بهترین مرکز غربالگری تهران | پورتال 1 | خبرها و محتوای علمی و سرگرمی

پورتال 1 | خبرها و محتوای علمی و سرگرمیپورتال 1 | خبرها و محتوای علمی و سرگرمی

dsgetreasfبهترین مرکز غربالگری تهران

بهترین مرکز غربالگری تهران

سایت تفریحی پورتال یک :: لطفا در ادامه بهترین مرکز غربالگری تهران را ببینید.

در طول دوران بارداری، اکثر جنین ها به دلیل ناهنجاری های ساختاری و ژنتیکی سقط می شوند که این اتفاق، از دلایل اصلی سقط جنین بین هفته ۶ بارداری تا هفته ۱۴ بارداری است که به صورت طبیعی از بین می روند. اما تعداد زیادی از جنین ها که مشکلات ناهنجاری ساختاری و ژنتیکی دارند، در طول دوره بارداری زنده می مانند و پس از به دنیا آمدن به اختلالاتی مثل بیماری داون یا منگولیسم، بیماری های قلبی یا ناهنجاری موضعی در اندام ها دچار هستند. یکی از راه های پیشگیری این مشکلات، انجام سونوگرافی های تخصصی در بارداری، اکوی قلب جنین و تست های غربالگری تخصصی و ساده است که برای اطمینان از نتایج آزمایش‌های دوران بارداری، لازم است به مرکز غربالگری مطمئن با دستگاه‌های بسیار دقیق مراجعه کنید.

 

بهترین مرکز غربالگری تهران
با انجام چند آزمایش ساده قبل از هفته ۱۹ بارداری، می توان به موقع متوجه این ناهنجاری ها شده و با سقط قانونی و طبق موازین شرعی از چنین اتفاقاتی جلوگیری کرد. غربالگری دوران بارداری برای بررسی و تشخیص به موقع بیماری های شایع مادرزادی انجام می شود.

مراحل سونوگرافی در مرکز غربالگری
سونوگرافی غربالگری سه ماهه اول بین هفته ۱۱ تا ۱۴ بارداری انجام می شود. در این مرحله ساختار اولیه جنین بررسی و برخی سندرم ها مانند انسفالی، عدم وجود اندام ها یا ناهنجاری های قلبی تشخیص داده می شود.
غربالگری سه ماهه دوم برای خانم های باردار از ابتدای هفته ۱۵ تا انتهای هفته ۲۱ انجام می‌شود (بهتر است این غربالگری بین هفته های ۱۵– ۱۷ انجام شود). برای انجام غربالگری سه ماهه دوم نیاز به ناشتا بودن نیست. اما استعمال دخانیات ممکن است نتیجه غربالگری را تحت تاثیر قرار بدهد.

سونوگرافی غربالگری سه ماهه دوم بارداری یک اسکن اختصاصی از تمامی اندام های بدن جنین است که طی آن متخصص سونوگرافی بررسی می کند که آیا ناهنجاری های قابل تشخیص به این روش، در جنین دیده می شود یا نه؟
اکوی پیشرفته قلب جنین نیز از هفته ۱۷ تا آخر بارداری برای تشخیص آنومالی های قلبی انجام می شود.
برای بررسی رشد جنین و نحوه خونرسانی جنین، از هفته ۱۸ تا ۲۸ بارداری نیز سونوگرافی کالر داپر طبق استانداردها انجام شده و حرکات و تنفس جنین نیز از هفته ۲۸ تا آخر بارداری در سونوگرافی بیوفیزیکال بررسی می شود.

بهترین مرکز غربالگری تهران

بهترین مرکز غربالگری تهران

جهت کسب اطلاعات بیشتر از شبکه اینستاگرام بازدید نمایید

sonographyradiology1

سوالات رایج درباره غربالگری سه ماهه دوم بارداری
۱- اگر انجام آزمایشات ژنتیک و غربالگری ها و سایر سونوگرافی ها ناهنجاری جنین را ثابت کرد، پدر و مادر چه کاری باید کنند؟
اگر تا قبل از هفته ۱۹ بارداری ناهنجاری جنین ثابت شود امکان سقط قانونی جنین در مراکز درمانی وجود دارد.

۲- غربالگری جنین در مرحله تا چند درصد میتونه ناهنجاری جنین را تشخیص بده؟
در غربالگری مرحله اول بارداری بهمراه سونوگرافی NT و ان بی قدرت تشخیص حدود ۹۵ درصد است. در غربالگری کوآد مارکر حدود ۸۵ درصد است. اگر غربالگری مرحله اول و دوم همراه با سونوگرافی انومالی همراه باشد، قدرت تشخیص حدود ۹۷ درصد خواهد بود.

۳- اگر خانمی آزمایش غربالگری کوآد مارکرش پر خطر شد اما غربالگری متوالی کم خطر شد کدوم نتیجه رو باید در نظر گرفت؟
قدرت تشخیص در غربالگری متوالی حدود ۹۷ درصد است اما غربالگری کوآد مارکر حدود ۸۵ درصد، پس نتیجه غربالگری متوالی قابل اطمینان تر است.

۴- اگر در غربالگری سه ماهه دوم برای اختلال باز بودن کانال نخاعی ( NTDs ) ریسک اعلام شد، اقدامات بعدی چیست؟
در این موارد لازم است دقیقا یک هفته بعد آزمایش اندازه گیری AFP تکرار شود و MOM جدید محاسبه گردد:
الف- چناچه MOM دوم از نتیجه اول کمتر شده بود، تغییرات AFP مربوط به مادر است و جنین سالم است.
ب- چنانچه MOM دوم از نتیجه اول بیشتر شده بود، تغییرات MOM منشاء جنینی دارد و لازم است اقدامات تشخیصی بعدی شامل آمنیوسنتز ، اندازه گیری AFP مایع آمنیوتیک و انجام سونوگرافی های متوالی با تمرکز بر کانال
نخاعی انجام شود و یا در صورت لزوم ماده استیل کولین استراز مایع آمنیوتیک اندازه گیری شود.

۵- تست آمنیوسنتز چیست و چه زمانی انجام میشه؟
این تست در مطب متخصصین بانوان انجام میشود و حدود ۲۰ سی سی از مایع آمنیوتیک اطراف جنین کشیده میشود و برای انجام آزمایشات به آزمایشگاه ژنتیک ارسال میشود. این تست معمولا در هفته های ۱۶ تا ۲۰ بارداری انجام میشود.

بهترین مرکز غربالگری تهران

بهترین مرکز غربالگری تهران

جهت مشاوره و تعیین زمان همین حالا تماس بگیرید

۸۸۸۲۳۸۴۰

۸۸۸۲۷۰۴۵

۸۸۸۲۷۰۴۹

۰۹۱۲۹۶۳۰۳۴۳

۶- آیا از روی غربالگری سرم فقط انواع تریزومی ها و نقص لوله عصبی قابل تشخیص است؟
خیر، در شرایط کاهش غیر منتظره (MoM 4/0≥) PAPP-A، در سه ماهه اول یا افزایش غیر منتظره AFP سرم مادری (MoM 5/2≤)، (MoM0 3≤) و یا (MoM 3≤) یا کاهش استریول غیر کونژوگه سرم مادری (MoM 4/0≥) مواردی مانند مسمومیت بارداری(pre-eclampsia) ، محدودیت رشد داخل رحمی (IUGR ) و کنده شدن جفت (abruption placental) مشخص میشه، همچنین سطح پایین استریول نشاندهنده مشکلات فوق کلیه جنین و سندرم SLOS است.

۷- آیا مصرف دخانیات و سیگار در نتیجه غربالگری موثر خواهد بود؟
بله، سطح سرمی inhibin-A مستقیما تحت تاثیر سیگار و دخانیات قرار میگیرد و باید حتما پزشک را مطلع سازید تا بر روی جواب غربالگری اثر نگذارد.

۸- اگر خانمی فقط سونو آنومالی را انجام دهد و در این سونو مارکر خفیف (Soft marker) گزارش شود، باید چه کار کند؟
بهتر است برای انجام سایر تست ها مانند آمنیوسنتز و اکوکاردیوگرافی قلب جنین اقدام کند.

۹- اگر در سونوگرافی سه ماهه دوم جنین سن جنین با تاریخ محاسبه شده از روی LMP تفاوت داشت، باید چه کار کرد؟
اگر سن جنین در سونو سه ماهه دوم بیش از هفت روز با سن جنین براساس تاریخ LMP اختلاف داشت، گزارش سونوگرافی را برای محاسبه مجدد به آزمایشگاه ببرید مگر اینکه غربالگری تریزومی ۱۸ مثبت شده باشد. در اینصورت مجدد محاسبه نمی شود چون در تریزومی ۱۸ محدودیت رشد داخل رحمی وجود دارد.

بهترین مرکز غربالگری تهران

۱۰- چگونگی انجام غربالگری مرحله دوم را توضیح دهید؟
در آزمایش غربالگری کوآد از مادر خون گرفته می شود. این کار حدود ۵ تا ۱۰ دقیقه طول می کشد. سپس نمونه خون به آزمایشگاه ارسال می شود. نتایج معمولا چند روز بعد تحویل داده می شود.

۱۱- عوارض جانبی غربالگری کوآد که مادر یا جنین را تهدید می کند چیست؟
به غیر از ناراحتی ناشی از خون گرفتن، هیچ خطری یا عوارض جانبی مرتبط با آزمایش کوآد وجود ندارد.

مرکز فوق تخصصی سونوگرافی و رادیولوژی دکتر مهرشاد جمالی

جهت مشاوره همین حالا کلیک کنید

بهترین مرکز غربالگری تهران

جهت کسب اطلاعات بیشتر از شبکه اینستاگرام بازدید نمایید

sonographyradiology1

 

بهترین مرکز غربالگری تهران

جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت مراجعه کنید

radiosono.com

 

بهترین مرکز غربالگری تهران

جهت مشاوره و تعیین زمان همین حالا تماس بگیرید

۸۸۸۲۳۸۴۰

۸۸۸۲۷۰۴۵

۸۸۸۲۷۰۴۹

۰۹۱۲۹۶۳۰۳۴۳

 

بهترین مرکز غربالگری تهران

جهت کسب اطلاعات بیشتر از کانال تلگرام بازدید نمایید

APADANAIMAGINGCENTER@

 

بهترین مرکز غربالگری تهران

آدرس: کریمخان، خیابان ایرانشهر، خیابان سپند، نبش خیابان سپهبد قرنی، جنب اورژانس بیمارستان آپادانا

بهترین مرکز غربالگری تهران

منبع : نی نی بان

لطفا نظر خود را درباره بهترین مرکز غربالگری تهران با ما در میان بگذارید.

بازدید : 146 views بار
بیوگرافی نویسنده aryan :
لطفا با نظرات و انتقادات خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب کمک کنید.شما هم می توانید برای ما مطلب ارسال نمایید. ..................................................................................................................... پرتال1 یکی از بروز ترین سایت خبری و تفرحی هست که مفتخر هست به روز ترین مطالب رو در اختیار کاربران قرار بده ..................................................................................................................... درباره نویسنده: امید هستم نویسنده سایت خبری و تفریحی پرتال یک و به کمک دوستان و کاربران انشالله بتونیم بهترین مطلب رو در سایت انتشار کنیم پیشنهاد های خودتون رو برای ما از طریق تماس با من ارسال کنید .....................................................................................................................
پربازدید ترین ها
مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه در "بهترین مرکز غربالگری تهران""

(نمایش داده نمی شود)

پر کردن مواردی که * دارد، الزامیست.


برچسب ها

2015 اسم کتاب برای مسابقات خندوانه اسم کتاب های مسابقه خندوانه بهترین عکس های سال 2015 جنیفر لوپز بیوگرافی و عکس های جدید جنیفر لوپز تزریق چربی به باسن و سینه و هیکل و اندام جدیدترین عکس های شخصی جنیفر لوپز جدیدترین عکس های نیوشا ضیغمی خرید داکت بزرگنمایی صفحه موبایل خرید داکت بزرگ کردن صفحه موبایل خرید داکت موبایل خرید صفحه بزرگ نمایی موبایل و تبلت خرید فلاش سلفی خرید فلاش موبایل خرید مینی فلش موبایل دانلود رایگان کتاب یک عاشقانه ی آرام به صورت pdf دانلود کتاب یک عاشقانه ی آرام درآمد سالیانه جنیفر لوپز زیبایی اندام جنیفر لوپز سایت فال گرفتن سایت مخصوص فال شغل جنیفر لوپز چیست؟ عکس شوهر جنیفر لوپز عکس نیوشا ضیغمی عکس های جدید بازیگران عکس های جدید نیوشا ضیغمی عکس های جدید و بروز جنیفر لوپز عکس های جدید و دیدنی بازیگران عکس های جدید و شخصی نیوشا ضیغمی عکس های جنیفر لوپز 2016 عکس های خنده دار عکس های خنده دار و جالب عکس های دیدنی نیوشا ضیغمی فال امروز فال روزانه فال روز و جدید فال های جدید و بروز لیست فیلم های جنیفر لوپز نیوشا ضیغمی کتاب های خندوانه کتاب های معرفی شده برنامه خندوانه کتاب یک عاشقانه ی آرام در خندوانه گالری عکس های جنیفر لوپز گالری عکس های نیوشا ضیغمی یک عاشقانه ی آرام در خندوانه

تبليغات متني

عکس
تصوير