چند توصیه برای کسانی که تازه مادر شده‌اند

چند توصیه برای کسانی که تازه مادر شده‌اند

سایت تفریحی پورتال یک :: لطفا در ادامه چند توصیه برای کسانی که تازه مادر شده‌اند را ببینید.

توصیه های مهم برای تازه مادرها و مادرهای آینده

 

توصیه به خانمهایی که می خواهند باردار شوند

 

به عنوان مادر سه فرزند که منتظر تولد بچه چهارمش است، این چند راهکار مناسب را برای بارداری توصیه می کنم.

گوگل دوست شما نیست. من هم مثل خیلی از آدمهای دیگر وقتی چیزی را نمی دانم در گوگل دنبال آن می کردم. با این حال گوگل و خیلی از موتورهای جست وجو گر می توانند استرس غیرضروری در مورد علائمی ایجاد کنند که شما در مورد آنها در اینترنت جستجو کرده و آن را به صورت علایم یک بیماری نادر مرگبار برای خودتان و فرزندتان کشف کرده اید. چنین چیزی درست موقعی که باید خونسردی خود را حفظ کنید منجر به افزایش تنش و استرس شما می شود. از یک دوست یا پزشک نظر بخواهید و کتاب بخوانید. ولی در گوگل کتاب نخوانید.

 

یک ابزار حمایتی پیدا کنید. اعضای خانواده یا دوستانی که باردار هستند یا اخیرا باردار بوده اند می توانند حامی خوبی باشند. یا می توانید به دنبال کلاس های آموزشی برای خانم های باردار بروید. اگر خیلی در اینترنت جستجو می کنید، می توانید سایت های یا گروه هایی پیدا کنید که خانمهای باردار در آن جا حضور دارند و موعد زایمان آنها دقیقا مشابه شماست. این خیلی خوب است برای اینکه همه شما با هم در یک زمان و یک مقطع مشخص دوران بارداری را سپری می کنید.

 

همه نکات را یادداشت کنید. به نظر برسد قادر نباشید هر چه در مورد بارداری می خوانید را چند سال بعد دوباره به یاد بیاورید. اگر نویسنده خوبی هستید یک وبلاگ بارداری درست کنید و خاطرات بارداری خود را بنویسید. اگر نویسنده خوبی نیستید، حداقل اولین چیزها نظیر سونوگرافی، اولین لگدهای بچه و لحظات به یاد ماندنی بارداری خود را در جایی بنویسید تا به یاد داشته باشید.

عکس ها را فراموش نکنید. عکس از شکم در هر ماه، عکس از اتاق بچه و عکس سونوگرافی و غیره…

 

توصیه به خانمهایی که به تازگی مادر شده اند

 محدودیت ملاقات در هفته های نخست. می دانم که همه می خواهند فرزند تازه متولد شده شما را ببینید ولی این زمانی خاص برای شما دو نفر و افراد دیگر خانواده برای عادت کردن به شناختن دیگر و آشنایی با برنامه های روزانه غذا دادن، خوابیدن بچه و چیزهای دیگر است. به خصوص برای خانم هایی که برای اولین بار باردار شده اند و نیاز دارند که روز به روز مهارت های بیشتری در بستن پوشک بچه، غذا دادن به او و لباس تن بچه کردن یاد بگیرند. بگذارید این زمانی برای فکر کردن به همه این موارد باشد.  

 

بخوابید. تمیزکاری نکنید. نوزادان خیلی خواب کوتاهی داشته و متوقع هستند. هرموقع بچه در حال چرت زدن است، شما هم کمی استراحت کنید. باید بعد از زایمان بهبودی کامل را پیدا کنید و برای بیدار ماندن های شبانه انرژی ذخیره کنید. کار خانه می تواند برای زمانی دیگری بماند. بگذارید خانواده و دوستان برای کمک به شما در کارهای خانه و آشپزی وارد عمل شوند و شما استراحت کنید.

وسایل بچه را در جاهای دیگر هم بگذارید. نمی خواهید که هر بار برای عوض کردن بچه یا خواباندن او به اتاق او بروید. در اتاق خواب و در سالن پذیرایی خود فضایی برای خواب او آماده کنید و وسایل مورد نیازش از جمله پوشک، دستمال مرطوب، کرم و تشک و غیره را درون جعبه ای قرار دهید. در این صورت مجبور نیستید مرتب از جای خود بلند شوید، مگر اینکه ضروری باشد.

چند توصیه برای کسانی که تازه مادر شده‌اند

منبع : نی نی بان

لطفا نظر خود را درباره چند توصیه برای کسانی که تازه مادر شده‌اند با ما در میان بگذارید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موبایلتو شارژ کن