X

خرید ساعت

فضانوردانی که تا پای مرگ رفته‌اند/خاطراتی از حوادث فضایی

فضانوردانی که تا پای مرگ رفته‌اند/خاطراتی از حوادث فضایی

سایت تفریحی پورتال ۱ :: لطفا در ادامه فضانوردانی که تا پای مرگ رفته‌اند/خاطراتی از حوادث فضایی را ببینید.

 

 

تا به حال خطرات فراوانی فضانوردان را در فضا تهدید کرده است که از آن جمله می‌توان به حضور فضانورد جری Lineger در آتش‌سوزی مهیب سال ۱۹۹۷ در سفینه فضایی سرنشین‌دار و نیز اسکات Parazinsky اشاره کرد که مجبور به راهپیمایی فضایی خطرناک جهت رفع مشکل پنل‌های خورشیدی به مدت ۴ ساعت در فضا شده است.

در سال ۱۹۹۷ در یک ایستگاه فضایی یک انفجار باعث آتش‌سوزی مهیب و خطرناکی شد که به مدت ۱۴ دقیقه ادامه داشت و خدمه به شدت سعی در اطفای آن داشتند، پس از اطفای حریق، مشکل بعدی فضانوردان دور پیچیده شده در فضا و مشکل تنفس و کمبود اکسیژن بود، به طوری که آن‌ها به ناچار مجبور به استفاده از کپسول اکسیژن تا رسیدن به شرایط عادی شدند.چندی پیش نیز فضانوردان پس از بازگشت موفقیت آمیز از سفر فضایی و استقرار در ایستگاه فضایی بین المللی ISS هنگام فرود در قزاقستان در قسمت‌ای دور افتاده که متخصصان احتمال فرود سفینه در آنجا را نمی‌دادند، فرود آ‌مدند و به دلیل عدم داشتن تلفن همراه مجبور به پیاده‌روی تا رسیدن به نزدیک‌ترین مرکز برقرارکننده ارتباط تلفنی ماهواره‌ای با سازمان فضایی روسیه شدند. در نهایت یک هلی‌کوپتر در ۳۰۰ مایلی قسمت فرود آن ها موفق به پیدا کردن آن‌ها و انتقال آن‌ها شد.

در سال ۲۰۰۷ فضانورد اسکات پارازینسکی مجبور به انجام یک راهپیمایی فضایی خطرناک برای تعمیر پانل‌های خورشیدی آسیب دیده در ایستگاه فضایی بین المللی شد و به خاطر تعمیر مجبور به دست زدن به پنل‌های خورشیدی شد که دست زدن به آن‌ها می‌تواند شوک قدرتمند برقی به فضانورد دهد و حتی او را با مرگ مواجه کند. برای جلوگیری از برق گرفتگی، این فضانورد از لباس مخصوص فضانوردی که عایق در مقابل جریان برق است، استفاده کرد.

در این مأموریت هر لحظه امکان داشت فضانورد دچار برق گرفتگی و یا انفجار کپسول اکسیژن و آتش گرفتگی شود. پژوهشگران بر اساس حوادث رخ داده شده تا به حال هشدار می‌دهند امکان دارد بروز حوادث جان فضانوردان اعزامی به سیاره مریخ را در سال‌های نه چندان دور تهدید کند و سبب مرگ آن‌ها شود.

۵۴۵۴

نوشته شده توسط : kotoleha در موضوع : تکنولوژی

با فالو کردن ما در شبکه اینستاگرام و دیگر شبکه های مجازی، از جوایز و قرعه کشی های ما که فقط از طریق شبکه های اجتماعی اعلام میشود مطلع شوید.

http://www.khabaronline.ir/detail/474273

=============================================

مطالب مشابه

فضانوردانی که تا پای مرگ رفته‌اند/خاطراتی از حوادث فضایی

لطفا نظر خود را درباره فضانوردانی که تا پای مرگ رفته‌اند/خاطراتی از حوادث فضایی با ما در میان بگذارید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *