ایمپلنت فوری، بعد از کشیدن دندان

سلامت

ایمپلنت فوری، بعد از کشیدن دندان

سایت تفریحی پورتال یک :: لطفا در ادامه ایمپلنت فوری، بعد از کشیدن دندان را ببینید.

سوال : آیا می توان بعد از کشیدن دندان، بلافاصله ایمپلنت فوری انجام داد؟

پاسخ : اتفاقا یکی از بهترین زمان ها برای قراردهی ایمپلنت بلافاصله بعد از کشیدن دندان است، در همان زمان که دندان خارج میشود، در همان جلسه و در همان روز ما ایمپلنت را جایگزین میکنیم. از این طریق تعداد جلسات مراجعه بیمار کاهش پیدا میکند، همینطور طول مدت درمان کوتاه تر میشود و ما زودتر میتوانیم به آن نتیجه نهایی درمان برسیم. از طرفی میتوانیم با مدیریت کردن بافت لثه ای و بافت استخوانی نتایج بهتری را هم بدست بیاوریم. چند نکته خیلی حائز اهمیت است:

 • قراردهی ایمپلنت بلافاصله بعد از کشیدن دندان مستلزم مهارت و علم کافی است که بتوانیم ایمپلنت را در موقعیت مناسب قرار دهیم که در نهایت بعدها بیمار با مشکلات تحلیل استخوان و لثه مواجه نشود.
 • در بعضی افراد (حدود ۵ تا ۱۰ درصد) ممکن است به علت وجود عفونت در انتها یا اطراف ریشه دندان و همینطور عدم وجود استخوان یا لثه مناسب ما مجاز نیستیم همزمان ایمپلنت را بلافاصله بعد از کشیدن دندان قرار دهیم.

برای آگاهی بیشتر از ایمپلنت فوری بعد از کشیدن دندان به سراغ دکتر نیما نداف پور رفتیم. از شما دعوت میکنیم ویدئو زیر را تماشا کنید. برای مراجعه به دکتر نیما نداف پور یا دریافت نوبت از مطب دکتر نیما نداف پور کلیک کنید.

ایمپلنت فوری، بعد از کشیدن دندان

ایمپلنت یک روزه یا فوری یک روش کاشت ایمپلنت است که به منظور جایگزین کردن دندان های از دست رفته و شکسته مورد استفاده قرار می گیرد. پایه های ایمپلنت شبیه ریشه دندان های طبیعی در استخوان فک عمل کرده و پایه بسیار مستحکمی برای سوار کردن تاج های دندانی که ظاهری شبیه دندانهای طبیعی دارند؛ بوجود می‌آورد. در روش های کاشت ایمپلنت سنتی دوره بهبود پس از کاشت پایه و پیش از نصب تاج دندان بسیار طولانی است در صورتی که فرایند ایمپلنت یک روزه روشی کاملا خاص و کاربردی است که با استفاده از آن جای خالی دندان در یک روز توسط پایه ایمپلنت و تاج دندانی پر می شود. البته در روش کاشت ایمپلنت فوری، تاج دندان موقتی تا زمانی که تاج دندان اصلی برای نصب آماده شود؛ روی پایه سوار می شود وزیبایی دندان های شما را تکمیل می کند.

 

ایمپلنت فوری دندان

آیا من کاندید مناسبی برای کاشت ایمپلنت دندان یک روزه هستم؟

پیش از برنامه ریزی نحوه کاشت ایمپلنت با انجام برخی آزمایشات می توان تشخیص داد که آیا روش کاشت دندان فوری برای شما مناسب است یا خیر.
اما به طور کلی می توان گفت در صورتی که شرایط زیر را داشته باشید شما نیز کاندید مناسبی برای کاشت ایمپلنت فوری خواهید بود:

 • یک یا چند دندان خود را از دست داده باشید و تمایل داشته باشید که زیبایی دندان های تان خیلی فوری اصلاح شود و عملکرد دندان های تان مانند قبل شود.
 • تراکم استخوان فک شما در منطقه کاشت ایمپلنت کافی باشد. در صورتی که تراکم استخوان کافی نداشته باشید؛ پیش از کاشت دندان فوری باید عمل پیوند استخوان و یا لیفت سینوس را انجام دهید.
 • بافت دهان و دندان شما کاملا سالم باشد. در صورتی که به بیماری لثه یا دیگر مشکلات سلامت دهان و دندان دچار باشید ابتدا باید آنها را درمان کرده و سپس اقدام کاشت یک روزه نمایی
 • از دندان های خود به خوبی مراقبت کنید و بهداشت دهان و دندان را رعایت کنید.
 • عادت به دندان قروچه کردن بیش از حد نداشته باشید.
 • از داروهایی که تاثیر منفی روی بهبود رشد استخوان دارند استفاده نکنید.
 • به دنبال روشی برای جایگزین کردن دندان های مصنوعی یا بریج های دندانی باشید.
 • به منظور کاشت ایمپلنت فوری باید از سلامت عمومی کافی برخودار باشید. سلامت بدن شما در افزایش درصد موفقیت کاشت ایمپلنت فوری اهمیت بسزایی دارد. بنابراین در صورتی که سیگار می کشید یا با بیماری های سیستم ایمنی دست و پنجه نرم می‌کنید یا بیماری مزمن دیگری دارید احتمالا نمی توانید از روش های ایمپلنت فوری استفاده کنید.
 • دندان قروچه کردن یا عادت به ساییدن دندان ها به یکدیگر موجب می‌شود روش ایمپلنت دندان یک روزه گزینه مناسبی برای شما نباشد. چون در طولانی مدت درمان را با مشکل مواجه خواهد کرد.
 • آمارها نشان می‌دهد یکی از مهمترین دلایل عدم موفقیت درمان نداشتن سلامت عمومی مناسب و ابتلا به بیماری های دهان و دندان است. بنابراین بهتر است پیش از اقدام به کاشت دندان از سلامت بودن دهان و دندان خود و همچنین سلامت عمومی بدن خود اطمینان کافی داشته باشید.
 • روش کاشت ایمپلنت فوری برای افرادی که دچار تحلیل استخوان فک نشدند و نیازی به تکنیک‌های عمل جراحی پیشرفته ندارند می‌توانند با ایمنی و درصد موفقیت بالا انجام شود.

ایمپلنت فوری، بعد از کشیدن دندان

منبع : نی نی بان

لطفا نظر خود را درباره ایمپلنت فوری، بعد از کشیدن دندان با ما در میان بگذارید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلامت
هایفوتراپی چیست و هزینه آن چقدر است؟

هایفوتراپی چیست و هزینه آن چقدر است؟ سایت تفریحی پورتال یک :: لطفا در ادامه هایفوتراپی چیست و هزینه آن چقدر است؟ را ببینید. افراد بسیاری قصد انجام جراحی لیفت را دارند، اما از عوارض ناشی از این جراحی می‌ترسند و نمی‌دانند هایفوتراپی چیست. هایفوتراپی، که با اسم لیفت بدون …

سلامت
ترفند های زیبایی قدیمی که هنوز هم معجزه می‌کنند

ترفند های زیبایی قدیمی که هنوز هم معجزه می‌کنند سایت تفریحی پورتال یک :: لطفا در ادامه ترفند های زیبایی قدیمی که هنوز هم معجزه می‌کنند را ببینید.  به نقل از برترین ها : زیباتر شدن همیشه یکی از دغدغه‌های انسان‌ها بوده است. وجود ترفندهای زیبایی قدیمی، محصولات آرایشی قدیمی …

سلامت
شناخت خواص عسل طبیعی و تشخیص عسل طبیعی از مصنوعی

شناخت خواص عسل طبیعی و تشخیص عسل طبیعی از مصنوعی سایت تفریحی پورتال یک :: لطفا در ادامه شناخت خواص عسل طبیعی و تشخیص عسل طبیعی از مصنوعی را ببینید.   در مورد خواص عسل طبیعی صحبت زیادی است و فواید زیادی از عسل طبیعی گفته شده است که هرچند …