X

طراحی هوشمندانه آپارتمان ۱۸مترمربعی

طراحی هوشمندانه آپارتمان ۱۸مترمربعی

پورتال یک آرشیو وب فارسی:الف: طراحی هوشمندانه آپارتمان ۱۸مترمربعی

تاریخ انتشار : پنجشنبه ۹ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۱۱
 
معماران یکی از استودیوهای نقشه‌کشی کشور اوکراین اخیرا موفق به طراحی آپارتمانی شده‌اند که در فضای ۱۸ متر مربع تمامی امکانات لازم را دارا می باشد.
این آپارتمان شگفت‌انگیز دارای سقفی به ارتفاع پنج متر می باشد و طراحان با تکنیک افزایش ارتفاع موفق به طراحی اتاق خواب بالاتر از کف و افزایش دوبرابری فضای مفید شده‌اند. به گزارش ایسنا، طراحان از در شیشه‌ای امتداد یافته تا سقف و آینه بزرگ پشت آن برای مجسم کردن احساس فضای بزرگ در ذهن بیننده استفاده کرده‌اند. فضای پشتی قسمت پایین آپارتمان به تجهیزاتی همچون توالت، ماشین ظرفشویی، انبار و حمام اختصاص داده شده می باشد. در این آپارتمان کوچک فضای زیر راه‌پله به آشپزخانه اختصاص داده شده، البته فضای آشپزخانه فضای کافی برای یک آشپزی تمام‌عیار را ندارد بلکه در این فضا از یک اجاق الکتریکی چهار شعله و مایکروویو استفاده شده می باشد.  


فضای نشیمن این آپارتمان کوچک به یک مبل راحتی مناسب و سیستم گرمایشی و سرمایشی مجهز شده می باشد. نکته قابل توجه نیز استفاده از فضای پلکان اتاق خواب برای قفسه‌های نگهداری وسایل و کتاب می باشد. فضای اتاق خواب این آپارتمان به طور کاملا هوشمندانه‌ای طراحی شده به نحوی که کاملا جادار و کاربردی می باشد. این فضا به یک تخت دونفره، میز مطالعه، قفسه و لامپ بالای تخت مجهز شده می باشد. همچنین فضای مطالعه اتاق خواب در کنار پنجره بزرگ که از طبقه همکف به بالا امتداد دارد قرار دارد و احساس بسیار خوب و آرامش‌بخش یک خانه معمولی را به انسان می‌بخشد.

طراحی هوشمندانه آپارتمان ۱۸مترمربعی

تهیه و گردآوری : پورتال ۱

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *