چطور با یک خودشیفته کار کنیم؟

چطور با یک خودشیفته کار کنیم؟

خودشیفته Narcissist

خودشیفته Narcissist

خودشیفته‌ها می‌توانند در محیط کار مستاصل کننده باشند. نیاز همیشگی‌شان به توجه، تحسین، تمجید، و تائید هرکسی را که در پیرامون‌شان است خسته می‌کند. بدون این‌ها هم پریشان، عصبانی، و حتی متهاجم می‌شوند. برآورده کردن نیازهای‌شان آن‌قدرها هم که همه فکر می‌کنند سخت نیست اما نیاز به یک سری فهم و درک های اساسی از چگونگی عملکردشان دارد. مزایای یک محیط کاری آرام، ارزش کمی تلاش را دارد.

توجه

نادیده‌گرفته‌شدن، یکی از مصیبت‌های اصلی یک خودشیفته است. با این‌که نادیده‌گرفتن و بی‌توجهی به دیگران برای این افراد کار ساده‌ای است، مخصوصا آنهایی که زیردست‌شان هستند، اما خودِ این خودشیفته‌ها مورد کم‌محلی قرار گرفتن را تحمل نمی‌کنند. حتی کمی ادب و تعارف هم مفید است و فرقی هم نمی‌کند که مثلا مقابله به مثل باشد. خودشیفته نه تنها برای حرکات بدنی ارزش قائل است بلکه نامهربانی بعدا برای فرد مقابل جبران خواهد شد. نباید از خودشیفته‌ها انتظار داشت که همان اندازه که شما به آن‌ها توجه می‌کنید بعدا به شما توجه نشان دهند و این توقع فقط درماندگی و نارضایتی را افزایش خواهد داد.

تمجید

ذات خودشیفته‌گی این است که فرد باور دارد که باید مورد ستایش قرار بگیرد. هرگونه کوتاهی در تمجید آنها واکنش شدید دربر خواهد داشت. رفتار ناخوشایند و نه‌چندان محترمانه اغلب منجر به گسستگی همیشگی رابطه می‌گردد. جملات ساده که بیانگر شگفتی و احترام در مورد توانایی یک خودشیفته در انجام یک کار، عزت‌نفس آنها را ارضا می‌کند. اما نباید با مشاهده از بالا همراه باشد چون ممکن است سوء استفاده تلقی شود. درعوض، سوژه‌هایی را پیدا کنید که نبوغ‌شان شگفت‌انگیز جلوه کند.

قدردانی

همه دوست دارند گاهی مورد تشکر و قدردانی باشند. اما برای یک خودشیفته، این اتفاق باید تقریبا روزانه بیفتد. آنها مکررا دست و دلبازانه هدیه می‌دهند چون راهی است برای مدیون کردن و منت گذاشتن برای فرد دیگر، چون نیازمند جریان مداوم قدردانی بابت بخشندگی‌شان هستند. در محل کار، هدیه می‌تواند بصورت کمک یا حمایت آنها از یک پروژه باشد. یک “متشکرم” هرگز کافی نیست و هدیه هرگز نمی‌تواند مورد فراموشی قرار گیرد.آنهایی که مورد خیرخواهی و کمک یک خودشیفته قرار گرفته‌اند باید به محض دریافت این هدیه، راه‌هایی برای ابراز امتنان‌شان پیدا کنند. نیاز به قدردانی فوری و بی‌درنگ، علامتی غیرمستقیم از خودشیفتگی می‌باشد.

تائید

بیشتر خودشیفته‌ها، نیازشان به تصدیق و تائید از سوی هرکسی را قبول ندارند اما این‌گونه هستند. در قلب خودشیفته‌گی، یک فرد عمیقا نامطمئن وجود دارد که پذیرش و تائید را التماس می‌کند. حمایت بی‌قیدوشرط در عموم به فرد خودشیفته احساس دلگرمی می‌دهد. اعلام پشتیبانی از آنها یا ارزش گذاشتن به احساسات‌شان، نشاندهنده تصدیق اوست مخصوصا اگر درحضور یک فرد بانفوذ باشد.

The post چطور با یک خودشیفته کار کنیم؟ appeared first on آلامتو.

چطور با یک خودشیفته کار کنیم؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موبایلتو شارژ کن