کتک زدن تنها راه تربیت بچه ام است

کتک زدن تنها راه تربیت بچه ام است

سایت تفریحی پورتال ۱ :: لطفا در ادامه کتک زدن تنها راه تربیت بچه ام است را ببینید.

دختر ۱۱ ساله ای دارم که بسیار سرکش است و به من فحش می دهد.

سوال مخاطب نی‌نی‌بان: دختر ۱۱ ساله ای دارم که بسیار سرکش است و به من فحش می دهد. بعضی زمان ها که به شدت خشمگین است، دست روی من بلند می کند. منم با تماشا این رفتارها گهگاهی مجبورشدم بزنمش. چه کنم؟
کتک زدن تنها راه تربیت بچه ام است

پاسخ دکتر پرویز رزاقی، روانشناس:
ابتدا باید عواملی که باعث عصبانیت دختر شما می شوند را شناسایی و سپس حذف کنید. زمانی که عصبانی است، عصبانیتش را با رفتار دیگری مثل تماشا کردن تلویزیون یا بازی کردن یا انجام هر فعالیت دیگری که ذهن او را منحرف کند، جایگزین کنید. با صدای بلند و تند با او صحبت نکنید و هرگز از کلماتی مثل«نکن»، «بسه» و « چرا این کار را انجام می دهی» استفاده نکنید. زمانی که فرزندتان عصبانی است، محل را ترک کنید. سعی کنید بیشتر او را در آغوش خود بگیرید و نوازشش کنید. در حالتی که اقدام به بد دهانی کردن و فحش دادن می کند، به او توجه نکنید و پاسخش را ندهید. بیشتر از اصل تغافل(نشنیدن) استفاده کنید. اگر حس کردید که دخترتان متوجه شده شما فحشش را شنیده اید با او قهر کنید  و حرف نزنید. او باید متوجه این نکته شود که هر زمانی من بد دهانی می کنم، مادرم با من قهر می کند. این روند زمان بر است، اما مشکل حل می شود نگران نباشید.

نی‌نی‌بان جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «کودک‌یاری» و «سلامت جنسی» در اختیار شما قرار می‌دهد.

اگر شما هم سوال دارید و در مدتی کوتاه پاسخش را می خواهید، به این صفحه بروید.

براي عضويت در خبرنامه ني ني بان و اطلاع از بهترين و پربيننده ترين مطالب، کافي است يک بار فرم عضويت ما را از اينجا پر کنيد.

کتک زدن تنها راه تربیت بچه ام است

منبع : نی نی بان

لطفا نظر خود را درباره کتک زدن تنها راه تربیت بچه ام است با ما در میان بگذارید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موبایلتو شارژ کن