قوانین جدید پیج اینستاگرام برای عکس‌‌های فتوشاپ شده
پیج اینستاگرام در پی سیاست‌های فیس‌بوک برای رقابت با اخبار جعلی عکس‌های فتوشاپ شده را با عنوان «اطلاعات نادرست» برچسب‌زنی کرده است.

به گزارش ایتنا و به نقل از techradar، بررسی‌کنندگان محتوای پیج اینستاگرام به‌تازگی تصاویر تغییریافته دیجیتالی را با برچسب «اطلاعات نادرست» به مخاطب نشان می‌دهند و حتی برخی از تصویر فتوشاپ شده که برای مصارف هنری انجام‌شده بود هم در این دسته قرارگرفته‌اند.

این اقدام جدید پیج اینستاگرام در جهت تلاش‌های کمپانی مادر این پلتفرم یعنی فیس‌بوک برای رقابت با اخبار جعلی است. پیج اینستاگرام هنوز مشخص نکرده است که چه محتوایی به‌عنوان «اطلاعات نادرست» شناخته می‌شود و تنها هشدار داده است که ازاین‌پس پست‌ها برای قرار گرفتن در این شبکه اجتماعی باید از جانب بررسی‌کنندگان محتوای پیج اینستاگرام تائید شوند.

زمانی که به یک پست برچسب «اطلاعات نادرست» زده می‌شود، پیج اینستاگرام با فیلتر کردن این پست از بخش اکسپلور یا هشتگ ها، یافتن آن را دشوارتر می‌کند. بااین‌حال نسخه اصلی این پست ممکن است یک دسته‌بندی یا صفحه پروفایل کاربر نمایش داده شود اما با کلیک روی آن‌ها هشداری مبنی بر ارائه «اطلاعات نادرست» در این تصویر برای مخاطبان نمایش داده می‌شود.

قرار دادن تصاویری که به‌صورت دیجیتال تغییر یافته‌اند در پیج اینستاگرام بسیار شایع است اما این نوع از سیاست‌گذاری این پلتفرم بحث‌های زیادی را در رابطه با تندروی و ناسازگاری پیج اینستاگرام در برچسب‌زنی پست‌ها به وجود آورده است. همچنین این اقدام پیج اینستاگرام استدلال‌های قدیمی درباره دست‌کاری تصاویر به دلایل هنری و “عکاسی واقعی” را از نو مطرح کرده است.لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موبایلتو شارژ کن