۲۰ قسمت استان فارس در خطر رانش زمین/ روستای کوه سفید داراب جابه جا می شود

۲۰ قسمت استان فارس در خطر رانش زمین/ روستای کوه سفید داراب جابه جا می شود

سایت تفریحی پورتال ۱ :: لطفا در ادامه ۲۰ قسمت استان فارس در خطر رانش زمین/ روستای کوه سفید داراب جابه جا می شود را ببینید.

واضح آرشیو وب فارسی:خبرگزاری تسنیم: ۲۰ قسمت از استان فارس در شهرستان های داراب، فسا، مرودشت، ارسنجان و نی ریز در معرض فرونشست و رانش زمین قرار دارند و این بار نوبت کوه سفید داراب است که به دلیل رانش زمین مسئولان را مصمم به جابه جایی آن کرده است.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز ، فرونشست زمین در روستاها و دشت های استان فارس موضوع تازه ای نیست و هر از چندگاهی تفریحی از بحرانی شدن این امر و خالی شدن یک روستا در رسانه ها منتشر می شود.
پس از اعلام خبر جابه جایی یکی از روستاهای شهرستان استهبان، این بار نوبت به روستای کوه سفید داراب رسیده که شرایط بحرانی اش مسئولان را مصمم به جابه جایی آن کرده است.
این روستای ۹۰۰ نفری که در بخش جنت شهرستان شهرستان داراب واقع شده از ۵ سال گذشته دچار فرونشست و رانش زمین شده بود و براساس گفته های مصطفی هاشمی، معاون روستایی بنیاد مسکن استان فارس در دی ماه ۹۳ شکاف های عمیق ایجاد شده در زمین گاه تا چندین متر رسیده و برخی از خانه های این روستا ترک خورده اند.
برداشت های بی رویه از سفره های آب زیرزمینی و حفر چاه های عمیق از علل اصلی ایجاد رانش و فرونشست زمین در روستاهای استان فارس است و کارشناسان زمین شناسی علل ایجاد فرونشست ها را چنین تشریح می کنند، بافت زیرین سطح زمین به دلیل وجود آب های زیرزمینی مانند یک اسفنج عمل می کند و آب های سطحی و باران را در خود نگه می دارد با از بین رفتن این سفره های … [ تماشا متن کامل خبر در خبرگزاری تسنیم ]
۲۰ قسمت استان فارس در خطر

پنجشنبه ، ۱۰دی۱۳۹۴

[تماشا متن کامل خبر]

۲۰ قسمت استان فارس در خطر رانش زمین/ روستای کوه سفید داراب جابه جا می شود

منبع : سایت واضح

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موبایلتو شارژ کن