لالایی برای جنین، چقدر شگفت انگیز

لالایی برای جنین، چقدر شگفت انگیز

سایت تفریحی پورتال ۱ :: لطفا در ادامه لالایی برای جنین، چقدر شگفت انگیز را ببینید.

یک پژوهش جدید نشان می‌دهد که بهترین راه برای اطمینان از داشتن یک نوزاد شاد و سرحال، خواندن لالایی در زمان پیش از تولد است.
بررسی‌ها روی ۱۶۰ زن نشان می‌دهد مادرانی که هم در دوران بارداری و هم پس از تولد برای فرزندانشان لالایی می‌خوانند، بچه‌های آرام‌تری دارند که کمتر گریه و بی‌تابی می‌کنند.
در این پژوهش بانوان به دو دسته تقسیم شدند که به دسته اول گفته شد قبل و بعد از تولد نوزادان‌شان برای آنها لالایی بخوانند و از دسته دوم خواسته شد که این کار را انجام ندهند.
نتایج این پژوهش نشان داد نوزادانی که در گروه اول قرار داشته و مادرانشان برای آنها آواز می‌خواندند ۱۸٫۵ درصد از اوقات گریه می‌کنند و در مقایسه کودکانی که مادرانشان هرگز برای آنها آواز نخوانده بودند ۲۸٫۲ درصد از مواقع گریه می‌کردند.
محققان در یک پژوهش علمی که “اندازه گیری پیوند مادر به نوزاد” اسم کوچک داشت، ساعت خواب نوزاد ، گریه و حملات کولیک را نیز مورد بررسی قرار دادند.
کولیک معمولا با گریه‌های مکرر و معمولاً روزانه همراه است و ظاهراً با درد شکمی ارتباط دارد. این حمله معمولاً ناگهان آغاز می‌شود و اغلب پس از شیر میل کردن رخ می‌دهد. گریه کودک در این حملات بلند و مداوم است. این حملات معمولاً یک تا چهار ساعت طول کشیده و در نتیجه آن صورت کودک برافروخته و قرمز می‌شود. شکم کودک گاهی اوقات ورم کرده و برآمده می‌شود. پاها به نوبت خم و کشیده می‌شوند، پاهای کودک اغلب سرد و دست‌ها گره شده است.
در هفته‌های پس از تولد مشخص شد که میزان پیوند بین مادر و نوزاد در بین مادرانی که برای نوزادانشان آواز می‌خواندند ۱٫۹۶ و برای مادران دیگر ۱٫۲۸ بود.
محققان این پژوهش بر این باورند که لالایی مادران، پیوند مادر و نوزاد را بهبود بخشیده و همچنین دارای اثرات مثبت بر رفتار نوزاد و استرس‌(Stress)های مادر است.

لالایی برای جنین، چقدر شگفت انگیز

منبع : نی نی بان

لطفا نظر خود را درباره لالایی برای جنین، چقدر شگفت انگیز با ما در میان بگذارید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موبایلتو شارژ کن