X

خرید ساعت

۵ نکته که نباید به مادران سزارینی گفت

۵ نکته که نباید به مادران سزارینی گفت

سایت تفریحی پورتال ۱ :: لطفا در ادامه ۵ نکته که نباید به مادران سزارینی گفت را ببینید.

اگر در اطراف شما زن بارداری هست که میخواهد زایمان سزارین داشته باشد دقت کنید که هیچ کدام از این جملات را به او نگویید یا اگر خودتان قصد سزارین دارید حتما این نوشته را بخوانید.

اگر در اطراف شما زن بارداری هست که میخواهد زایمان سزارین داشته باشد دقت کنید که هیچ کدام از این جملات را به او نگویید یا اگر خودتان قصد سزارین دارید حتما این نوشته را بخوانید.

“نه، من از این‌که سزارین کردم پشیمان نیستم، و سزارین باعث اوتیسم نمی‌شود”. این‌ها از جملاتی هستند که یک مادر سزارینی باید هر روز در پاسخ به دیگران بیان کند. در ادامه به چند نکته دیگر از این قبیل اشاره می‌کنیم.

عمل سزارین در مقابل زایمان واژینال
متاسفانه، این دسته‌بندی نوعی جنگ میان مادران را ایجاد می‌کند و بیان کردنش باعث آزار و ناراحتی فرد باردار می‌شود. به‌هر حال، بیشتر مادرانی که با عمل سزارین فرزند خود را به‌دنیا آورده‌اند دارای فرزندان سالمی هستند و خود نیز به لحاظ سلامتی دچار مشکل خاصی نشده‌اند. اما هنوز هم هستند کسانی که نظرات عجیبی در این‌باره دارند. در ادامه، پنج مسئله‌ی مهم را که هرگز نباید به یک مادر سزارینی گفت شرح می‌دهیم.

“حتما نسبت به زایمان خود احساس ترس و نا امیدی داری، نه؟”
مادرانی که قرار است با عمل سزارین، زایمان کنند خودشان از قبل می‌دانند که قرار است در اتاق عمل چه اتفاقی بی‌افتد و این راه را برای سلامت فرزند خود که در خطر است انتخاب کرده‌اند. آن‌ها کاملا آماده هستند و اغلب، احساس پشیمانی ندارند. البته هستند مادرانی که دوست داشتند به‌جای سزارین، زایمان واژینال را تجربه کنند. بنابراین، گفتن این جمله تنها می‌تواند بر درد و سختی که قرار است مادر متحمل شود تاکید کند و اثر دیگری ندارد.

“سزارین می‌کنی؟ امیدوارم که بچه‌ات سالم به‌دنیا بی‌آید”
در واقع، کسانی‌که تصور می‌کنند سزارین باعث اوتیسم در بچه‌ها می‌شود به اندازه کسانی که خیال می‌کنند واکسن زدن باعث اوتیسم می‌شود اشتباه می‌کنند. در این‌باره هیچ مدرک و دلیلی وجود ندارد. بنابراین، هر کس که سعی می‌کند مادر باردار را از این طریق از سزارین بترساند، تنها در حال آزار دادن او است.

“خیلی بد است که نمی‌توانی زایمان طبیعی داشته باشی”
واقعیت این است که پیش از به وجود آمدن پزشکی مدرن، بسیاری از مادرها و نوزادان طی زایمان طبیعی از دنیا می‌رفتند. این روزها، به واسطه‌ی وجود پزشکان و تجهیزات فنی کامل، چنین اتفاقاتی به ندرت پیش می‌آیند. بنابراین صحیح نیست که در مورد شرایط مادر و نوع زایمان او قضاوت کنیم.

“به نظر وحشتناک می‌آید!”
عمل سزارین، یک جراحی بزرگ شکمی است. مسلما نباید آن‌را ساده انگاشت. اما در واقع، عمل سزارین غیر اورژانسی را نمی‌توان وحشتناک دانست؛ چرا که از روی برنامه‌ریزی قبلی و در محیط از پیش تعیین شده انجام می‌شود. همچنین، زایمان طبیعی هم در هیچ کجای دنیا آسان و بی‌خطر نیست. بنابراین نیازی نیست که مادر باردار را با این‌گونه حرف‌ها بترسانیم. به‌طور کلی، زایمان به هر روشی، کار سخت و دشواری است.

“جای زخمت برای همیشه باقی می‌ماند”
جای زخم عمل جراحی سزارین، در محلی است که با ساده‌ترین لباس‌ها پوشیده می‌شود و رفته رفته کم‌رنگ هم می‌شود. مادرانی که از طریق زایمان واژینال نیز فرزند خود را به‌دنیا آورده‌اند ممکن است به دلایلی زخم جراحی داشته باشند. همچنین، جای کشیده شدن پوست در سراسر شکم، در همه مادرها دیده می‌شود. مسئله اصلی این است که همه مادرها شجاعت و قدرت زیادی از خود نشان می‌دهند و یک نفر را به این دنیا می‌آورند. بنابراین، جای زخم چندان اهمیتی ندارد.

نی‌نی‌بان جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «کودک‌یاری» و «سلامت جنسی» در اختیار شما قرار می‌دهد.

۵ نکته که نباید به مادران سزارینی گفت

منبع : نی نی بان

لطفا نظر خود را درباره ۵ نکته که نباید به مادران سزارینی گفت با ما در میان بگذارید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *