X

خرید ساعت

مشکلات رایج یک بیمار مبتلا به استئومیلیت

مشکلات رایج یک بیمار مبتلا به استئومیلیت

سایت تفریحی پورتال ۱ :: لطفا در ادامه مشکلات رایج یک بیمار مبتلا به استئومیلیت را ببینید.

seminar-on-chronic-osteomyelitis-sch-11-638

چه کسانی به عارضه  استئومیلیت دچار می شوند و بهترین روش های درمانی برای این افراد کدام است و چگونه می توان این عارضه را در آن ها درمان کرد نشانه های بارز این عارضه کدامند می خواهیم در مورد ایم بیماری نادر بیشتر بدانیم

 استئومیلیت عفونت استخوان و یک بیماری جدی نادر است. استخوان می‌تواند از راه‌های متعددی آلوده شود از قبیل این که عفونت در یک قسمت از بدن می‌تواند وارد جریان خون شده و گسترش یابد. شکستگی و یا جراحی نیز می‌تواند منجر به عفونت‌های استخوانی شود.

در بیشتر موارد یک باکتری به اسم کوچک استافیلوکوکوس اوروئوس باعث استئومیلیت می‌شود. بیماری‌های مزمن خاص مانند دیابت نیز ممکن است خطر ابتلا به این بیماری را افزایش دهد.

تنها ممکن است ۲ نفر از هر ۱۰ هزار نفر مبتلا به این بیماری شوند و استئومیلیت هر دو گروه کودکان و بزرگسالان را در بر می‌گیرد. شرایط و رفتارهای مشخصی که منجر به تضعیف سیستم ایمنی بدن می‌شود، خطر ابتلا به استئومیلیت را افزایش می‌دهد. این شرایط عبارتند از: دیابت، بیماری سلول داسی شکل، ایدز، آرتریت روماتوئید، استفاده از مواد مخدر داخل وریدی، اعتیاد به الکل، استفاده طولانی مدت از استروئیدها، همودیالیز، جریان خون ضعیف، جراحی استخوان از جمله ران و زانو.

تب,تحریک پذیری,خستگی, تهوع, حساسیت به لمس,، قرمزی و گرما در قسمت عفونی شده, از دست دادن طیف وسیعی از حرکت، از نشانه‌های این بیماری هستند.

استفاده از اشعه ایکس، آزمایش خون، ام آر آی، اسکن استخوان و بیوپسی استخوان به منظور تشخیص این بیماری لازم است. درمان بر توقف عفونت و حفظ عملکرد استخوان‌ها تمرکز دارد. اغلب افراد مبتلا به استئومیلیت با آنتی بیوتیک، یا جراحی و یا هر دو درمان می‌شوند

webmd

مشکلات رایج یک بیمار مبتلا به استئومیلیت

منبع : سایت دکتر سلام

لطفا نظر خود را درباره مشکلات رایج یک بیمار مبتلا به استئومیلیت با ما در میان بگذارید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *