به دلیل عدم همراهی مسئولان سنت ۲۰۰ ساله نخل گردانی و حرکت کاروان بنی‌اسد در کاشمر برگزار نشد

به دلیل عدم همراهی مسئولان سنت ۲۰۰ ساله نخل گردانی و حرکت کاروان بنی‌اسد در کاشمر برگزار نشد

وبسایت تفریحی پورتال ۱ :: لطفا در ادامه به دلیل عدم همراهی مسئولان سنت ۲۰۰ ساله نخل گردانی و حرکت کاروان بنی‌اسد در کاشمر برگزار نشد را ببینید.

پورتال۱ آرشیو وب فارسی:فارس: به دلیل عدم همراهی مسئولان
سنت ۲۰۰ ساله نخل گردانی و حرکت کاروان بنی‌اسد در کاشمر برگزار نشد
برای نخستین سال و با وجود استقبال مردم و حضورشان در خیابان‌های سطح منظقه سنت ۲۰۰ ساله نخل گردانی و حرکت کاروان بنی‌اسد در کاشمر برگزار نشد.

خبرگزاری فارس: سنت 200 ساله نخل گردانی و حرکت کاروان بنی‌اسد در کاشمر برگزار نشد

به گزارش خبرگزاری فارس از کاشمر، همه ساله و در عصر روز دوازدهم محرم، اهالی روستای فدافن از توابع بخش مرکزی کاشمر براساس سنتی ۲۰۰ ساله با حرکت نمادین کاروان بنی‌اسد و آئین نخل گردانی مراسم خونخواهی حضرت اباعبدالله الحسین(ع) را اجرا می‌کنند، اما امسال با وجود حضور مردم عاشق و دلداده خاندان اهل بیت(ع) در خیابان‌ها برای تماشای این کاروان، در کمال ناباوری متوجه عدم حرکت دسته بنی‌اسد شدند و ناامید به خانه‌هایشان برگشتند. یکی از عوامل برگزارکننده حرکت کاروان بنی‌اسد به خبرنگار فارس گفت: براساس سنتی قدیمی حرکت این کاروان از ورودی شرقی منظقه کاشمر آغاز و با عبور از خیابان قائم، میدان انقلاب(مرکزی)، خیابان امام خمینی(ره)، میدان آزادی و خیابان خرمشهر وارد آستانه امامزاده سید حمزه(ع) می‌شد و در آنجا عزاداران در سوگ شهادت قافله سالار کربلا و یاران باوفایشان به سر و سینه می‌زدنند. حمید خزاعی با بیان اینکه حضور اقشار مختلف مردم در خیابان‌های مسیر حرکت برای تماشای این کاروان به حدی بود که گاهاً حرکت کاروان نیز با مشکل مواجه می‌شد، گفت: در سال‌های اخیر نیروی انتظامی مانع از حرکت این کاروان در میدان انقلاب(مرکزی) و خیابان امام خمینی(ره) شد و خیابان ۱۵ خرداد را به عنوان مسیر جدید حرکت کاروان تعیین کرد. وی با بیان اینکه مسیر تعیین شده به جهت کم عرض بودن و ازدحام جمعیت مشکلاتی را برای حرکت به وجود آورد و تنها یک سال از این مسیر حرکت کردیم، خاطرنشان کرد: سال گذشته با هماهنگی انجام شده، مسیر را مجدد عوض دادیم و حرکت کاروان را همچون سنوات گذشته از ورودی شرقی منظقه کاشمر آغاز و با عبور از خیابان قائم، میدان انقلاب(مرکزی)، خیابان شهید مدرس و بلوار شاهد قصد ورود به مجموعه زیارتگاه شهید مدرس را داشتیم که متأسفانه با برخورد نامناسب مسئولان، مجموعه مراسم را در داخل بلوار به پایان رساندیم. خزاعی با انتقاد از برخورد نامناسب مسئولان زیارتگاه شهید مدرس و جلوگیری از حضور عزاداران در زیارتگاه تصریح کرد: به همین جهت امسال تصمیم گرفتیم تا کاروان را علی‌رغم میل باطنی به راه نینداخته و شرمنده شهروندان بمانیم. وی یادآور شد: امیدواریم حرکت نکردن کاروان بنی‌اسد در کاشمر تلنگری برای مسئولان منظقه برای همکاری و اتخاذ تدابیر لازم برای فراهم کردن زمینه جهت حرکت کاروان بنی‌اسد در سال‌های آتی باشد. انتهای پیام/۳۱۳۸/ت۴۰

۹۴/۰۸/۰۵ – ۱۰:۲۲

به دلیل عدم همراهی مسئولان سنت ۲۰۰ ساله نخل گردانی و حرکت کاروان بنی‌اسد در کاشمر برگزار نشد

منبع : وبسایت پورتال۱

لطفا نظر خود را درباره به دلیل عدم همراهی مسئولان سنت ۲۰۰ ساله نخل گردانی و حرکت کاروان بنی‌اسد در کاشمر برگزار نشد با ما در میان بگذارید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موبایلتو شارژ کن