X

خرید ساعت

سرلاک را جایگزین فرنی و حریره نکنید!

سرلاک را جایگزین فرنی و حریره نکنید!

سایت تفریحی پورتال ۱ :: لطفا در ادامه سرلاک را جایگزین فرنی و حریره نکنید! را ببینید.

از شیر خودم تغذیه می کند. فرنی با آب و آرد برنج به او می دهم که دچار نفخ شدید و دل درد شده و بسیار بد خلقی می کند.

سوال مخاطب نی‌نی‌بان: فرزندم شش ماه و یک هفته سن دارد از شیر خودم تغذیه می کند. فرنی با آب و آرد برنج به او می دهم که دچار نفخ شدید و دل درد شده و بسیار بد خلقی می کند. می توانم سرلاک را جایگزین فرنی کنم؟
سرلاک را جایگزین فرنی و حریره نکنید!

پاسخ دکتر سعیده فراتی، متخصص نوزادان و کودکان:
دل درد نوزاد دلایل متعددی می تواند داشته باشد و جایگزین کردن فرنی و حریره بادام با سرلاک، لزوما باعث جلوگیری از دل درد و نفخ نوزاد نخواهد شد. همواره توصیه می شود شروع غذای کمکی با موادغذایی تازه و ساده باشد. زیرا نمی خواهیم در ذائقه و عادات غذایی نوزاد تغییر چشمگیر ایجاد شود تاجاییکه نسبت به شیر مادر و غذاهای بدون طعم (حریره، لعاب برنج، سوپ و…) بی اشتها شود. در این مرحله غذای کمکی جنبه وزن گیری برای نوزاد ندارد و صرفا جهت آشنایی سیستم گوارش با مواد غذایی این عمل انجام می شود. بنابراین می توانید حجم فرنی و حریره را به ۱/۴ قاشق غذاخوری بعد از شیردهی کاهش دهید.

نی‌نی‌بان جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «کودک‌یاری» و «سلامت جنسی» در اختیار شما قرار می‌دهد.

براي عضويت در خبرنامه ني ني بان و اطلاع از بهترين و پربيننده ترين مطالب، کافي است يک بار فرم عضويت ما را از اينجا پر کنيد.

سرلاک را جایگزین فرنی و حریره نکنید!

منبع : نی نی بان

لطفا نظر خود را درباره سرلاک را جایگزین فرنی و حریره نکنید! با ما در میان بگذارید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *