پیست های اسکی ایران را بشناسید

پیست های اسکی ایران را بشناسید

سایت تفریحی پورتال ۱ :: لطفا در ادامه پیست های اسکی ایران را بشناسید را ببینید.

این روزها که برف پاییزی تمام نقاط ایران رو سفید پوش کرده است،قطعا هیچ تفریحی جذاب تر از اسکی و برف بازی نیست.پس اگر شما هم به این ورزش مهیج و هیجان برف بازی و سر میل کردن روی برف ها علاقه مندید،با ما همراه باشید تا درباره پیست های اسکی ایران بیشتر بدانید. 
«توچال» نزدیک ترین و شلوغ ترین پیست تهران است که در پایان خیابان ولنجک و در ۳ کیلومتری میدان تجریش در قسمت شمیرانات قرار دارد.
پیست اسکی توچال
«توچال» نزدیک ترین و شلوغ ترین پیست تهران است که در پایان خیابان ولنجک و در ۳ کیلومتری میدان تجریش در قسمت شمیرانات قرار دارد. این پیست  که مرتفع ترین پیست اسکی کشور است ،۳ خط تله کابین و ۳ خط تله سیژ و یک خط تله اسکی دارد که در مجموع طول آنها به ۷۵۰۰ متر می رسد و با طولانی ترین تله کابین های دنیا رقابت می کند.این مجموعه ۳ پیست مجزا دارد که اولی در قله، دومی در دامنه غربی و سومی در ایستگاه هفتم به پنجم قرار دارد.

پیست اسکی قله یا ایستگاه هفتم از پائین قله توچال یعنی در ارتفاع ۳۸۵۰ متری شروع می شود و به هتل می رسد. جایی در ارتفاع ۳۵۵۰ متری. طول پیست ۱۲۰۰ متر است و یک تله سیژ (دوپل مایر) و یک تله اسکی در آن کار می کند. این پیست با توجه به ارتفاعی که دارد، هم زمان با پیست اسکی سبلان در استان آذربایجان برفگیر می شود و بیش از ۸ ماه در سال قابل بهره برداری است.

هم چنین پیست اسکی ایستگاه هفتم که در دامنه غربی قرار دارد، مناظر بی نظیری را از کوه های اطراف به نمایش می گذارد. مسافت این پیست ۹۰۰ متر است که بالاترین نقطه آن ۳۷۵۰ متر و پائین ترین نقطه آن ۳۵۵۰ متر ارتفاع دارد. در این پیست یک تله سیژ پومادر برای حمل و نقل اسکی بازان در نظر گرفته شده است.

مسافت پیست اسکی ایستگاه هفتم به پنجم هم حدود ۵۵۰۰ متر است. بلندترین نقطه آن در ارتفاع ۳۷۵۰متری و پایین ترین قسمت آن در ارتفاع ۲۹۴۰ متری در ایستگاه پنجم قرار دارد.پیست توچال از مجهزترین پیست های کشور به شمار می رود که در آن باشگاه تنیس، باشگاه تیر و کمان، باشگاه بانجی جامپینگ و اسکیت، باشگاه پینت بال و امکان کوه نوردی و پیاده روی وجود دار

 

پیست اسکی

پیست اسکی

پیست اسکی خوشاکو در ۳۰ کیلومتری غرب ارومیه در قسمت راژان قرار دار.د

 
پیست اسکی خوشاکو
پیست اسکی خوشاکو در ۳۰ کیلومتری غرب ارومیه در قسمت راژان قرار دارد.  پیست خوشاکو که یکی از کانون های ورزش هایی زمستانی در شمال غرب ایران به شمار می رود دارای امکانات بالقوه ای از قبیل کوه های با شیب مناسب، چشم انداز زیبا و … است . خوشاکو با ۵۰ هزار متر مکعب در فصل تابستان نیز امکان اسکی روی چمن را نیز دارا است. 

پیست اسکی

پیست اسکی

پیست اسکی نسار بیجار روی دامنه کوه نسار در بیجار استان کردستان قرار دارد

 پیست اسکی نسار بیجار
پیست اسکی بیجار در استان کردستان هم یکی دیگر از پیست هایی است که می توانید روی آن برای یک سفر زمستانی فکر کنید. پیست اسکی نسار بیجار روی دامنه کوه نسار در بیجار استان کردستان قرار دارد و یکی از پنج تفریح گاه مهم این استان به شمار می رود که تجهیزاتی مثل تله کابین، تله سیژ، پارکینگ عمومی، هتل و رستوران در آن به چشم می خورد. پیست اسکی نسار بیجار استثنایی ترین پیست اسکی کشور است چون که مشرف به منظقه و دسترسی به آن آسان است . به علاوه طول و شیب پیست به گونه ای است که به راحتی می توان مسابقات کشوری و بین المللی را در آن برگزار نمود.

 

پیست اسکی

پیست اسکی

 پیست اسکی چلگرد در ۸۵ کیلومتری شهرستان شهرکرد قرار دارد

 
پیست اسکی چلگرد
پیست اسکی چلگرد در ۸۵ کیلومتری شهرستان شهرکرد یکی دیگر از پیست هایی است که از همین روزها تا پایان اسفند ماه می توانید از آن استفاده کنید. این پیست ۸۰۰ متر طول دارد و هوای آن در بیشتر روزهای زمستان آفتابی است. دسترسی به این پیست از قسمت زاگرس امکان پذیر است و ۲۰ تا ۳۰هزار نفر می توانند در هر سال از آن استفاده کنند. یادتان باشد اگر گذارتان به چلگرد افتاد، از تونل و آبشار کوهرنگ هم که در نزدیکی پیست قرار دارد تماشا کنید.

پیست اسکی

پیست اسکی

پیست اسکی شمشک در ۵۷ کیلومتری شمال شرق تهران قرار گرفته است

 
پیست اسکی شمشک
پیست شمشک بعد از دیزین، دومین پیست اسکی بزرگ ایران است. این پیست در ۵۷ کیلومتری شمال شرق تهران قرار گرفته و فاصله کمی با روستای شمشک از توابع رودبار قصران شهرستان شمیرانات دارد. برای رسیدن به پیست اسکی شمشک می توانید از مسیرهای لشکرک، زردبند و کرج، گچسر (فقط در فصل تابستان) استفاده کنید. بلندترین نقطه پیست ۳۰۵۰ متر و پست ترین نقطه آن ۲۵۵۰ متر است.

در پیست اسکی شمشک دو دستگاه تله سیژ، دو دستگاه تله اسکی بشقابی و دو دستگاه تله اسکی چکشی وجود دارد. همچنین این پیست مجهز به نورافکن زرد است که به شما این امکان را می دهد که تا نیمه های شب اسکی کنید. بهترین زمان اسکی در این پیست معمولا از اوایل آذر تا اواسط فروردین است. این پیست هم دو هتل دارد و ۴ رستوران که یکی از آنها در قله قرار گرفته است و چشم انداز زیبایی به شما می دهد.  

 

پیست اسکی

پیست اسکی

پیست اسکی سهند در ۳۹کیلومتری جنوب شرقی منظقه تبریز قرار دارد

پیست اسکی سهند
پیست اسکی سهند را باید در ۳۹کیلومتری جنوب شرقی منظقه تبریز ببینید که حدود ۴۰ دقیقه از این منظقه دورتر است. این پیست که این روزها در حال تجهیز است، به زودی دارای ۱۲دستگاه بالابر، هتل پنج ستاره و سه ستاره، مجموعه های آپارتمانی، ویلایی و اماکن ورزشی خواهد شد.

در حال حاضر دو بالابر تله اسکی به طول ۱۲۰۰متر و دو دستگاه مبتدی به طول ۱۰۰متر در این پیست وجود دارد و شما می توانید در شش ماه از سال از برف های این پیست برای اسکی استفاده کنید. عمق برف های پودری این پیست گاهی تا ۴متر می رسد اما با این حال، این پیست بهمن گیر نیست و فضای مناسبی برای انجام هر گونه ورزش زمستانی دارد.   

 

پیست اسکی

پیست اسکی

پیست اسکی کاکان در استان کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد

 
پیست اسکی کاکان
پیست اسکی کاکان در استان کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد. برای اسکی در این پیست باید به دامنه های زاگرس و قله دنا در ۱۸کیلومتری یاسوج سفر کنید. جایی در نزدیکی دهستان کاکان و قسمت آب نهر که با ارتفاع ۲۶۰۰متری اش میزبان اسکی بازان سراسر کشور است. البته طول مفید این پیست ۶۰۰متر و عرض مفید آن ۱۵۰۰متر است. در این پیست تله اسکی بشقابی به عنوان دستگاه بالابر استفاده می شود و تسهیلاتی مثل خوابگاه و رستوران وجود دارد. بهترین زمان اسکی در این پیست از اوایل دی ماه تا اواخر اسفندماه است که عمق برف حتی تا ۳٫۵ ٬متر می رسد. هر ساله در این پیست جشنواره ساخت آدم برفی و اسکی هم برگزار می شود.    

پیست اسکی

پیست اسکی

دیزین مهم ترین پیست اسکی ایران و معتبرترین پیست اسکی در کل خاورمیانه به شمار می رود

  پیست اسکی دیزین
دیزین نه تنها مهم ترین پیست اسکی ایران است، بلکه معتبرترین پیست اسکی در کل خاورمیانه به شمار می رود. این پیست که در شمال تهران قرار گرفته، اولین پیست اسکی در ایران است که از طرف فدراسیون جهانی اسکی مورد تائید برای برگزاری مسابقات رسمی شناخته شد و عنوان بین المللی به خود گرفت.

شیب مسیر مناسب، طول مسیر، محل برگزاری مسابقات و امکانات رفاهی این پیست همه و همه در حد و اندازه های بین المللی هستند. برای اسکی در دیزین باید راهی کوه های شمالی تهران و قسمت گاجره شوید. جایی در فاصله ۱۲۳ کیلومتری از مسیر جاده چالوس و ۷۱کیلومتری شمشک. دیزین ۳ تله کابین ، ۲تله سیژ، ۷تله اسکی بشقابی و ۱تله اسکی چکشی دارد.

ارتفاع این پیست بین ۲۶۵۰ تا ۳۶۰۰ متر است و بهترین زمان اسکی در آن اوایل آذرماه تا اواخر اردیبهشت ماه است. در این پیست ۲هتل و ۱۹ کلبه و ۵رستوران وجود دارد و بنابراین می توانید روی سفرهای جمعی طولانی تری حساب کنید.    

 

پیست اسکی

پیست اسکی

پیست اسکی پولاد کف، از بزرگ ترین پیست های اسکی ایران در کوه سپیدان در استان فارس است
 
پیست اسکی پولادکف
پیست اسکی پولاد کف، یکی دیگر از بزرگ ترین پیست های اسکی ایران در کوه سپیدان در استان فارس است. این پیست در ۱۵ کیلومتری محور سپیدان به آبشار مارگون، قبل از روستای کمهر و در ۸۰ کیلومتری شمال منظقه شیراز واقع شده است. پیست پولادکف که با اسم کوچک پیست سپیدان نیز سرشناس است در سال ۱۳۸۱ با حمایت مالی گروه صنعتی پولادکف افتتاح و مورد بهره برداری عموم قرار گرفت. پیست اسکی سپیدان به دلیل داشتن هوای خنک، چشمه سارها و چمنزارهای طبیعی از اواسط بهار تا تابستان برای ورزش های تابستانی چون: اسکی روی چمن، دوچرخه سواری و غیره و به هنگام بارش برف سنگین یعنی از نیمه های پاییز تا اوایل بهار برای ورزش های زمستانی بسیار مناسب باشد. همین ویژگی منحصر به فرد آب و هوایی باعث شده تا این پست به صورت چهار فصل دایر باشد. این پیست دارای امکاناتی نظیر: تله کابین، تله اسکی، مورتورهای برفی، ماشین های کوهستانی، چرخ های هوشمند، قایق های پدالو، آموزشگاه اسکی، کرایه لوازم اسکی، پیست دوچرخه سواری، اسب سواری، هتل، رستوران و کافی شاپ هست. ارتفاع این پیست از سطح دریا به ۲۸۵۰ متر می رسد. البته می توان با استفاده از تله کابین و تله اسکی به قله پیست که دارای ارتفاعی حدود ۳۴۰۰ متر از سطح دریا است صعود کرد. .

در نزدیکی پیست اسکی پولادکف، پیست اسکی کوچک تری وجود دارد که به «پیست اسکی سپیدان» یا پیست اسکی تربیت بدنی اردکان فارس  شناخته می شود و ۴ فصل فعالیت می کند.   

 

 

پیست اسکی

پیست اسکی

پیست اسکی فریدون منظقه از پیست های استاندارد اسکی در کشور است
 
پیست اسکی فریدون منظقه
 این پیست با ارتفاع پایه ۲ هزار و ۶۳۰ متر از سطح دریا و ۳ هزار متر در بالاترین نقطه پیست ، مرتفع ترین پیست اسکی فلات مرکزی ایران است .

پیست اسکی فریدون منظقه از پیست های استاندارد اسکی در کشور است که شیب تند حدود َ ۳۵درجه ، این پیست را در میان َ۲۲ پیست اسکی کشور ممتاز کرده است .

در سال های پربارش ، میانگین ارتفاع برف در این پیست ۲ تا ۱۰متر است . در روزهای عادی روزانه حدود ۲۰۰ گردشگر و در روزهای تعطیل به طور میانگین روزانه ۳ هزار علاقه مند به ورزش های زمستانی شامل اسکی ، اسنوبرد ، صحرانوردی ، سرعت و حتی برف بازی به این شهرستان سفر می کنند .

پیست اسکی فریدون منظقه در َ۱۸۰ کیلومتری غرب استان اصفهان در قسمت ای کوهستانی و در ۳ کیلومتری مرکز شهرستان فریدون منظقه قرار دارد . 

 

پیست اسکی

پیست اسکی

 پیست اسکی پاپایی در استان زنجان واقع است
 
پیست اسکی پاپایی زنجان
پیست اسکی پاپایی در استان زنجان واقع است. این پیست با وسعت ۸۰ هکتار تنها پیست اسکی استاندارد در استان زنجان است که با شیب تند و کم نظیر ۳۵ درجه ای در میان ۳۰ پیست اسکی کشور جای دارد. این پیست ظرفیت پذیرش پنج هزار گردشگر را دارد و در روزهای تعطیل گردشگران برای ورزش های اسکی ، اسنوبرد ، صحرانوری ، سرعت و حتی برف بازی به این قسمت سفر می کنند.

این پیست مجهز به بالابر، تله اسکی ، برف کوب ، سوئیت ، رستوران ، کافی شاپ ، پارکینگ و یک مدرسه اسکی که در فصل زمستان فعال است و حدود ۲۰ مربی دارد. این پیست در ۴۵ کیلومتری جنوب غربی زنجان در قسمت ای کوهستانی و در ۳ کیلومتری مرکز شهرستان ایجرود واقع است.یست پاپایی به دلیل قرار گرفتن در ارتفاع نسبتا بلند و وجود پیست در قسمت خلاف تابش خورشید، زمان یخبندان طولانیتری دارد، و به دلیل داشتن شیب نه چندان تند برای استفاده مردم عادی نیز مناسب است و از طرفی با استفاده از قسمت شرقی پیست میشود جهت استفاده مردم عادی و اسکیبازان مبتدی و آماتور از آن بهره برد.

پیست های اسکی ایران را بشناسید

لطفا نظر خود را درباره پیست های اسکی ایران را بشناسید با ما در میان بگذارید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موبایلتو شارژ کن