رنگارنگ ترین شهرهای دنیا

رنگارنگ ترین شهرهای دنیا

پارک هیتسوجی یاما، چی‌چی‌بو، ژاپن

برف در زمستان همه جا را یکدست سفیدپوش می‌کند تا این فصل زیباترین مناظر را برای ما پدید آورد، اما گاهی اوقات تماشا مناظر رنگارنگ انسان را لاجرم به تحسین طبیعت وا می‌دارد.

به گزارش فرادید، کره خاکی مملو از مکان‌های رویایی است و جای جای آن زیبایی خاص خود را دارد. از شن‌های روان کویر گرفته تا سرمای استخوان سوز مناطق کوهستانی، از برکه آرام جنگلی گرفته تا آبشار‌های خروشان، همه و همه بی‌شک انسان را به شکوه و عظمت هستی نزدیکتر می‌کند.

رنگارنگ‌ترین مکان‌ها دنیا چه به صورت کاملا طبیعی و یا حتی با دخالت انسان باز هم زیبایی خاص خود را دارد. تماشا این مناطق در مقایسه با رنگ خاکستری شهرها خالی از لطف نیست.

لوپینگ کانتی، گردشگری چین

لوپینگ کانتی، چین

سالی یک بار قسمت لوپینگ کانتی چین به دریای بی‌انتهای گل‌های زردرنگ تبدیل می‌شود. درخشندگی گل‌های کانولا (روغنی به همین اسم کوچک نیز از آن گرفته می‌شود) همزمان با شکوفه زدن این گل‌ها در ماه‌های فوریه و مارس چشم‌ها را به خود خیره می‌کند. این قسمت در یونان (Yunnan) چین واقع شده و گردشگران در این دو ماه سال می‌توانند از چشم‌انداز خیره‌کننده آن نهایت استفاده را ببرند.

کیپ‌تاون، آفریقای جنوبی

کیپ‌تاون، آفریقای جنوبی

بوکاپ یکی از محله‌های شهرستان کیپ تاون آفریقای جنوبی است. این محل به ساختمان‌های رنگی‌اش شهرت دارد. به نظر برسد بتوان به آن گفت «شهرستان رنگ‌ها،» چرا که سرگرمی از رنگ خاکستری در ساختمان‌های آن نیست.

ساحل شن‌های صورتی – باهاما

ساحل شن‌های صورتی – باهاما

کیلومتر‌ها شن‌ صورتی‌رنگ در امتداد ساحل جزیره هابر در باهاما کشیده شده که ساحل شن‌های صورتی (Pink Sands) نامیده می‌شود. شن‌های صورتی و قرمز، رنگ خود را موجودات پوسته‌دار دریایی به اسم کوچک «روزن‌داران» گرفته‌اند. این موجودات در آب‌سنگ‌های مرجانی زندگی می‌کنند.

پارک زمین‌شناسی ژانگی دانژیا، چین

پارک زمین‌شناسی ژانگی دانژیا، چین

کوه‌های راه‌راه و رنگی لندفرم دانژیا در چین واقعا خارق‌العاده است. به نظر برسد در مشاهده اول بگوییم که این مکان با فتوشاپ ساخته شده است! اگر باور نمی‌کنید پس لازم است خودتان به آنجا بروید. ساخت چنین لندفرمی میلیون‌ها سال زمان برده است. امروزه گردشگران فراوانی برای مشاهده این مکان به چین سفر می‌کنند.

هال‌استات، اتریش

هال‌استات، اتریش

قبرستان کلیسای کاتولیک هال‌استات واقعا بی‌نظیر است، چرا که دریاچه‌ای رویایی در کنار این روستای باستانی قرار دارد. هیچ چیز در قبرستان هال‌استات ابدی نیست! از آنجایی که این قبرستان خیلی کوچک است، حدودا هر ۱۰ سال یک بار اجساد مدفون در آن را نبش قبر می‌کنند تا اجساد جدیدی را بتوانند در آن دفن کنند. جمجمه‌های قدیمی متعلق به قرن ۱۲ کلیسای سنت مایکل در قفسه‌های «سرای استخوان» (Beinhaus)  هنوز چیده شده است. امروزه حدود ۱۲۰۰ جمجمه آن مجموعه برای بازدیدکنندگان به نمایش درآمده است.

شهرستان تونس

شهرستان تونس

امروزه در کشور تونس اتفاقات تلخی رخ می‌دهد، اما نمی‌توان بقایای سازه‌های روم باستان و سواحل زیبای آن را نادیده گرفت. شهرستان تونس با رنگ‌های جذاب و تماشاییِ مساجد، عمارت‌های دوره عثمانی، کافه‌ها و مغازه‌های خود واقعا زیبا است. شهرستان تونس به علت موقعیت جغرافیایی و سابقه تاریخی خود محل حضور فرهنگ‌های مختلف است.

پارک هیتسوجی یاما، چی‌چی‌بو، گردشگری ژاپن

پارک هیتسوجی یاما، چی‌چی‌بو، ژاپن

ژاپن به شکوفه‌های درخت‌های گیلاس خود «ساکورا» معروف است، اما یک گیاه زیبای دیگر نیز در این کشور می‌روید. در طول فصل بهار «شیبازاکورا» یا خزه صورتی در تپه شیبازاکورا در پارک هیتسوجی یاما روییده و مانند یک فرش صورتی و بنفش بر روی زمین پهن می‌شود. هر سال در فصل بهار، جمعیت زیادی برای تماشا هزاران گل زیبا به این قسمت سرازیر می‌شوند.

سد بزرگ مرجانی

سد بزرگ مرجانی

فهرست رنگارنگ‌ترین مکان‌های دنیا بدون اشاره به سد بزرگ مرجانی قطعا ناقص خواهد بود. بیش از ۱۵۰۰ گونه ماهی در سد بزرگ مرجانی زندگی می‌کنند و رنگ‌های زنده و طبیعیِ ماهی‌ها واقعا دیدنی است. سد بزرگ مرجانی از خارج از جو زمین نیز دیده می‌شود، اما غواصی سطحی و عمقی بهترین روش بازدید از سد بزرگ مرجانی است.

والپارایسو، شیلی

والپارایسو، شیلی

شیلی این روزها درگیر میزبانی از مسابقات کوپا آمریکا است و موفق شده که به فینال نیز راه پیدا کند. به جرات می‌توان گفت که بندر والپارایسو زیباترین شهرستان کشور شیلی است. دیوارهای ساختمان‌های این شهرستان رنگ شده تا مانند آب‌نبات چوبی به نظر برسند. ساختمان‌های این شهرستان متعلق به قرن نوزدهم میلادی بوده و چشم‌اندازی خارق‌العاده را به آن داده است.

شمال نروژ

شمال نروژ

پیش از ماه آوریل به نروژ بروید تا نظاره‌گر شفق قطبی در آسمان نروژ باشید. این نمای زیبا به ندرت از نقاط دیگر زمین قابل رویت است. اگر انیمیشن زیبای منجمد را دیده باشید احتمالا این صحنه را به یاد خواهید آورد، درست جایی که اِلسا به سمت کوه فرار کرده تا کاخ یخی خود را بسازد.

The post رنگارنگ ترین شهرهای دنیا appeared first on آلامتو.

رنگارنگ ترین شهرهای دنیا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موبایلتو شارژ کن