در خانه با قاشق با نتیجه باورنکردنی!

سلامت

جوانسازی پوست در خانه با قاشق با نتیجه باورنکردنی!

سایت تفریحی پورتال یک :: لطفا در ادامه جوانسازی پوست در خانه با قاشق با نتیجه باورنکردنی! را ببینید.

به نقل از مجله دلتا: ماساژ صورت موجب بهبود گردش خون و جریان لنفاوی می‌شود و احتباس آب را کاهش می‌دهد، بروز چین‌وچروک را به حداقل می‌رساند و قوام و سفتی پوست را افزایش می‌دهد. در این نوشته از مجله دلتا به موضوع جوانسازی پوست با قاشق می‌پردازیم.

به چه چیزهایی نیاز داریم؟

  • قاشق‌های کوچک برای انجام ماساژ: در آسیا از قاشق‌های چینی یا سرامیکی با شکل خاصی استفاده می‌شود که امکان واردکردن فشار نقطه‌ای بهتری را فراهم می‌کند؛ ولی از قاشق‌های معمولی هم می‌توان استفاده کرد. فقط باید مطمئن شوید که قاشق‌ها هیچ لبه یا برجستگی تیزی نداشته باشند.
  • روغنی که به آن حساسیت ندارید (مانند روغن نارگیل) و کرم صورت: باید قبل از ماساژ از روغن یا کرم استفاده کنید. اگر روغنی که استفاده می‌کنید رقیق است، می‌توانید قاشق را در آن فرو ببرید. ولی به‌طور کلی استفاده از کرم راحت‌تر است.
  • آب گرم و سرد: می‌توانید به آب ترکیبات گیاهی نیز اضافه کنید. استفاده از قاشق سرد و گرم به‌طور متناوب موجب گردش خون بهتر و تحریک رشته‌های عصبی می‌شود.

جوانسازی پوست در خانه با قاشق با نتیجه باورنکردنی!

جوانسازی پوست در خانه با قاشق با نتیجه باورنکردنی!

جوانسازی پوست با قاشق

ازبین‌بردن پف زیر چشم و تورم پلک‌ها

سمت برجسته‌ قاشق سرد را زیر چشم‌ها قرار دهید و آن را به بالا و پایین و جلو و عقب حرکت دهید. اگر زیر چشم‌هایتان از کرم استفاده کرده‌اید، می‌توانید این حرکات را باشدت بیشتری انجام دهید. این کار را به‌مدت یک تا ۲ دقیقه ادامه دهید.

تورم پلک‌ها

چشم‌هایتان را ببندید و سمت محدّب قاشق سرد را روی چشم‌هایتان بگذارید. صبر کنید تا قاشق گرم شود و سپس آن را در آب سرد فرو ببرید و دوباره روی چشم‌تان قراردهید. این کار را ۵ تا ۷ بار تکرار کنید.

جوانسازی پوست در خانه با قاشق با نتیجه باورنکردنی!

کاهش چین‌وچروک بین ابروها

قاشق سردی را روی بخش بالایی پل بینی خود قرار دهید و به‌آرامی فشار دهید و سپس آن را به بخش بالایی پیشانی‌تان حرکت دهید. همین کار را با استفاده از قاشق گرم انجام دهید. ۱۰ بار این تمرین را با استفاده از قاشق گرم و سرد به‌طور متناوب انجام دهید.

ازبین‌بردن خطوط پنجه‌کلاغی گوشه‌ی چشم‌ها

پشت قاشق‌های سرد را روی گوشه‌های بیرونی چشم‌هایتان قرار دهید. با ۵ تا ۷ حرکت دورانی، درحالی‌که فشار را افزایش می‌دهید، قاشق را به سمت شقیقه‌ها حرکت دهید. همین کار را با قاشق‌های گرم انجام دهید. ۵ بار این ماساژ را (با تغییر قاشق‌های گرم و سرد) انجام دهید.

جوانسازی پوست در خانه با قاشق با نتیجه باورنکردنی!

بازکردن چشم‌ها

قاشق‌ گرم را در ابتدای ابرو (همان‌طور که در تصویر نشان داده شده) قرار دهید. با حرکات دورانی، درحالی‌که اندکی ابروهایتان را بالا می‌برید، قاشق را به‌آرامی به‌ سمت شقیقه‌ها حرکت دهید. این کار را ۱۰ بار تکرار کنید.

ازبین‌بردن خطوط و چروک پیشانی

قاشق‌های گرم را در وسط پیشانی خود قرار دهید و با حرکات دورانی آنها را به‌سمت شقیقه‌ها حرکت دهید. می‌توانید به‌جای حرکات دورانی، قاشق‌ها را روی پوست خود بکشید. سپس دوباره به وسط پیشانی برگردید. وقتی قاشق‌ها سرد شدند، دوباره آن‌ها را گرم کنید. طول مدت این ماساژ ۲ تا ۳ دقیقه است.

کاهش خطوط خنده

دهان‌تان را بازکنید و اندکی لب‌هایتان را به سمت بیرون بکشید. قاشق‌های گرم را به‌صورتی که در تصویر سمت چپ می‌بینید زیر بینی‌تان قرار دهید. قاشق‌ها را با حرکات دورانی به‌سمت گوشه‌های دهان‌تان بکشید. سپس با حرکات دورانی دوباره به زیر بینی‌تان برگردید. این کار را ۵ تا ۷ بار تکرار کنید.

جوانسازی پوست در خانه با قاشق با نتیجه باورنکردنی!

ازبین‌بردن غبغب

۲ قاشق گرم را زیر چانه‌تان قرار دهید و با حرکات دورانی آن‌ها را به‌سمت گوش‌هایتان حرکت دهید، به‌طوری‌که اندکی پوست‌تان کشیده شود. فراموش نکنید که قاشق‌ها همیشه باید گرم باشند. این کار را ۱۰ بار تکرار کنید.

سفت‌کردن گونه‌ها

قاشق‌های گرم را که به‌صورت عمودی نگه‌داشته‌اید در گوشه‌های دهان خود قرار دهید. با حرکات دورانی قاشق‌ها را به‌سمت گوش‌هایتان حرکت دهید. سپس دوباره آن‌ها را گرم کنید و در همان نقطه‌ی شروع قرار دهید و اندکی دهان‌تان را باز کنید و به‌صورتی که در تصویر سمت راست دیدن می‌کنید، لبخند بزنید. با حرکات دورانی قاشق‌ها را به زیر گوش‌هایتان حرکت دهید. هر دو تمرین را ۵ تا ۶ بار تکرار کنید.

نوشته پیشنهادی: کاهش چین و چروک صورت، بانوان بدانند!

جوانسازی پوست در خانه با قاشق با نتیجه باورنکردنی!

منبع : نی نی بان

لطفا نظر خود را درباره جوانسازی پوست در خانه با قاشق با نتیجه باورنکردنی! با ما در میان بگذارید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلامت
۲ ماده غذایی برای تضمین سلامتی شما در پیری، بدانید و آگاه باشید!

۲ ماده غذایی برای تضمین سلامتی شما در پیری، بدانید و آگاه باشید! سایت تفریحی پورتال یک :: لطفا در ادامه ۲ ماده غذایی برای تضمین سلامتی شما در پیری، بدانید و آگاه باشید! را ببینید. مجله دلتا: انتخاب نوع غذا در برنامه غذایی روزانه از اهمیت خاصی برخوردار است. …

سلامت
زیباترین بانوان سیاستمدار جهان را بشناسید

زیباترین بانوان سیاستمدار جهان را بشناسید سایت تفریحی پورتال یک :: لطفا در ادامه زیباترین بانوان سیاستمدار جهان را بشناسید را ببینید. زیباترین بانوان سیاستمدار جهان خبرنامه: سیاستمداران افرادی هستند که به داشتن برنامه های زیاد و زندگی شلوغ و پر از کار و گرفتاری شهرت دارند. گاه تصور می‌شود …

سلامت
با چند روش ساده، موهای نازک خود را تقویت کنید!

با چند روش ساده، موهای نازک خود را تقویت کنید! سایت تفریحی پورتال یک :: لطفا در ادامه با چند روش ساده، موهای نازک خود را تقویت کنید! را ببینید. چشمک: رشد مجدد موهای نازک: نازک شدن مو یکی از مشکلات رایجی است که هر فردی صرف نظر از سن …