قطره آهن دندان را سیاه می کند؟

قطره آهن دندان را سیاه می کند؟

سایت تفریحی پورتال ۱ :: لطفا در ادامه قطره آهن دندان را سیاه می کند؟ را ببینید.

احتمالا شما هم به بچه‌های کم سن و سالی برخورده‌اید که دندان‌هایشان دچار تغییر رنگ شده است.

احتمالا شما هم به بچه‌های کم سن و سالی برخورده‌اید که دندان‌هایشان دچار تغییر رنگ شده است. دندان اغلب آن‌ها تیره می‌شود و در ظاهر و زیبایی کودک خلل وارد می‌کند. مادران زیادی نگران این موضوع هستند و به خاطر چنین مواردی به دندانپزشک کودک مراجعه می‌کنند تا درباره علت‌های پیدایش و درمان آن سوال ‌کنند.

نخستین پاسخی که بیشتر این والدین درباره این تغییر رنگ در ذهن خود دارند به مصرف قطره آهن این کودکان مربوط می‌شود. بیشتر والدین هم می‌دانند که برای جلوگیری از تیره شدن دندان در اثر مصرف قطره آهن، به مادران توصیه می‌شود که این قطره را ته حلق كودك ریخته و بلافاصله پس از آن، دندان‌های کودک را به طور كامل مسواك بزنند یا حداقل آن‌ها را با یک پارچه تمیز کنند.

درست است که قطره آهن باعث تغییر رنگ دندان‌ها در سنین پایین می‌شود اما این تغییر رنگ دندان‌ها می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. به عنوان مثال ممکن است دندان‌ها دچار پوسیدگی شده باشند چون در مواردی شروع پوسیدگی با تغییر رنگ همراه است. البته نباید از نظر دور داشت که عکس این قضیه نیز محتمل است. یعنی خود این تغییر رنگ‌ها نیز دندان را بسیار مستعد پوسیدگی می‌کنند ‌و نیاز به مراقبت بیشتر دارند. در مواردی نیز دیده شده است که عامل برخی تغییر رنگ‌ها  ضربه به دندان است که در این موارد پیگیری‌های مكرر و بررسی‌های رادیوگرافیك منظم لازم است.

بنابراین برای درمان تغییر رنگ‌ها ابتدا باید علت آن مشخص شود، زیرا هر علتی درمان مخصوص به خود را دارد كه از پالیش دندان‌ها تا ترمیم، درمان ریشه و یا كشیدن دندان، با هم متفاوت هستند. اما موضوع این است که نباید از کنار این تغییر رنگ دندان به راحتی عبور کرد بلکه باید آن‌ها را جدی گرفت و به دنبال روش‌های درمان خاصشان بود.

قطره آهن دندان را سیاه می کند؟

منبع : نی نی بان

لطفا نظر خود را درباره قطره آهن دندان را سیاه می کند؟ با ما در میان بگذارید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موبایلتو شارژ کن