X

خرید ساعت

مدیر اپل به همه کارکنانش تذکر داد!

مدیر اپل به همه کارکنانش تذکر داد!

پورتال تفریحی پورتال ۱ :: لطفا در ادامه مدیر اپل به همه کارکنانش تذکر داد! را ببینید.

پورتال یک آرشیو وب فارسی:برترین ها:
مدیر اپل به همه کارکنانش تذکر داد!

این هفته در پی اتفاقی که در فروشگاه شعبه‌ی ملبورن رخ داد، برای اپل مانند یک کابوس سپری شد.

مجله دیجی کالا – فرزانه احسانی مؤید: روز سه‌شنبه ویدیویی روی اینترنت منتشر شد که نشان می‌داد کارمندان یکی از فروشگاه‌های اپل در ملبورن استرالیا از ارایه‌ی خدمات به سه مشتری سیاه‌پوست خودداری کردند و خودشان این‌طور گفتند که می‌ترسیدند این سه نوجوان قصد دزدی داشته باشند.

تیم کوک ایمیل تذکر برای تمامی کارمندان شرکت اپل ارسال کرد

در رفع این سوء تفاهم، شرکت اپل رسما به خاطر این رفتار بی‌ادبانه‌ی کارمندان‌اش عذرخواهی و اعلام کرد که این شرکت هیچ فرقی میان نژادها و اقلیت‌ها قایل نیست. این شرکت گفت: “ما اعتقاد داریم که تمامی انسان‌ها، فارغ از نژاد، جنسیت، سن، هویت،مذهب یا هر نوع گرایشی، با یکدیگر برابر هستند. این سیاست غالب تمام شعب اپل در تمام نقاط دنیا هست. ما همچنان نهایت تلاش خود را می‌کنیم تا رفتار رضایت‌بخشی با تمام مشتری‌های‌مان داشته باشیم.”

اپل آن سه دانش‌آموز سیاه‌پوست و مدیرشان را به فروشگاهی که اتفاق در آن‌جا رخ داده بود، دعوت کرد. اگرچه این آتش فروکش کرده ولی پیداست که از این به بعد رفتار کارمندان ملبورن تاثیر عمیقی بر جلوه‌ی شرکت اپل خواهد داشت.

«تیم کوک» (Tim Cook)، مدیر ارشد اپل اوایل این هفته ایمیلی به تمام کارمندان شرکت فرستاد و معیارها و ارزش‌های شرکت را به آن‌ها یادآور شد. او همچنین در ایمیل خود به اقدام‌هایی اشاره کرد که اپل به منظور تکرار نشدن این اتفاق انجام خواهد داد.

کوک خطاب به همه گفت: “اپل پذیرا هست؛ درها و قلب‌های این شرکت، بدون در نظر گرفتن سن، جنسیت، نژاد، درآمد، ظاهر یا هرگونه ایدیولوژی، به روی همه‌ی افراد باز هست. همین پذیرفتن تفاوت‌ها بوده که باعث پیشرفت و تولید محصولات بهتر شده هست.”

تیم کوک ایمیل تذکر برای تمامی کارمندان شرکت اپل ارسال کرد

کوک همچنین اعلام کرد: “تمامی کارکنان شعبه‌ی ملبورن تحت دوره‌ی آموزش دوباره‌ی «مشتری‌مداری» قرار خواهند گرفت. این اتفاق، یک استثنا در میان فروشگاه‌های اپل و کارمندان این شرکت بوده و نباید به عنوان یک مدل رایج از رفتار آن‌ها تلقی شود. اساس کار ما، احترام به مشتری‌هاست و اصلا به همین دلیل هست که در طراحی محصولات‌مان وسواس و دقت زیادی به خرج می‌دهیم. ما فروشگاه‌ها را زیبا و پذیرا طراحی می‌کنیم و سعی می‌کنیم بیش‌ترین سودرسانی را به جامعه‌ی پیرامون داشته باشیم. ما تعهد داریم تا کیفیت زندگی مردم را ارتقا بدهیم.”

تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۴ – ۱۴:۳۱

مدیر اپل به همه کارکنانش تذکر داد!

منبع : پورتال پورتال یک

لطفا نظر خود را درباره مدیر اپل به همه کارکنانش تذکر داد! با ما در میان بگذارید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *