عراق ترکیه را به اقدام نظامی تهدید کرد

عراق ترکیه را به اقدام نظامی تهدید کرد

سایت تفریحی پورتال ۱ :: لطفا در ادامه عراق ترکیه را به اقدام نظامی تهدید کرد را ببینید.

واضح آرشیو وب فارسی:مشرق نیوز: وزیر خارجه عراق در واکنش به ادامه حضور نظامیان ترکیه در شمال کشورش گفته که اگر گزینه ای جز جنگ با ارتش ترکیه باقی نمانده باشد، عراق این گزینه را عملیاتی خواهد کرد.
به گزارش مشرق، نظامیان ترکیه چند هفته ای است که بدون دعوت وارد شمال عراق شده و در عمل، خاک یک کشور دارای حاکمیت کلی را تصرف کرده اند؛ مقامات عراقی پس از چند هفته دعوت شفاهی از آنکارا برای عقب کشیدن نظامیانش، حالا به تهدید نظامی روی آورده اند.
بر اساس گزارش رویترز، «ابراهیم جعفری» وزیر خارجه عراق امروز واکنشی جدید به ادامه حضور نظامیان ترکیه در شمال کشورش نشان داد و گفت: «اگر راه حل دیگری جز این (راهکار نظامی) نمانده باشد، این راه حل را به کار می بندیم. اگر مجبور شویم برای دفاع از حق حاکمیت و ثروت خود به مسابقه روی بیاوریم، آنگاه از روی اجبار مسابقه خواهیم کرد.»
ترکیه تاکنون پاسخ قانع کننده ای به مقامات بغداد نداده و حتی چندی پیش «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه مدعی شده بود که نظامیان را به درخواست مقامات عراقی اعزام کرده است.
تاریخ آخرین واکنش ترکیه به امروز بازمی گردد؛ «احمد داود اوغلو» نخست وزیر ترکیه امروز در تماس تلفنی با حیدرالعبادی همتای عراقی خود به وی گفته بود که حساسیت عراق در خصوص حق حاکمیت خود را درک می کند ولی بحث حضور نظامیان ترکیه در شمال عراق را باید با درنظر … [ تماشا متن کامل خبر در سایت سرگرمی تحلیلی مشرق ]

چهارشنبه ، ۹دی۱۳۹۴

[تماشا متن کامل خبر]

عراق ترکیه را به اقدام نظامی تهدید کرد

منبع : سایت واضح

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موبایلتو شارژ کن