مصرف میوه در بارداری، خوردنش واجبه؟

مصرف میوه در بارداری، خوردنش واجبه؟

سایت تفریحی پورتال ۱ :: لطفا در ادامه مصرف میوه در بارداری، خوردنش واجبه؟ را ببینید.

در طول دوران بارداری، میل کردن غذاهای غنی از پتاسیم مانند موز، می تواند به کاهش تورم ناشی از بارداری و همچنین کاهش حالت تهوع در آنان کمک کند.

در طول دوران بارداری، میل کردن غذاهای غنی از پتاسیم مانند موز، می تواند به کاهش تورم ناشی از بارداری در اندام ها کمک کند. گرفتگی عضلات پا، یکی از علائم ناخوشایند دوران بارداری است  که، ممکن است با افزایش مصرف غذاهای غنی از پتاسیم، از بین برود. علاوه بر این، ویتامین B6 موجود در موز برای کمک به تسکین بیماری صبحگاهی موثر است.

موز از جمله مواد غذایی مفید برای حفظ سلامتی بانوان باردار و ضروری در شکل گیری اندام های جنین است. این ماده غذایی حاوی مقادیر قابل توجهی ویتامین «ب ۶»، «ب ۱۲» و مواد معدنی مانند پتاسیم و منیزیم است. تکامل سیستم عصبی جنین، تشکیل گلبول های قرمز خون و رشد مغزی جنین وابسته به دریافت مقادیر کافی از ویتامین «ب۶» در دوران بارداری است.

مطابق با تحقیقات انجام شده، مصرف روزانه این ماده غذایی در دوران بارداری، احتمال ابتلا به سرگیجه و حالت تهوع را بویژه در سه ماه نخست بارداری، کاهش می دهد. شکل گیری و استحکام اسکلت بدن جنین، پیشگیری از افزایش فشار خون بارداری و کاهش خطر ابتلا به افسردگی پس از زایمان از دیگر خواص مصرف موزدر دوران بارداری است. انقباض ماهیچه ای یکی از مشکلات شایع بانوان در دوران بارداری بوده و مطابق با مطالعات انجام شده مصرف موز در کاهش احتمال وقوع اسپاسم عضلانی مؤثر است.

مصرف میوه در بارداری، خوردنش واجبه؟

منبع : نی نی بان

لطفا نظر خود را درباره مصرف میوه در بارداری، خوردنش واجبه؟ با ما در میان بگذارید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موبایلتو شارژ کن