چرا باید سیگار را برای همیشه ترک کنید

چرا باید سیگار را برای همیشه ترک کنید

سایت تفریحی پورتال ۱ :: لطفا در ادامه چرا باید سیگار را برای همیشه ترک کنید را ببینید.

sigar

 

همیشه و همه جا توصیه می شود که سیگار را ترک کنید. نکته حائز اهیمت این است که چرا باید سیگار را برای همیشه کنار بگذارید. ترک سیگار چه فواید و مزیت هایی دارد. باید به این نکته توجه کرد که ترک سیگار حتی اگر سخت باشد، مزایای آن خیلی زود مشخص خواهد شد یعنی حتی چند دقیقه بعد از ترک.

اگر افراد سیگاری که تجربه سخت بودن ترک را دارند، مزایای زیر را مرور کنند، به نظر برسد دوباره عزمشان را جزم کنند که یک بار دیگر برای ترک خود را نهیب بزنند:

۱٫ ترک سیگار جریان خون را بهبود می بخشد.

۲٫ ترک سیگار منجر به بهبود باروری می شود و آنهم با تقویت دیواره رحم.

۳٫ احتمال داشتن سقط جنین با ترک سیگار کاهش می یابد و مهمتر این که شانس تولد یک نوزاد سالم زیاد می شود.

۴٫ ترک سیگار منجر به کاهش روند پیری پوست می شود و چین و چروک ها را به تاخیر می اندازد. پوست یک فرد سیگاری اغلب زرد رنگ و غیر شفاف است.

۵٫ ترک سیگار دندان ها را سفیدتر و تنفس را خوشبوتر می کند. ضمنا احتمال ابتلا به بیماری های لثه و از دست دادن دندان ها قبل از موعد مقرر کاهش چشمگیری می یابد.

۶٫ مردم با ترک سیگار تنفس راحت تر و سرفه کمتری دارند آنهم به دلیل بهبود ظرفیت ریه تا ۱۰ درصد و آن هم ۹ ماه بعد از ترک سیگار. اگرچه ظرفیت ریه با افزایش سن کاهش می یابد اما سالم زندگی کردن به دور از دخانیات این روند را کندتر می کند.

۷٫ نیمی از تمام افراد سیگاری از بیماری های مرتبط با سیگار از جمله بیماری های قلبی، سرطان ریه و برونشیت مزمن جان خود را از دست می دهند. این در حالی است که ترک سیگار ۱۰ سال به سالهای زندگی اضافه می کند.

۸٫ مطالعات نشان می دهد که سطح استرس بعد از ترک سیگار بسیار کاهش می یابد. همچنین سطح بهبود یافته اکسیژن در بدن به این معناست که فرد بهتر می تواند تمرکز خود را تقویت کند.

۹٫ در عرض دو تا ۱۲ هفته بعد از ترک سیگار، فعالیت های فیزیکی از جمله راه رفتن و دویدن آسان تر می شود.

۱۰٫ ترک سیگار سیستم ایمنی بدن را افزایش می دهد و مسابقه با آنفلوانزا و سرماخوردگی راحت تر می شود.

۱۱٫ افزایش اکسیژن در بدن باعث می شود فرد ترک کننده سیگار کمتر دچار خستگی و سردرد شود.

۱۲٫ با متوقف کردن سیگار امکان سلامت دیگر اعضای خانواده افزایش می یابد.

۱۳٫ دود سیگار خطر ابتلای اطرافیان به سرطان ریه، بیماری های قلبی و سکته مغزی را افزایش می دهد. همچنین دود دست دوم خطر ابتلای کودکان به بیماری های ریوی از جمله ذات الریه، برونشیت، عفونت گوش، خس خس سینه و آسم را دو برابر می کند. این کودکان سه برابر بیشتر در آینده در معرض سرطان ریه قرار دارند.

چرا باید سیگار را برای همیشه ترک کنید

منبع : سایت دکتر سلام

لطفا نظر خود را درباره چرا باید سیگار را برای همیشه ترک کنید با ما در میان بگذارید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موبایلتو شارژ کن