عکس یادگاری سورنا و سورنا !

عکس یادگاری سورنا و سورنا !

پورتال تفریحی پورتال ۱ :: لطفا در ادامه عکس یادگاری سورنا و سورنا ! را ببینید.

دکتر سورنا ستاری در آیین رونمایی نسل ۳ از ربات انسان‌نمای سورنا، با بیان این که طی دوره کنونی فعالیت معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، فرهنگ‌سازی و ترویج ارزش گذاری به سرمایه انسانی جوان اهتمام کرده می باشد، عنوان کرد: تلاش کردیم که این فرهنگ را در جامعه ترویج دهیم و کاری کنیم که جامعه نیروی انسانی جوان و متخصص را به مثابه یک سرمایه ارزشمند در نظر بگیرد. زیرا آن‌چه که موجب اقتدار و مطرح شدن کشورمان در عرصه جهانی می‌شود، اقتدار برآمده از سرمایه انسانی می باشد.

ستاری با اشاره به جایگاه جهانی پنجم کشورمان در تربیت نیروی انسانی متخصص فنی و مهندسی، بار دیگر به ظرفیت ۳۰ میلیونی جمعیت جوان کشورمان اشاره کرد و گفت: پروژه‌های کاربردی و فناورانه که با راهبرد و هدفی معین تعریف می‌شوند، در صورتی که بر اساس ساز و کار صحیح و بر مبنای دانش و توانمندی نیروی انسانی جوان کشورمان تعریف شوند، مانند همین ربات سورنا، می‌توانند مجموعه‌ای از فناوری‌ها باشند که هر کدام موجب تحولی عظیم در جامعه می‌شوند.

رییس بنیاد ملی نخبگان ضمن اعلام حمایت این بنیاد از استادان، نخبگان و استعدادهای برتر دانشگاهی، بر ضرورت حمایت از این افراد تاکید کرد و گفت: یکی از موارد ضروری برای اصلاح، توجه بر سرمایه گذاری صحیح بر روی استادان، متخصصان، گروه‌ها و مراکز تخصصی می باشد. متاسفانه به طور ویژه از آنان حمایت نمی‌کنیم. مراکز نخبه پرور ضمن آنکه باید مورد توجه ویژه قرار بگیرند، لازم می باشد تلاش بیشتری در راستای حمایت از سرمایه‌های ارزشمند متخصص کشور داشته باشد.

ستاری متخصصان هموطن ساکن خارج از کشور را دیگر سرمایه ارزشمند بالقوه کشورمان خواند و با اشاره به ساز و کارهای فراهم شده در معاونت علمی و بنیاد ملی نخبگان و صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران برای حمایت از این افراد گفت: نیاز می باشد با حمایت از استادان برجسته، به توسعه و حفظ سرمایه انسانی و نگهداشت آن در ایران بپردازیم.

وی ضمن تاکید بر آغاز اصلاح فرهنگ پیشین دانشگاه‌ها از آموزش محوری صرف و ایجاد فضای کارآفرینی، گفت: این نگرش که صرفا وظیفه دانشگاه تدریس نیست، به دولت متکی نیست و باید بخش قابل توجهی از درآمد خود را از محل فروش فناوری و قراردادهای ارتباط با صنعت تامین کند، باید در سطح جامعه، فرهنگ‌سازی و ترویج و تثبیت شود. دولت نیز باید در شکل گیری این فرهنگ کمک کند.

همچنین در این مراسم ستاری از آغاز حمایت معاونت علمی از پروژه سورنای نسل ۴ خبر داد.

۵۴۵۴

 

نوشته شده توسط : kotoleha در موضوع : تکنولوژی

با فالو کردن ما در پیچ اینستاگرام و دیگر شبکه های مجازی، از جوایز و قرعه کشی های ما که فقط از طریق شبکه های اجتماعی اعلام میشود مطلع شوید.

http://www.khabaronline.ir/detail/479152

=============================================

مطالب مشابه

عکس یادگاری سورنا و سورنا !

لطفا نظر خود را درباره عکس یادگاری سورنا و سورنا ! با ما در میان بگذارید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *