روستایی که مردمش عاشق آمپول‌اند!+عکس

روستایی که مردمش عاشق آمپول‌اند!+عکس

درحالی‌که بیشتر مردم دنیا هر کاری می‌کنند تا از زیر تزریق آمپول فرار کنند در یکی از روستاهای کامبوج وضعیت کاملاً برعکس است.

کامبوج به خاطر فرهنگ و تاریخ غنی، طبیعت زیبا، معابد باشکوهی مثل آنگکور وات، جنگ ویتنام، خمرهای سرخ، معادن و بسیاری چیزهای دیگر در دنیا معروف است. اما عده کمی از برخی عادات عجیب بعضی روستاهای این کشور مثل علاقه به سوزن آگاه‌اند. درحالی‌که بیشتر مردم دنیا هر کاری می‌کنند تا از زیر تزریق آمپول فرار کنند در یکی از روستاهای کامبوج وضعیت کاملاً برعکس است. مردم این روستا شیفته‌ی آمپول و سرم زدن هستند. دلیل این امر نامشخص است اما به نظر می‌رسد اعتقاد به انجام این کار در ذهنشان حک‌شده است به‌گونه‌ای که هرکس با کوچکترین کسالتی به بیمارستان مراجعه کند حتما یک سرم به وی می‌دهند!

همچنین بخوانید : راهنمای سفر به کامبوج

روستایی که ساکنینش عاشق آمپول زدن هستند! + تصاویر

به گزارش جان مورفی، خبرنگار بی‌بی‌سی، این علاقه به زدن سرم تا جایی رسیده که وی فردی را سوار بر موتور و در حالی دید که لوله‌ی سرمی به بازوی راستش تزریق‌شده بود و مسافرکشی می‌کرد! به گفته این راننده بسیاری از مردم در حال موتورسواری سرمی در بازوی خود دارند.

در خیابانی دیگر این گزارشگر کودکی را دید که سرم در دست در کنار والدین خود که آن‌ها نیز سرم در دست داشتند، پیاده می‌رفتند!

روستایی که ساکنینش عاشق آمپول زدن هستند! + تصاویر

به نظر می‌رسد برخی پزشکان حتی در موارد غیرضروری سرم تجویز می‌کنند تا هزینه بیشتری از بیماران بگیرند و خود بیماران هم به این درمان باور دارند به‌گونه‌ای که اگر پزشکی برایشان سرم تجویز نکند وی را نالایق دانسته و دیگر به وی مراجعه نمی‌کنند.

روستایی که ساکنینش عاشق آمپول زدن هستند! + تصاویر

The post روستایی که مردمش عاشق آمپول‌اند!+عکس appeared first on آلامتو.

روستایی که مردمش عاشق آمپول‌اند!+عکس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موبایلتو شارژ کن