X

متخصصان قلب از علت مرگ هادی نوروزی می‌گویند

متخصصان قلب از علت مرگ هادی نوروزی می‌گویند

متخصصان قلب از علت مرگ هادی نوروزی می‌گویند

احتمال ابتلای کاپیتان به بیماری نهفته قلبی یا ضخامت دیواره قلب.

به گزارش روز از نو ، چند ساعت بعد از فوت ناگهانی هادی نوروزی کاپیتان تیم پرسپولیس خبرهای تازه‌ای درباره علت مرگ او در رسانه ها منتشر می شود. پزشکان و متخصصان قلب حمله قلبی حین خواب را علت فوت این بازیکن ۳۰ ساله می دانند. همسر هادی نوروزی در این باره می‌گوید: نیمه شب حوالی ساعت ۴ بود که متوجه دشواری تنفس هادی نوروزی شد. هادی سخت نفس می شید سریع با اورژانس تماس گرفتم و هادی را به بیمارستان رساندیم.

پندار خمارلو مدیر روابط عمومی پرسپولیس نیز درباره مرگ ناگهانی نوروزی اضافه می کند: این اتفاق عجیبی هست حدود ساعت ۵ بود که همسر مرحوم هادی نوروزی با من تماس گرفت و موضوع را مطرح کرد.

به گفته علیپور پزشک تیم پرسپولیس هادی نوروزی در هیچ یک از تست های پزشکی تا امروز علائمی از عوامرض قلبی و مشکلا قلبی نداشته که این اتفاق برایش بیافتد.

منشا اصلی بیماری قلبی مادرزادی هست
این اظهار نظرهای در حالی هست که دکتر آتوسامصطفوی متخصص قلب و عروق و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در مورد ایست قلبی در ورزشکاران جوان، به خصوص هادی نوروزی به خبرنگار الو دکتر می گوید: اصولا بیشتر سکته های قلبی که در ورزشکاران رخ می دهد، منشا اصلی بیماری قلبی مادرزادی هست؛ ممکن هست ماهیچه قلب کلفت باشد و این می تواند یکی از دلایل بروز سکته قلبی در جوانان باشد.

خون رسانی مختل می شود
دکتر مصطفوی ادامه می‌دهد: علت دیگری که باعث ایست قلبی می شود جدا نشدن عروق کرونر از قسمت طبیعی هست؛ به بیان دیگر مسیر این عروق از آئورت تا شریان ریوی هست. ورزشکار وقتی ورزش های ناگهانی انجام می دهد، بین این دو قسمت آئورت تا شریان ریوی فشار وارد می شود، به طوری که انگار این رگ ها قیچی می شوند. در این مواقع خون رسانی مختل می شود و شخص ایست قلبی می کند. موارد ذکر شده شایع ترین علت های ایست قلبی در ورزشکاران و جوانان هستند.

ایست قلبی در جوانانی که سابقه مشکلات قلبی دارند، امری شایع هست
عضو هئیت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به این نوشته که برخی از اختلالات در کانال های یونی( مثل سندرم های مختلف در کانال های یونی شان ایراد داشته باشد) می توانند باعث بروز این اتفاق یعنی ایست قلب بشوند، به الو دکتر می گوید: البته گاهی اوقات اختلال یونی در نوار قلب نشان داده می شود و گاهی اوقات نشان داده نمی شود. در مورد آقای هادی نوروزی کاپیتان تیم پرسپولیس باید این علائم بررسی شود که آیا سابقه مشکلات قلبی در خانواده شان وجود داشته هست یا نه؟ گاهی اوقات دچار درد سینه می شدند ؟ چشمانشان سیاهی می رفته و دچار سرگیجه در بعضی مواقع می شده اند یا نه؟ پاسخ به این سوالات تاحدودی می تواند در شرح حال کمک کند. البته در مورد تشخیص علت مرگ آقای هادی نوروزی باید اتوکسی انجام شود تا علت اصلی ایست قلبی مشخص شود. بااین حال ایست قلبی در جوانانی که سابقه مشکلات قلبی دارند، امری شایع هست.

بیشترین علت ایست قلبی، ضخامت دیواره عضله قلب در ورزشکاران هست
دکتر هدایت داریوش، متخصص قلب و عروق نیز با اشاره به درگذشت ناگهانی هادی نوروزی درباره علت سکته های قلبی در جوانان به خبرنگار الو دکتر می گوید: بیشترین علت ایست قلبی، ضخامت دیواره عضله قلب در ورزشکاران هست. البته علت های دیگری مثل بیماری های نهفته عروق قلب می توانند باعث ایست قلبی بشوند. در مورد هادی نوروزی هنوز علت اصلی مشخص نشده هست. اما ضخیم شدن دیواره قلب اصلی ترین علت هست که می تواند یا مادرزادی باشد، یا براثر ورزش و تمرینات این دیواره ضخیم شده باشد که البته با انجام اکو مشخص می شود که این مشکل مادرزادی هست یا ناشی از عوامل دیگر مثل تمرینات ورزشی هست. گاهی اوقات استرس زمینه ساز ایست قلبی هست، البته علت نیست، بلکه زمینه را برای ایست قلبی آماده سازی می کند.

مطالب مرتبط:

پورتال یک علی کریمی به فوت ناگهانی هادی نوروزی + عکس

بُهت ملی‌ پوشان از درگذشت نوروزی +تصاویر

همسر هادی نوروزی در شوک + تصاویر

وداع با نوروزی در ورزشگاه آزادی

کی روش در لحظه اعلام خبر فوت هادی نوروزی + عکس

بازیکنان پرسپولیس در بیمارستان آتیه / درگذشت هادی نوروزی +تصاویر

شوک برانکو از درگذشت نوروزی

کاپیتان جوان پرسپولیس درگذشت /شوک تلخ به فوتبال ایران

نوشته متخصصان قلب از علت مرگ هادی نوروزی می‌گویند اولین بار در روز از نو پدیدار شد.

متخصصان قلب از علت مرگ هادی نوروزی می‌گویند

تهیه و گردآوری:پورتال ۱

لطفا نظرات خود را درباره متخصصان قلب از علت مرگ هادی نوروزی می‌گویند با ما در میان بگذارید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *