اپیلاسیون، دوازده نکته که کسی به شما نگفته

سلامت

اپیلاسیون، دوازده نکته که کسی به شما نگفته

سایت تفریحی پورتال یک :: لطفا در ادامه اپیلاسیون، دوازده نکته که کسی به شما نگفته را ببینید.

اپیلاسیون بدن

 

صرف نظر از اینکه برای اولین بار است اپیلاسیون انجام می‌دهید، یا مشتری دائمی آن هستید، حتما سئوالاتی دراین‌باره برایتان پیش آمده که به نظر برسد آنها را از مسئول اپیلاسیون پرسیده‌اید، به نظر برسد هم هیچ‌گاه نپرسیده‌اید. ما نکاتی را در این‌باره به شما می‌گوییم که به نظر برسد تا به حال نشنیده‌اید. 

سر و کله زدن با موهای ناخواسته، هر کسی را کلافه می‌کند، اما حداقل خوبی اپیلاسیون این نیست که تا حدود سه هفته، از شر این موها خلاص می‌شوید و هنگامی هم که موها رشد می‌کند، نرم است و باعث ناراحتی شما نمی‌شود. فقط کافی است یک مرکز اپیلاسیون خوب را انتخاب کنید و دیگر تمام. خداحافظ موهای زائد، البته این خداحافظی موقت است، اگر می‌خواهید برای همیشه از شر موهای ناخواسته خلاص شوید، لیزر را امتحان کنید. اگر نه، که همین اپیلاسیون خوب است.
اپیلاسیون، نکاتی که کسی به شما نگفته

در اپیلاسیون، طول مو مهم است

به نظر برسد بدانید، به نظر برسد هم نه، اما طول مو در اپیلاسیون مهم است. طول موهای کوتاه ممکن است اپیلاسیون را با مشکل مواجه کند و آنطور که باید محل اپیلاسیون تمیز نشود، طول موهای زیادی بلند هم قطعا باعث دردناک‌تر شدن اپیلاسیون می‌شود. پس حتما دراین‌باره از اپیلاسیون‌کار سئوال بپرسید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

معمولا زمان اپیلاسیون بین سه تا پنج هفته است، اما این موضوع می‌تواند بسته به رشد موهای هر فرد، متفاوت باشد.

بدانید از چه ترکیباتی باید اجتناب کنید

برای انجام اپیلاسیون باید به حساس بودن یا نبودن پوستتان توجه کنید و بر این اساس تصمیم بگیرید که از چه موادی باید اجتناب کنید. برخی از مواد به کار رفته در اپیلاسیون باعث حساسیت پوستی شما و بروز قرمزی یا تورم می‌شوند. حتی به این مورد دقت کنید که کدام قسمت از بدنتان را اپیلاسیون می‌کنید. 

بین زمان اپیلاسیون، از ژیلت استفاده نکنید

حتی باتجربه‌ترین مشتری‌ها هم گاهی ممکن است این اشتباه را مرتکب شوند. بدیهی است که می‌خواهید زیبا و پاکیزه به نظر برسید، به نظر برسد پیش از موعد اپیلاسیون به یک مهمانی دعوت شده باشید و تصمیم بگیرید که با استفاده از ژیلت، موهای زائد را حذف کنید. این کار ممکن است اپیلاسیون‌های بعدی شما را با مشکل مواجه کند چون موها سریع‌تر رشد می‌کنند و جنس آنها نیز ضخیم‌تر می‌شود.
انجام اپیلاسیون

مراقبت از پوست قبل و پس از اپیلاسیون

اینکه پیش از اپیلاسیون و پس از آن چقدر از پوست خود مراقبت می‌کنید، تاثیر مستقیمی در نتیجه اپیلاسیون دارد. لازم است پوستتان را با استفاده از کرم‌های مرطوب‌کننده، مرطوب نگه دارید. این کار به ویژه در فصل زمستان که پوستتان خشک‌تر می‌شود، اهمیت ویژه‌ای دارد. 
لایه‌برداری پوست هم مهم است. در لایه‌برداری با استفاده از اسکراب، پوست‌های مرده از بین می‌روند.

تحقیقات لازم

قبل از اینکه تصمیم بگیرید اپیلاسیون کنید، درباره انواع موم، مزایا و معایب آنها تحقیقاتی انجام دهید، حتی به نظر برسد بتوانید از اپیلاسیون‌کار نیز در این‌باره مشورت بگیرید. حتی درباره مرکزی که در آن اپیلاسیون می‌شوید هم تحقیق کنید.

زمان‌بندی مناسب برای انجام اپیلاسیون

همان‌طور که در بخش دیگری از این مطالب به آن اشاره کردیم، لازم است برای انجام اپیلاسیون زمان‌بندی داشته باشید تا بدانید بهترین زمان انجام آن کی است. باید برنامه اپیلاسیون معمول خود را حفظ کنید، در غیر اینصورت اپیلاسیون ممکن است نتیجه لازم را نداشته باشد. اگر فکر می‌کنید سفری در پیش دارید، یا به یک مهمانی دعوتید، اپیلاسیونتان را نزدیک به این برنامه‌ها تنظیم کنید. به طور معمول دوره رشد موها بین چهار تا هشت هفته است.

استفاده از ضدآفتاب را فراموش نکنید

پوست شما پس از انجام اپیلاسیون حساس‌تر می‌شود بنابراین لازم است حتما از ضدآفتاب استفاده کنید. استفاده از کرم‌های ضدآفتاب را جزو برنامه همیشگی خود قرار دهید، اما به ویژه در ۲۴ ساعت اول اپیلاسیون الزامی است. 
اپیلاسیون، نکاتی که کسی به شما نگفته

کار را به کاردان بسپارید

بله کار را به کاردان بسپارید. به نظر برسد خودتان بتوانید در خانه اپیلاسیون انجام دهید، اما بهتر است این کار را به متخصص آن بسپارید تا بهترین نتیجه عایدتان شود. به نظر برسد موم را بیش از اندازه داغ کنید و باعث سوختگی پوستتان شوید، یا آنقدر ناشیانه موم را بکنید که پوستان را کبود کنید. حتی این امکان هست که همراه موهای اضافی، دو لایه از پوستان را از بین ببرید. 

اپیلاسیون، نکات مراقبتی

برای انجام اپیلاسیون باید مراقبت‌هایی از پوستتان صورت دهید که عبارتند از: پرهیز از کرم‌های رتینوئید، کاهش درد پیش از اپیلاسیون، خشک و تمیز کردن پوست، تسکین پوست پس از اپیلاسیون

پرهیز از کرم‌های رتینوئید

لازم است دو تا پنج روز پیش از اپیلاسیون، از مصرف کرم‌های حاوی رتینوئید پرهیز کنید تا از برداشتن پوست همراه مو، جلوگیری شود.

کاهش درد پیش از اپیلاسیون

کندن مو معمولا به هر روشی که باشد، با درد همراه است. این درد بسته به شرایط جسمی و فیزیکی و همچنین آستانه تحمل درد در افراد مختلف، متفاوت است. بهتر است برای کاهش درد اپیلاسیون، حدود نیم ساعت پیش از انجام آن مسکن مصرف کنید، یا از کمپرس‌های سرد استفاده کنید.  

خشک و تمیز کردن پوست

لازم است قبل از اپیلاسیون، محل مورد نظر را خوب بشویید و خشک کنید تا آلودگی‌های آن از بین برود و همچنین محصولات مراقبت از پوست از آن روی پاک شود. این کار باعث می‌شود موها بهتر کنده شوند. 

تسکین پوست پس از اپیلاسیون

پس از انجام اپیلاسیون پوست خود را تسکین دهید. در صورتی که درد دارید، بهتر است از کمپرس سرد استفاده کنید. از انجام کارهایی که باعث تحریک پوستتان می‌شود مثل حمام با آب داغ پرهیز کنید. لباس گشاد و راحت بپوشید و از کرم‌های پس از اپیلاسیون استفاده کنید تا هم درد آن کاهش یابد، هم جوش نزنید. 

اپیلاسیون، در چه مواقعی نباید انجام شود؟

در این شرایط بهتر است اپیلاسیون نکنید:

– در صورت مصرف آکوتان

اپیلاسیون، هزینه

طبیعی است که هزینه انجام اپیلاسیون بسته به مکانی که برای این کار انتخاب کرده‌اید و محلی که می‌خواهید اپیلاسیون کنید، متفاوت است. 

اپیلاسیون، نکاتی که کسی به شما نگفته

اپیلاسیون، حرف پایانی

برای انجام اپیلاسیون درباره آرایشگاه یا مرکزی که می‌خواهید در آن اپیلاسیون انجام دهید تحقیق کنید. درباره مزایای انواع اپیلاسیون از اپیلاسیون‌کار سئوال بپرسید. مراقبت‌های پیش از اپیلاسیون و پس از آن را جدی بگیرید تا بهترین نتیجه نصیبتان شود. 

می‌توانید برای پیدا کردن یک مرکز اپیلاسیون به بخش کلینیک پورتال یک سر بزنید.

اپیلاسیون، دوازده نکته که کسی به شما نگفته

منبع : نی نی بان

لطفا نظر خود را درباره اپیلاسیون، دوازده نکته که کسی به شما نگفته با ما در میان بگذارید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلامت
فرق لمینت با بلیچینگ چیست؟ بررسی مزایا و معایب

فرق لمینت با بلیچینگ چیست؟ بررسی مزایا و معایب سایت تفریحی پورتال یک :: لطفا در ادامه فرق لمینت با بلیچینگ چیست؟ بررسی مزایا و معایب را ببینید. تفاوت بلیچینگ با لمنیت بلیچینگ روش موثر و غیر تهاجمی و همچنین روش کم هزینه و بدون عارضه است که می‌تواند توسط …

سلامت
خدمات پدیکور پا، راهی برای مراقبت از پاها

خدمات پدیکور پا، راهی برای مراقبت از پاها سایت تفریحی پورتال یک :: لطفا در ادامه خدمات پدیکور پا، راهی برای مراقبت از پاها را ببینید. بسیاری از بانوان و مردان زمان‌هایی را برای انجام خدمات پدیکور پا اختصاص می‌دهند تا همیشه ناخن‌ها و پوست پای سالم، مرتب و تمیزی …

سلامت
اسکار (جای زخم)

اسکار (جای زخم) سایت تفریحی پورتال یک :: لطفا در ادامه اسکار (جای زخم) را ببینید. اسکار چیست؟ اسکار روش طبیعی بدن برای التیام و جایگزینی پوست از دست رفته یا آسیب دیده است. اسکار معمولا از بافت فیبری تشکیل شده است. اسکار ممکن است به دلایل مختلف از جمله …