سازمان ملل از توافق با یمنی‌ها خبر داد

سازمان ملل از توافق با یمنی‌ها خبر داد

سایت تفریحی پورتال ۱ :: لطفا در ادامه سازمان ملل از توافق با یمنی‌ها خبر داد را ببینید.

واضح آرشیو وب فارسی:فرهنگ نیوز:
 سازمان ملل از توافق با یمنی‌ها خبر داد
سازمان ملل از توافق با یمنی‌ها خبر داد سازمان ملل متحد اعلام کرد، مشارکت کنندگان در مذاکرات صلح در یمن با ارسال کمک‌های بشردوستانه به شهرستان تعز موافقت کردند.

به گزارش فرهنگ نیوز به نقل از «رویترز»، سازمان ملل متحد، امروز- پنجشنبه- در بیانیه‌ای اعلام کرد، مشارکت کنندگان در مذاکرات صلح در یمن که با نظارت فرستاده این سازمان در امور یمن در حال برگزاری در شهرستان «ژنو» سوئیس است، با ازسرگیری فوری ارسال کمک‌های بشردوستانه به شهرستان تعز موافقت و بر ادامه تلاش‌ها برای انتقال به رایزنی درخصوص مسائل کلی با هدف پایان دادن به جنگ، تأکید کردند.
 
این بیانیه که در سومین روز مذاکرات گروه‌های یمنی صادر می‌شود، در ادامه گفت: «رایزنی‌ها طی چند روز آینده ادامه خواهد یافت و تلاش خواهد شد تا راهی روشن و رو به‌جلو برای حل و فصل بحران با تمرکز به مسائل تعیین شده، به‌دست آید.»
 
مذاکره‌کنندگان یمنی قرار است درخصوص آتش‌بس ملی و پایدار، آزادی زندانیان و اسرا، خارج کردن نیروها، مشخص کردن اقدامات امنیتی موقت، تحویل تسلیحات سنگین به دولت و نیز کنترل دولت بر نهادهای دولتی و ازسرگیری گفت‌وگوهای سیاسی فراگیر رایزنی کنند.
 
مذاکرات بین گروه‌های یمنی از سه‌شنبه زیر نظر سازمان ملل متحد در سوییس برگزار می‌شود.
 
طبق این گزارش، جنگ ائتلاف متجاوز سعودی علیه یمن که از ماه مارس گذشته (۶ فروردین) آغاز شده، به کشته شدن حدود ۶۰۰۰ نفر و زخمی شدن ۲۸ هزار نفر منجر شده است و اغلب قربانیان را غیر نظامیان تشکیل می‌دهند. به‌علاوه جنگ به ۸۰ درصد جمعیت یمن آسیب رسانده است.
 
 

منبع: تسنیم

۹۴/۹/۲۶ – ۲۲:۰۹ – ۲۰۱۵-۱۲-۱۷ ۲۲:۰۹:۵۰

سازمان ملل از توافق با یمنی‌ها خبر داد

منبع : سایت واضح

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موبایلتو شارژ کن