گوگل جلوی رمز تکراری را می گیرد


گوگل تصمیم دارد که برای رقابت با خطرهای ناشی از پسوردهای ضعیف، ابزاری به اسم کوچک Password Checkup را در سرویس مدیریت حساب‌های کاربری خود قرار بدهد.
 
به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از وب‌سایت سرگرمی تحلیلی cnet، گزارش‌های به‌دست‌آمده از گوگل و هریس پول نشان می‌دهد که نزدیک به یک‌چهارم آمریکایی‌ها از پسوردهای « Admin»، « abc123» و «۱۲۳۴۵۶» استفاده می‌کنند.

بر همین اساس، شرکت گوگل از ابزاری جدید به اسم کوچک Password Checkup رونمایی کرده است که در صورت دزدیده شدن پسوردها یا اسم کوچک‌های کاربری، به صاحبان حساب‌ها هشدار می‌دهد.
این ابزار برای اولین بار در ماه فوریه به‌عنوان افزونه گوگل کروم عرضه شد.
 
مارک ریشد به‌عنوان مدیر بخش امنیت حساب کاربری گوگل در این رابطه اعلام کرد که برنامه این بوده است که این افزوده به‌صورت ابزار پیش‌فرض گوگل کروم عرضه بشود.
او توضیح داد که افزونه عرضه شده در فوریه روشی برای آزمایش ارائه این ابزار برای عموم بوده است.
 

 رمز تکراری

 
گفتنی است هکرها عموما کاربرانی را مورد هدف قرار می‌دهد که از یک پسورد برای چند حساب کاربری استفاده می‌کنند، و در نتیجه می‌توانند با تکنیکی به اسم کوچک  پر کردن اعتبار به تعداد زیادی از حساب‌های کاربری دسترسی داشته باشند.

پس اگر اسم کوچک کاربری و پسوردتان در سال ۲۰۱۲ دزدیده شده باشد و آنها را تغییر نداده باشید، هکرها ممکن است از همان اعتبار برای ورود به حساب کاربری دیگر شما در سال ۲۰۱۸ استفاده کرده باشند.
 
تحقیقات جدید گوگل نشان داده که ۶۶ درصد پاسخ‌دهندگان، از یک پسورد برای پند حساب کاربری استفاده می‌کنند و همین امر آنها را در برابر حملات احتمالی بسیار آسیب‌پذیر می‌کند.
افزونه Password Checkup با بررسی خودکار این امر به افراد هشدارهای لازم را ارائه می‌کند.
 
خوشبختانه اگر شما از آن دسته کاربرانی هستید که به این افزونه نیاز دارید لازم نیست که آن را دانلود کنید. این افزونه به‌صورت خودکار به مدیریت پسورد گوگل اضافه می‌شود و تمامی پسوردهای شما را برای مشکلات امنیتی احتمالی بررسی می‌کند.

 لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موبایلتو شارژ کن