کاهش وزن در ماههای اول بارداری

کاهش وزن در ماههای اول بارداری

سایت تفریحی پورتال ۱ :: لطفا در ادامه کاهش وزن در ماههای اول بارداری را ببینید.

5687

برخی خانم ها در ماههای اولیه بارداری دچار کاهش وزن می شوند که این امر موجب نگرانی آن ها می شود چرا وزن آن ها کم می شود و چرا این حالت به وجود می آید می خواهیم پاسخ متخصص بانوان و زایمان را در این زمینه بدانیم

،دکتر آناهیتا انزوایی متخصص بانوان و زایمان با اشاره به اینکه داشتن تغذیه  مناسب در زمان بارداری بسیار حائز اهمیت است، می‌گوید: وجود حالت تهوع در ۳ ماه اول دوران بارداری طبیعی است و حتی ممکن است این افراد به علت این عارضه ۱تا ۲ کیلو کاهش وزن نیز داشته باشند.

وی اظهار می‌کند: بانوان ممکن است در اوایل دوران بارداری خود دچار کاهش اشتها، حالت تهوع و استفراغ شوند، بنابراین وجود این حالات در آنها می‌تواند موجب کاهش وزن شان شود.

دکتر انزوایی با تأکید بر اینکه کاهش وزن در هفته‌های آخر بارداری طبیعی نیست و نیاز به بررسی پزشک متخصص دارد، تصریح می‌کند: پس از گذشت دوران اوایل بارداری وزن این افراد به صورت تدریجی افزایش می‌یابد اما امکان تشدید حالت تهوع در هنگام گرسنگی افراد در میان وعده‌های مختلف غذایی وجود دارد بنابراین این بانوان نباید وعده‌های غذایی طولانی مدت داشته باشند.

این متخصص بانوان و زایمان در خاتمه خاطرنشان می‌کند: کیفیت مواد غذایی که بانوان در دوران بارداری مصرف می‌کنند بسیار حائز اهمیت است بنابراین کیفیت غذاهای مصرفی مهم تر از کمیت آنها است.ایران

کاهش وزن در ماههای اول بارداری

منبع : سایت دکتر سلام

لطفا نظر خود را درباره کاهش وزن در ماههای اول بارداری با ما در میان بگذارید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موبایلتو شارژ کن