رابطه بین بیماری های روانی و التهاب چیست؟

رابطه بین بیماری های روانی و التهاب چیست؟

سایت تفریحی پورتال ۱ :: لطفا در ادامه رابطه بین بیماری های روانی و التهاب چیست؟ را ببینید.

آیا می دانید رابطه بین بیماری های روانی و التهاب چیست؟ ممکن است قبلا شنیده باشید که شکم شما خانه تریلیون ها باکتری است. این میکروارگانیسم ها مواد غذایی خورده شده توسط شما را تجزیه می کنند و به کیفیت سلامت کلی شما کمک می کنند. اما آیا می دانستید که وضعیت روده شما می تواند وضعیت ذهن شما را تحت تاثیر قرار داده و به طور موثر ممکن است خلق و خوی شما را تحت تاثیر قرار دهد؟به عبارت دیگر، میکروارگانیسم های بی شماری که در داخل بدن شما زندگی می کنند، می توانند به طور مستقیم بر سلامت روان شما نیز تاثیر بگذارند. با بخش تغذیه و بیماری های دکتر سلام همراه باشید.

بیماری های روانی و التهاب

دکتر لسلی کورن، متخصص یکپارچه سازی طب و سلامت روان، می گوید: “مغز همیشه علت بیماری های روانی نیست.” براساس مطالعات انجام شده، افسردگی که یک از بیماری های روانی رایج است، می تواند از طریق عوامل التهابی مانند سطح بالای لیپوپلی ساکارید (LPS) ایجاد شود که یک سم به وجود آورنده التهاب تولید شده توسط باکتری در روده است. گفته می شود که افسردگی مجموعه ای از التهاب، استرس اکسیداتیو و اختلال عملکرد میتوکندری است که نشانه های آن را دربر می گیرد.

بیماری های روانی و التهاب

بر اساس مطالعات حیوانی و انسانی، به نظر می رسد که محیط زیست روده یك عامل مهم در علایم افسردگی است كه میکروبیولوژی انسان را در خط مقدم تحقیقات روانپزشك قرار می دهد. موارد متعددی از “درمان پروبیوتیک” برای بیماران مبتلا به علائم ذهنی مانند افسردگی، اختلال دوقطبی و اسکیزوفرنی وجود دارد که تغییرات تغذیه ای و مکمل پروبیوتیک به کاهش علائم آن کمک می کند. این نشان می دهد که التهاب دستگاه گوارش ممکن است با بیماری های روانی همراه باشد.

پروبیوتیک ها ارگانیسم های زنده ای هستند که چنانچه به اندازه کافی مصرف شوند، مزایای سلامتی مختلفی را ارائه می کنند. غذاهای مخمر شده شایع ترین منبع پروبیوتیک هستند.

در غذاهایی مثل کلم رنده شده و پخته شده در سرکه که با لاکتوز تخمیر شده باشد، و سایر سبزیجات سنتی، میکروب ها بر روی غذا عمل می کنند و سپس غذا بر روی میکروب های ما اثر می گذارد. وقتی ما در نظر داریم که چگونگی حالت های التهابی را در بدن خود تغییر دهیم، بهترین مکان برای شروع، روده است که خانه بیش از ۷۰ درصد سیستم ایمنی بدن ما هست.

قرار گرفتن در معرض دارو، گلوتن، علف کش ها، استرس و عفونت می تواند توازن انجمن باکتری ها را در داخل روده شما مختل کند و به نوبه خود باعث پاسخ التهابی سیستم ایمنی بدن شما می شود تا به پاتوژن های مهاجم حمله کند.

طبق نظر طب جانز هاپکینز، سیستم عصبی عضلانی شما (ENS)، دو لایه نازک از بیش از ۱۰۰ میلیون سلول عصبی است که دستگاه گوارش شما را از مری به راست روده تقسیم می کند.

ENS ممکن است ماشه چکان تجربه تغییرات احساسی بزرگی باشد که افراد دارای سندرم روده تحريک پذير (IBS) و مشکلات عملکردی روده مانند یبوست، اسهال، نفخ، درد و ناراحتی معده با آن مواجه هستند.”

کاهش بیماری های روانی و التهاب با تغذیه مناسب

اگر سلامت روده بخش کاملی از حفظ سلامتی ذهنی و عاطفی شما باشد، اختصاص دادن تمام مواد مغذی که روده شما نیاز دارد، یک اولویت است. در زیر برخی از بهترین منابع پروبیوتیک معرفی شده است که دستگاه گوارش شما به آن نیاز دارد:

بیماری های روانی و التهاب

ویتامینهای B:

ویتامین های B برای بهبود هضم شما ضروری هستند، و مصرف مکمل ویتامین B کمپلکس می تواند منجر به بهبود خلق و خوی شما شود. به عنوان مثال، ویتامین B3 (نیاسین) به تجزیه کربوهیدرات، چربی ها و الکل کمک می کند، B6 پروتئین را تجزیه می کند، در حالی که B1 کربوهیدرات را به انرژی تبدیل می کند و به تنظیم اشتها کمک می کند. یکی دیگر از ویتامین های B به اسم بیوتین به کاهش ساخته شدن کلسترول کمک می کند و کربوهیدرات ها، پروتئین ها و اسیدهای چرب را تجزیه می کند.

مواد غذایی تخمیر شده

مواد غذایی تخمیر شده منبعی عالی از پروبیوتیک های طبیعی هستند. استفاده از انواع غذاهای تخمیر شده می تواند برای بدن شما چندین گونه از باکتری های خوب را فراهم کند. تخمیر همچنین باعث افزایش ویتامین B، منیزیم و روی در مواد غذایی می شود که میتواند بر خلق و خوی تاثیر بگذارد. غذاهای تخمیر شده شامل کلم ترش، ماست، کفیر، کامبوچا، کیمچی، ترشی خیار، آبجوی زنجبیل، میسو و نان ترش شماری اندک از آنها هست. فقط اطمینان حاصل کنید که محصولات غیر پاستوریزه را دریافت می کنید، زیرا پاستوریزاسیون همه باکتری های خوب را نیز می کشد.

گشنیز

گشنیز حاوی لینالول، یک ترکیب فرار و سبک شناخته شده برای کاهش استرس است.

بازگردان: سیما آزاد فلاح

رابطه بین بیماری های روانی و التهاب چیست؟

منبع : سایت دکتر سلام

لطفا نظر خود را درباره رابطه بین بیماری های روانی و التهاب چیست؟ با ما در میان بگذارید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موبایلتو شارژ کن