هشدارهایی برای مصرف کنندگان ماری جوانا

هشدارهایی برای مصرف کنندگان ماری جوانا

سایت تفریحی پورتال ۱ :: لطفا در ادامه هشدارهایی برای مصرف کنندگان ماری جوانا را ببینید.

58

آیا از ععوارض مصرف ماری جوانا اطلاع دارید و می دانید چه تاثیرات منفی روی سلامتی ما می توانند بگذارند در این مطالب می خواهیم خطرات ناشی از استعمال این ماده مخدر را بشناسیم

 مطالعه جدیدی گزارش می‌کند، مصرف ماریجوانای قوی‌الاثر ممکن است به رشته‌های عصبی اتصال‌دهنده دو نیم‌کره مغز آسیب برساند.

تصاویر ام.آر.آی نزدیک به ۱۰۰ نفر شامل مبتلایان به روان‌پریشی، استفاده مکرر از ماریجوانای قوی‌الاثر (اسکانک) را با آسیب به جسم پینه‌ای که بزرگترین ساختار ماده سفید مغز است، مرتبط ساخت.

به گفته محقق ارشد، دکتر پائولا دازان از مؤسسه روان‌پزشکی، روان‌شناسی و علوم اعصاب کینگز کالج لندن: «ما دریافتیم که استفاده مکرر از کانابیس قوی‌الاثر، بدون توجه به ابتلا به روان‌پریشی، به طرز چشمگیری بر رشته‌های ماده سفید مغز تأثیر می‌گذارد.»

تیم او جز این گفت که به نظر می‌رسد این آسیب وابسته به دوز باشد. دازان در یک نشست سرگرمی گفت: «این نشان می‌دهد که هرچه بیشتر کانابیس بکشید و هرچه اثر آن بیشتر باشد، مغز آسیب بیشتری می‌بیند.»

به گفته مؤلفان مطالعه، از آنجا که اثر ماریجوانای خیابانی در طی دهه گذشته شدت یافته است، این یافته‌ها اطلاعاتی حیاتی هستند.

با این حال عکس‌العمل‌های متفاوتی نسبت به این یافته‌ها در ایالات متحده امریکا دیده شد.

مدافعان ماریجوانا گفتند که مطالعه محدودیت‌هایی داشته است.

میچ ارلی‌واین، رئیس گروهی که در راستای قانونی شدن ماریجوانا فعالیت می‌کند، گفت: «آسیبی که محققان مشاهده کرده‌اند بسیار جزئی است و به ۲ درصد تغییر در ساختار جسم پینه‌ای محدود می‌شود.»

ارلی‌واین که خود استاد روان‌شناسی است، اضافه کرد: «محققان حافظه یا عملکرد مغزی شرکت‌کنندگان را اندازه نگرفتند. بنابراین ما اصلاً نمی‌دانیم که آیا ماریجوانا بر آنچه مثل حافظه مهم است، اثری دارد یا خیر.

هشدارهایی برای مصرف کنندگان ماری جوانا

منبع : سایت دکتر سلام

لطفا نظر خود را درباره هشدارهایی برای مصرف کنندگان ماری جوانا با ما در میان بگذارید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موبایلتو شارژ کن