ویژگی های پدافند هوایی اس ۴۰۰ روسیه

ویژگی های پدافند هوایی اس ۴۰۰ روسیه

سایت تفریحی پورتال ۱ :: لطفا در ادامه ویژگی های پدافند هوایی اس ۴۰۰ روسیه را ببینید.

سامانه اس ۴۰۰ ، ویژگی های پدافند هوایی اس ۴۰۰ روسیه : مقام‌های روسیه اعلام کرده‌اند که پس سرنگون شدن یک فروند سوخو-۲۴ این کشور قصد استقرار سامانه موشکی اس-۴۰۰ را در پایگاه هوایی الحمیمیم دارند. استقرار این سامانه اما چرا مهم و راهبردی است؟

سامانه اس ۴۰۰ ، ویژگی های پدافند هوایی اس ۴۰۰ روسیه : مقام‌های روسیه اعلام کرده‌اند که پس سرنگون شدن یک فروند سوخو-۲۴ این کشور قصد استقرار سامانه موشکی اس ۴۰۰ را در پایگاه هوایی الحمیمیم دارند. استقرار این سامانه اما چرا مهم و راهبردی است؟

اس 400 پدافند هوایی روسیه

مقام‌های روسیه اعلام کرده‌اند که پس سرنگون شدن یک فروند سوخو-۲۴ این کشور قصد استقرار سامانه موشکی اس-۴۰۰ را در پایگاه هوایی الحمیمیم دارند. استقرار این سامانه اما چرا مهم و راهبردی است؟
 
سامانه زمین به هوای اس ۴۰۰ معروف به پیروزی (Triumf) نسل جدید سیستم پدافند هوایی روسیه است که توسط “مرکز طراحی الماس” (Almaz Central Design) طراحی شده و به عنوان یک بهبود از خانواده پدافند هوایی اس-۳۰۰ به‌شمار می‌رود.
 
این سامانه زمین به هوا قابلیت‌های سیستم‌های دیگر از سری اس۳۰۰ را به چالش می‌کشد و برد آن حداقل دو برابر بیشتر از برد ام‌آی‌ام-۱۰۴پاتریوت (MIM-104 Patriot) است.
 
ویژگی های پیشرفته ترین پدافند هوایی روسیه
 
اس-۴۰۰ قادر به تشخیص ۱۰۰ هدف به طور هم‌زمان و درگیر شدن با ۱۲ هدف به طور هم‌زمان از محدودهٔ ۴۰۰ کیلومتری است، از جملهٔ این هدف‌ها؛ هواپیما، موشک‌های کروز و موشک‌های بالستیک است. اس-۴۰۰ براي پوشش كامل پدافندي خود از موشك‌هاي مختلفي استفاده مي‌كند.
 
اس-۴۰۰ با داشتن قابلیت ۳ موشک مختلف، بسیار دوربرد ۴۰ان۶ (۴۰N6)، دوربرد ۴۸ان۶ (۴۸N6)، و موشک‌های با برد متوسط ۹ام۹۶ (۹M96) قادر به پوشش کل عملکرد مورد نیاز است.
 
يک گردان معمولی اس-۴۰۰ از دست‌کم هشت سکوی پرتاب با ۳۲ موشک و یک پست فرماندهی سیار تشکیل شده‌است.
 
به نوشته نووستی مجموعه پدافند موشکی ‌اس – ۴۰۰ ، تنها دارای یک نقص است: مغز الکترونیک آن قدیمی شده است. از سایر جوانب اما برتر از سامانه موشکي پاتریوت آمریکاست: برد عمل آن ۴۰۰ کیلومتر است در برابر ۳۰ کیلومتر، ارتفاع اصابت به هدف تا ۳۰ کیومتر در برابر ۲۴ کیلومتر، مساحت پوشش دهی هدف ۵۰۰ کیلومتر مربع در برابر ۱۵۰ کیلومتر مربع.
 
سامانه S400شامل اجزای زیر است: خودروی ارتباطی ۳۰K6E، خودروی فرمانده ۵۵K6E،رادار هشدار دهنده ۹۲N6E / ۶، واحد پرتابگر موشک ۹۸ZHE، رادار درگیری ۹۲N6، خودروی بارگذار و خودروی حامل موشک یدک و واحد کنترل ۳۰K6E.
 
واحد کنترل ۳۰K6E برای کنترل و هماهنگی اجزای مختلف اس۴۰۰ است . این سامانه توان کنترل اجرای مختلف سامانه های اس ۳۰۰ پی ام یو ۱ و پی ام یو ۲ و اس ۴۰۰ و اجزای سامانه های سام۱۱ و ۱۷ را دارد ویا می تواند سامانه های کوتاه برد پانتسیر اس۱ و تور ام ۱ و ام ۲را در کنار سامانه های اس۴۰۰ با یک دیگر مدیریت کند تا ارتفاع بالا و پایین را پوشش دهد.
 
واحد فرماندهي که تمام اطلاعات جمع آوری شده از رادار جستجو و رادار درگیری و سامانه مختلف را جمع اوری و در اختیار خدمه برای تصمیم گیری نهایی می گذارد.این واحد بر روی شاسی هشت چرخ اورال ۵۳۲۸ نصب است. در این خودرو ۵ نفر وجود دارند که کل سیستم را مدیریت می کنند.
 
استقرار اين سامانه در پايگاه هوايي الحمیمیم در نزديكي لاذقيه مي‌تواند پوشش كامل و مناسب پدافند هوايي را در اين منطقه ايجاد كند.

ویژگی های پدافند هوایی اس ۴۰۰ روسیه

منبع : ایران نوشته

لطفا نظر خود را درباره ویژگی های پدافند هوایی اس ۴۰۰ روسیه با ما در میان بگذارید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *