نکاتی درباره نوزادان، ده موردی که نمی دانستید

نکاتی درباره نوزادان، ده موردی که نمی دانستید

سایت تفریحی پورتال ۱ :: لطفا در ادامه نکاتی درباره نوزادان، ده موردی که نمی دانستید را ببینید.

کودکان و نوزادان با تولد خود دنیایی جدید را برای اطرافیان خود به وجود می آورند. این نوزادان دارای شگفتی های بسیاری هستند. در ادامه این مطالب، ده مورد از نکات جالبی که تا پیش از این، این نکات را دربار نوزادان نمی دانستید را بخوانید.

مدفوع آنها بوی بد ندارد
چیزهای سیاه و قهوه ای که دفع می شود، از مایع ای درون رحم و هر چیز دیگری که در داخل مکمل هضم می شوند تشکیل شده است. اما این مدفوع هنوز باکتری های روده ای نیستند که باعث بوجود آمدن بو های بد می شود. به محض شروع تغذیه نوزاد، باکتری شروع به کار خود می کنند. بعد از یک روز یا بیشتر، شاهد مدفوعی سبز، زرد یا قهوه ای با بوی آشنا خواهید بود

بعضی اوقات نوزادان تنفس را متوقف می کنند
احتمالا زمانی که آنها در خواب هستند، ممکن است بدون یک نفس برای ۵ تا ۱۰ ثانیه مکث این تنفس نامنظم طبیعی است. (اما اگر کودک شما برای مدت طولانی تنفس خود را نگه داشت و یا رنگ آن به آبی روشن تغییر کرد، در این حالت فورا نیاز به یک اورژانس پزشکی است). هنگامی که نوزادان هیجان زده می شوند یا پس از گریه، ممکن است بیش از ۶۰ نفس در یک دقیقه بکشد.

لوزه ها دارای سنسورهای تشخیص طعم هستند
اگرچه یک نوزاد مانند کودک تا یک بزرگسال مزه های را نفهمد اما سنسورهای تشخیص طعم آنها مناطق بیشتری را شامل می شود، از جمله لوزه ها و پشت گلو. نوزاد تازه متولد شده می تواند طعم شیرین، تلخ و ترش باشد، اما نه شور (تا حدود ۵ ماهبرای آنها: شیر مادر شیرین است، در حالی که تلخ و ترش ممکن است مضر باشد. وقتی که آنها غذای جامد را شروع می کنند، تمایل دارند که همان چیزهایی را که مادران هنگام بارداری و شیردهی می خورند را بخورند.

آنها ابتدا بدون اشک گریه می کنند
بچه ها وقتی شروع به گریه کردن می کنند، تا حدود ۲-۳ هفته اشک نمی بینند این روند ادامه دارد تا زمانی که آنها حدود یک ماهه شوند. بعدازظهر و اوایل شب، زمان نخستین سر و صدا است. اغلب، بدون هیچ دلیلی، و هیچ چیز شما آنها گریه می کنند .
“اوج گریه” حدود ۴۶ هفته پس از حاملگی یا ۶-۸ هفته برای نوزادان کامل است. پس از ۳ ماه، از طوفان گذشته اید.

نوزادان دارای سینه هستند
در اول تولد، هر دو پسر و دختر دارای سینه های کوچک هستند. ممکن است حتی شیر نشت کند! هر چند کمپرسورهای کوچک را فشار ندهید. آنها به این دلیل تشکیل شده اند که نوزادان استروژن را از مادر جذب می کنند و معمولا ظرف چند هفته از بین می روند. دختران کودک نیز می توانند یک پریود بسیار خفیف یا تخلیه واژن داشته باشند که چند روز طول می کشد.

آنها دوست دارند به سمت راست بخوابند
فقط ۱۵٪ از نوزادان ترجیح می دهند سر خود را به سمت چپ برگردانند. به نظر می رسد که به یک ژن وابسته است،. این علاقه برای چند ماه ممکن است طول بکشد و ممکن است دلیلی باشد که چرا بیشتر مردم نیز دست راست هستند.

آنها دارای سلولهای مغزی خاصی هستند
اگر چه مغز کودک بزرگتر می شود – بیش از دو برابر شدن در سال اول – اما بسیاری از سلول های عصبی که پیام های الکتریکی را حمل می کنند با بزرگ شدن از بین می روند و پس از مرگ آنها سلولی جایگزین نمی شوند، به همین دلیل افراد بزرگسال دارای سلول هایی کمتر از آنها هستند. ارتباطات بین سلول ها هنگامی که نوزادان بزرگتر می شوند، “ترمیم” می شوند، که به آنها کمک می کند تا تمرکز کنند الته همین امر باعث می شود خلاقیت آنها کمتر شود.

پسران بچه ها نعوظ می کنند
اغلب قبل از اینکه آنها را ادرار کنند، این حالت اتفاق می افتد. (این حالت را برای انتخاب اندازه پوشک در نظر بگیرید) ما دقیقا نمی دانیم چرا، اما چیزی برای نگرانی و شرمساری وجود ندارد.آلت تناسلی او ممکن است هنگام تولد بزرگ باشد و طبیعی است. هورمون ها و مادر دراین موضوع نقش مهمی دارند.

آنها می توانند خود را بترسانند
این ترس ناشی از یک اتفاق برای یکنوزاد تازه متولد شده است: سر و صدای بلند، عطر و بوی قوی، نور روشن، حرکت ناگهانی و حتی گریه های خود می تواند باعث ترس شوند. شما زمانی متوجه این حالت خواهید شد زیرا در زمانی که این اتفاق افتاده است، نوزاد دستان خود را به طرفین باز می کند، سپس به سرعت بسته می شود و به طرف بدنش می کشد.

برخی از نشانه ها ناپدید خواهند شد
“گزش طوفان” و یا “بوسه فرشته” (قسمت صورتی یا قرمز اغلب در پیشانی، پلک ها، پل بینی یا پشت گردن) و نقاط مغولی (تکه های مسطح، سایه ای است که مانند لکه های رنگی در پشت یا پایین) معمولا ظرف چند سال محو می شود. با این وجود هنوز ما نمی دانیم چه چیزی باعث آنها می شود.

نکاتی درباره نوزادان، ده موردی که نمی دانستید

منبع : نی نی بان

لطفا نظر خود را درباره نکاتی درباره نوزادان، ده موردی که نمی دانستید با ما در میان بگذارید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موبایلتو شارژ کن