ایجاد مناطق آزاد تجاری-صنعتی «سیستان» و «بانه مریوان» به تصویب رسید

ایجاد مناطق آزاد تجاری-صنعتی «سیستان» و «بانه مریوان» به تصویب رسید

وبسایت تفریحی پورتال ۱ :: لطفا در ادامه ایجاد مناطق آزاد تجاری-صنعتی «سیستان» و «بانه مریوان» به تصویب رسید را ببینید.

پورتال۱ آرشیو وب فارسی:نامه نیوز: ایجاد مناطق آزاد تجاری-صنعتی «سیستان» و «بانه مریوان» به تصویب رسید
جلسه شورای عالی مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی عصر امروز (دوشنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار و پیشنهاد لایحه ایجاد مناطق آزاد تجاری صنعتی «سیستان» و «بانه مریوان» به تصویب رسید.
به گزارش نامه نیوز، اسحاق جهانگیری در این جلسه با اشاره به طرح پیشنهادی لایحه‌ی ایجاد این دو قسمت‌ی آزاد تجاری‌ صنعتی، گفت: دولت مصمم هست برای توسعه، عمران و آبادانی استان‌های سیستان و بلوچستان و کردستان تدابیر ویژه‌ای بیاندیشد و وضعیت معیشت مردم این مناطق را بهبود بخشد.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به مسائل و مشکلات استان های کردستان و سیستان و بلوچستان، خاطرنشان کرد: مردم این دو استان مرزدارانی غیور و وفادار به نظام و کشور هستند که از خودگذشتگی‌های زیادی نشان داده‌اند و دولت مصمم هست با برنامه ریزی دقیق، شرایط تحول و توسعه این مناطق را فراهم کند.

در این جلسه که وزرای نفت، دادگستری، جهاد کشاورزی، تعاون،کار و رفاه اجتماعی، صنعت، معدن و تجارت، روسای سازمانهای مدیریت و برنامه ریزی کشور، حفاظت محیط زیست و میراث فرهنگی و استانداران سیستان و بلوچستان و کردستان نیز حضور داشتند، مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی گزارشی از پیشنهادات لایحه ایجاد مناطق آزاد تجاری صنعتی سیستان و بانه مریوان ارایه کرد.

در این نشست همچنین استانداران سیستان و بلوچستان و کردستان نیز توضیحاتی در خصوص مطالعات انجام شده و ظرفیت‌های موجود برای ایجاد این مناطق آزاد ارائه کردند و پس از بحث و بررسی، پیشنهاد لایحه ایجاد مناطق آزاد تجاری صنعتی سیستان و بانه – مریوان به تصویب رسید.

صورت‌های مالی و عملکرد سازمان مناطق آزاد تجاری صنعتی اروند، انزلی، کیش، ارس، ماکو، قشم و چابهار مربوط به سالهای قبل نیز در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت و تصویب شد.

در ادامه این نشست موضوع اصلاح محدوده قسمت ی ویژه اقتصادی کازرون نیز مطرح شد که با موافقت اعضای شورا به تصویب رسید.

اصلاح آیین نامه صدور روادید و مقررات مربوط به اتباع خارجی، تعیین تعرفه های هزینه خدمات مناطق ویژه ی اقتصادی و اصلاح برخی بندهای بودجه ی سال ۹۴ سازمان های مناطق آزاد تجاری صنعتی از دیگر موضوعاتی بود که در این جلسه بدان پرداخته شد و تصمیمات مقتضی در خصوص آن اتخاذ گردید.

منبع: ایسنا

۰۴ آبان ۱۳۹۴ – ۱۹:۰۵

ایجاد مناطق آزاد تجاری-صنعتی «سیستان» و «بانه مریوان» به تصویب رسید

منبع : وبسایت پورتال۱

لطفا نظر خود را درباره ایجاد مناطق آزاد تجاری-صنعتی «سیستان» و «بانه مریوان» به تصویب رسید با ما در میان بگذارید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موبایلتو شارژ کن