غذای کمکی برای نوزادان نارس و کم وزن

غذای کمکی برای نوزادان نارس و کم وزن

سایت تفریحی پورتال ۱ :: لطفا در ادامه غذای کمکی برای نوزادان نارس و کم وزن را ببینید.

وزن تولد ۲۲۰۰ قد ۴۷ و دور سر ۳۴ بودن وزن الان ۵۵۰۰ قدش ۵۵ دورسر ۳۸/۵ در هر روز دفع دفع داره ولی سبزه رنگه و بد بو علت چیست؟

سوال مخاطب نی‌نی‌بان: نوزاد پسری دارم که در ۳۴ هفته ۵ روز به دنیا اومد الان ۹۰ روز می کنه و از شیر خشک نان ۱ و گاهی از شیر خودم می کشم بهش می دم. وزن تولد ۲۲۰۰ قد ۴۷ و دور سر ۳۴ بودن وزن الان ۵۵۰۰ قدش ۵۵ دورسر ۳۸/۵ در هر روز دفع دفع داره ولی سبزه رنگه و بد بو علت چیست؟ البته گاهی زرد.
مصرف اسیدفولیک سه ماه قبل از بارداری

پاسخ دکتر مهدی میرطاهری، متخصص نوزادان و کودکان:
باید بدانید معمولا شیرخوارانی که نارس به دنیا می آیند و وزن آنها زیر ۲ کیلو و ۵۰۰ گرم است، دو سال طول می کشد تا به قد و وزن مناسب برسند. در حال حاضر هم با توجه به وزن بدو تولد، وزن گیری کودکتان مناسب است و جای نگرانی نیست. بهترین راه برای تشخیص کافی بودن شیرمادر، افزایش وزن و قد شیرخوار بر اساس منحنی رشد است که با مراجعه به پزشک کودکان و با بررسی رشد ماهیانه شیرخوار این کار میسر است.

پاسخ دکتر محمود بنی اعمام، متخصص بيماريهاي كودكان و نوزادان:
رنگ سبز در مدفوع نوزاد بدلیل کنده شدن پرزهای دیواره روده ایجاد می شود. شیر یا غذای هضم نشده باعث ایجاد این حال می شود. اگر این وضعیت تکرار می شود، انجام آزمایش مدفوع و کشت ادرار لازم است. درصورتیکه نتایج آزمایشات صحت و سلامت نوزاد را تایید کرد و وزن گیری نوزاد هم روند متناسب را طی می کند، کافیست در تغذیه نوزاد تغییراتی ایجاد کنید تا مشکل برطرف شود.

نی‌نی‌بان جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «کودک‌یاری» و «سلامت جنسی» در اختیار شما قرار می‌دهد.

براي عضويت در خبرنامه ني ني بان و اطلاع از بهترين و پربيننده ترين مطالب، کافي است يک بار فرم عضويت ما را از اينجا پر کنيد.

غذای کمکی برای نوزادان نارس و کم وزن

منبع : نی نی بان

لطفا نظر خود را درباره غذای کمکی برای نوزادان نارس و کم وزن با ما در میان بگذارید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موبایلتو شارژ کن