۸۹ عضو گروه طالبان خود را تسلیم دولت افغانستان کردند

۸۹ عضو گروه طالبان خود را تسلیم دولت افغانستان کردند

سایت تفریحی پورتال ۱ :: لطفا در ادامه ۸۹ عضو گروه طالبان خود را تسلیم دولت افغانستان کردند را ببینید.

واضح آرشیو وب فارسی:عصر ایران: ۸۹ عضو گروه طالبان خود را تسلیم دولت افغانستان کردند
رییس اداره امنیت استان غور افغانستان می گوید یک گروه ۸۹ نفره ازنیروهای طالبان در شهرستان «دولینه» این استان، خود را تسلیم نیروهای دولتی کردند.

به گزارش خبرگزاری میزان، «محمد حنیف نورستانی» امروز (یکشنبه) به رسانه های محلی افغانستان افزود که این افراد از «ملاعبدالخالق» استاندار خود خوانده گروه طالبان جدا شده و با ۸۲ قبضه سلاح سبک و سنگین و ۵۰ عدد مین های کنار جاده ای، خود را تسلیم کرده و گفته اند که دست از مخالفت علیه دولت کشیده و می خواهند در بازسازی کشور سهیم شوند.

مقامات محلی استان غور تسلیم شدن این افراد و دست کشیدن آنان از جنگ علیه دولت را در تامین امنیت این استان مهم ارزیابی کردند.

براساس گزارش ها درسال جاری ۶۶۰ عضو گروه طالبان در مناطق مختلف این استان از جنگ دست کشیده و به دولت افغانستان تسلیم شده اند.

گروه طالبان هم مدعی شده است که ده ها نفر از نیروهای دولتی در ماه های گذشته خود را به این گروه تسلیم کرده اند.

**کشته شدن ۱۰ عضو گروه طالبان

وزارت کشور افغانستان اعلام کرد که در ۲۴ ساعت گذشته ۱۰ عضو گروه طالبان کشته، ۸ تن از آنان زخمی و ۶ تن دیگر هم بازداشت شدند.

درعملیات های نیروهای افغان در استان های فاریاب، سرپل، خوست، غزنی، هرات، زابل و هلمند تعدادی سلاح و مقدار مهمات نیز بدست نیروهای افغان افتاد.

**انفجار یک مدرسه در استان کنر افغانستان

سخنگوی فرماندهی پلیس استان کنر در شرق افغانستان اعلام کرد که افراد مسلح شب گذشته یک مدرسه را با جاسازی بمب منفجر کرد.
«فرید الله دهقان» روزیکشنبه به رسانه های محلی افغانستان گفت: این حادثه شب هنگام صورت گرفته و شاگردان در مدرسه حضور نداشته و بخشی از اسناد در این انفجار سوخته است.

**طالبان شش عضو یک خانواده در کنر را به قتل رساندند

«عبدالحبیب سیدخیلی»فرمانده پلیس استان کنر افغانستان اعلام کرد که گروه طالبان شش عضو یک خانواده را در شهرستان« ناری» این استان به قتل رساندند.

وی گفت: طالبان شب گذشته در قسمت «بریکوت» شهرستان ناری ۲ زن، ۲ کودک، و ۲ مرد را گلوله باران کردند اما علت حادثه روشن نیست.

این در حالی است که ذبیح الله یکی از سخنگوی گروه طالبان این ادعای فرمانده پلیس کنر را رد کرده و گفته است که طالبان در این حادثه دست ندارد.

تاریخ انتشار: ۲۰:۰۸ – ۰۶ دی ۱۳۹۴ – ۲۷ December 2015

۸۹ عضو گروه طالبان خود را تسلیم دولت افغانستان کردند

منبع : سایت واضح

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موبایلتو شارژ کن