انتخاب مهدکودک مناسب، شش نکته مفید

سلامت

انتخاب مهدکودک مناسب، شش نکته مفید

سایت تفریحی پورتال یک :: لطفا در ادامه انتخاب مهدکودک مناسب، شش نکته مفید را ببینید.

برای مادرانی که دغدغه اصلی آنها، کودکشان است، هر مسئله ای که به نوعی به این موجودات دوست داشتنی مربوط باشد، بسیار مهم و قابل توجه است.

انتخاب مهدکودک مناسب، شش نکته مفید

در موارد متعددی به والدین توصیه می شود که در برابر فرزند خود سختگیری بیش از حد نداشته باشند و باور کنند که با موجوداتی روبرو هستند که از هر نظر با ما متفاوتند و در دنیای دیگری زندگی می کنند.

اما موارد خاصی هم وجود دارند که باید به والدین توصیه کنیم که دقت و توجه بالایی داشته باشند و اتفاقا تا می توانند در این موارد به موضوع مورد نظر گیر دهند و ریز بین باشند.
یکی از این موارد مربوط به انتخاب مهد کودک برای بچه ها است. با توجه به شرایط مادران امروز که تعداد زیادی از انها شاغل می باشند و از طرف دیگر شرایط و امکانات منزل برای کودکان، که موجب شده اغلب آنها به زندگی در آپارتمانی کوچک عادت کنند، این نیاز را ایجاد می کند تا کودکان فرصتی داشته باشند تا به مکان تازه ای قدم گذارند که شرایط مهیا شده ای در جهت بازی و لذت آنها داشته باشد.
امروز در شهرهای بزرگ، مهد کودک های زیادی وجود دارند اما نکته مهم این است که کدام مهد کودک برای فرزند ما مناسب تر است و این موضوعی مهم است که باید به طور دقیق توسط والدین بررسی شود.

آنچه مهم است اینکه مهدکودک باید مکانی باشد که کودکان را برای ورود به اجتماعی بزرگتر اماده کند و آنها در در برقراری ارتباطات مختلف، کمک کند.

اینکه بچه ها بتوانند از طریق آموزش های غیر مستقیم، تفاوت میان رفتارهای درست و نادرست را بفهمند، مسئله ای بسیار مهم است که فضای مهد کودک و رفتار مربیان آن، در رابطه با این موضوع تاثیر زیادی دارد.
اما چنانچه بخواهیم به طور فهرست وار به برخی از نکات مورد توجه در انتخاب مهد کودک مناسب، اشاره کنیم بهتر است اینطور بیان کنیم:

نکته اول
فضای فیزیکی مهد بسیار مهم است. اینکه در این فضا نکات بهداشتی به نحو احسن مورد توجه باشد. چرا که کودکان مدت زمان زیادی را در مهد سپری می کنند و باید محیطی امن و مطلوب برایشان فراهم باشد.

مسئله مهم دیگری که در ارتباط با این موضوع وجو دارد، برنامه تغذیه ای که در مهد تدارک دیده شده و نوع مواد غذایی که به بچه ها می دهند. که مهدکودک دادمان بهترین مکان برای تحقق این آرزو است.

انتخاب مهدکودک مناسب، شش نکته مفید

نکته دوم
پس از دقت به فضای فیزیکی و محیطی مهد، توجه به وجود تناسب میان تعداد کودکان حاضر در مهد کودک با گنجایش فضای مهد، بسیار مهم است.

نکته دیگر اینکه برای کودکان چه تعداد مربیانی وجود دارد و آیا این تعداد با استاندارد تطابق دارد؟ مثلا کارشناسان معتقدند در هر مهد حداکثر برای هر ۸ کودک باید یک مربی وجود داشته باشد. به طور کلی شرایط مربیان مهد نیز، مهم است. شرایطی همچون سن، تخصص، مهارت در برقراری ارتباط با بچه ها،حسن خلق،صبر و حوصله و محبت نسبت به بچه ها. بچه ها هر روز، شانس بازی کردن در فضای حیاط را با توجه به شرایط هوای بیرون، داشته باشند. توجه به کارهای دستی و پرورش خلاقیت کودکان،باید از برنامه های اصلی مهد کودک باشد.
مهد‌کودک دادمان از این نظر در جایگاه بالایی قرار دارد چرا که با همراهی متخصصان بهترین برنامه ریزی را برای دلبند شما کرده است.

نکته سوم
توجه به اینکه نحوه برنامه ریزی در یک مهدکودک به چه صورت است. مثلا در یک مهدکودک برای بچه ها برنامه های متنوعی وجود دارد و علاوه بر بازی در کلاس های اموزشی و بازی هایی در جهت بالابردن ضریب هوش و استعداد انها وجود دارد و یا از کلاس های آموزش قرآن و زبان انگلیسی برخوردارند.

این مسئله تا حدودی به نظر و سلیقه والدین مربوط می شود که دوست داشته باشند فرزندانشان در چه محیطی قرار بگیرند. این مهد‌کودک برجسته از همه استانداردهای فوق پیروی کرده و بهترین انتخاب والدین برای پرورش فرزندان است.

انتخاب مهدکودک مناسب، شش نکته مفید

نکته چهارم
چگونگی چینش فضای فیزیکی مهد کودک بسیار مهم است. این موضوع شامل مواردی از قبیل رنگ آمیزی دیوارها، وسایل بازی، نحوه آرایش دیوارها و… می شود. نکته مهم این است که محیط مهدکودک به گونه ای باشد که بچه ها دوست داشته باشند.

در مهد کودک دادمان فضایی وسیع با سایز بزرگ، روشن و نورگیر فراهم شده است تا کودکان و نوزادان قادر باشند محیطی گرم، آرام، ایمن و به خصوص شاد را تجربه کنند.

نکته پنجم
بچه ها هر روز، شانس بازی کردن در فضای حیاط را با توجه به شرایط هوای بیرون، داشته باشند. توجه به کارهای دستی و  پرورش خلاقیت کودکان، باید از برنامه های اصلی مهد کودک باشد.

چارچوب علمی مهدکودک دادمان بر اساس رویکرد «یادگیری با بازی و به صورت غیر مستقیم» است. در این مهد برنامه های آموزشی متنوعی از قبیل یادگیری زبان انگلیسی، مهارت‌های زندگی، آموزش موسیقی، قصه گویی، نقاشی، سفالگری و کلاس‌های ورزشی چون صخره نوردی، کاراته، ژیمناستیک و … مطابق با استانداردهای جهانی برای کودکان ایران زمین فراهم آمده است.

انتخاب مهدکودک مناسب، شش نکته مفید

نکته ششم
مهدکودک باید به طور کلی شرایطی داشته باشد که کودکان را به سمت خود جذب کند و کودک از رفتن به این محیط خوشحال باشد.

این موضوع به نحوه عملکرد و برنامه ریزی مربیان و دست اندرکاران مهد مربوط می شود که برای آفرینش فضایی مملو از شادی، مهربانی، بازی و … چه تمهیداتی را اندیشیده اند که مسلما بچه ها در چنین فضایی امکان یادگیری و کسب مهارت‌های گوناگون را پیدا می کنند.

مهد کودک دادمان شرایط متفاوتی را برای محیط آموزشی خود طرح ریزی نموده است، به گونه ای که نه تنها به کنجکاوی های کودکانه پاسخ می دهد، بلکه در جریان بازی و به صورت غیر مستقیم کودکان را نسبت به محیط پیرامون خود حساس می نماید و آنان را به آموختن مطالب متنوع در حالی که از فرآیند یادگیری احساس خوشایندی دارند، ترغیب می کند. بر همین اساس می توان گفت که مهد کودک دادمان، بهترین مهد کودک تهران است که خلاقیت را شکوفا می کند.

انتخاب مهدکودک مناسب، شش نکته مفید
جهت کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت مراجعه نمایید.
http://dadmankindergarten.ir/

انتخاب مهدکودک مناسب، شش نکته مفید
همین حالا با ما تماس بگیرید.
۰۲۱۸۸۵۷۶۱۰۰
۰۲۱۸۸۵۷۶۱۰۱
۰۲۱۸۸۵۷۶۱۰۲
۰۲۱۸۸۵۷۶۱۰۳
۰۲۱۸۸۵۷۶۱۰۴

انتخاب مهدکودک مناسب، شش نکته مفید
ما را در پیج اینستاگرام دنبال کنید.
dadman_kinder_garten@

انتخاب مهدکودک مناسب، شش نکته مفید
آدرس: شهرک غرب، بلوار دادمان، خیابان حسن سیف، خیابان ۲۴، پلاک ۱۵

انتخاب مهدکودک مناسب، شش نکته مفید

منبع : نی نی بان

لطفا نظر خود را درباره انتخاب مهدکودک مناسب، شش نکته مفید با ما در میان بگذارید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلامت
رابطه جنسی آهسته، مهم‌ترین نکته برای روابط زناشویی که نباید فراموش کنید!

رابطه جنسی آهسته، مهم‌ترین نکته برای روابط زناشویی که نباید فراموش کنید! سایت تفریحی پورتال یک :: لطفا در ادامه رابطه جنسی آهسته، مهم‌ترین نکته برای روابط زناشویی که نباید فراموش کنید! را ببینید. در قرن‌های گذشته رابطه جنسی تنها وسیله‌ای برای ارضای نیازهای غریزی انسان و تولید مثل به …

سلامت
واکسن HPV چند؟ هر دوز از ۵۰۰ هزار تا یک‌میلیون و ۶۰۰ هزار تومان

واکسن HPV چند؟ هر دوز از ۵۰۰ هزار تا یک‌میلیون و ۶۰۰ هزار تومان سایت تفریحی پورتال یک :: لطفا در ادامه واکسن HPV چند؟ هر دوز از ۵۰۰ هزار تا یک‌میلیون و ۶۰۰ هزار تومان را ببینید. به نقل از همشهری آنلاین: میزان شیوع عفونت ویروس HPV در ایران …

سلامت
ورزش‌هایی که باید در تابستان امسال امتحان کنید

ورزش‌هایی که باید در تابستان امسال امتحان کنید سایت تفریحی پورتال یک :: لطفا در ادامه ورزش‌هایی که باید در تابستان امسال امتحان کنید را ببینید. در فصل تابستان باید ورزش‌هایی انجام شود که برای گرمای هوا مناسب باشد. از طرفی گرمای هوا در تابستان دلیل بر این نیست که …